Як відновити пошкоджене волосся після фарбування або хімічної завивки
Через що проходить твоє волосся під час фарбування? Воно напитується хімічними речовинами та пігментами, які згодом можуть зруйнувати структуру волосини. Або чи знаєш ти досконало, як робиться хімічна завивка? Спершу за допомогою спеціального складу руйнують дисульфідні зв’язки, які формують структуру волосся. Потім пасма накручують на бігуді і знову обробляють, але вже іншим складом, покликаним зафіксувати нову форму. У результаті виходять розкішні пружні об’ємні кучері… Так, чого тільки не зробиш заради краси. Але навіть при хорошому розкладі, якщо все вийшло так, як замислювалося, волосся після будь-якої агресивної процедури все одно ушкоджується, стає більш жорстким і сухим. А якщо воно від самого початку не вирізнялося міцністю і здоров’ям, то через якийсь час після зачіска може виглядати зовсім непрезентабельно. Як врятувати пасма та зберегти якісну зачіску? Підказують чарівні експерти Beauty Systema.
Наслідки фарбування та хімічної завивки
Дуже часто після хімічної завивки чи фарбування волосся сильно псується. Воно може стати:
- сухим;
- жорстким і неслухняним;
- схильним до сплутування;
- тьмяним (через зневоднення);
- слабким і ламким.
Особливо сильно руйнується кутикула — це лусочки, які захищають волосяний стрижень, забезпечують гладкість і блиск. Коли вони пошкоджені, локони починають втрачати вологу, стають сухими та ламкими. Якщо не почати відновлення, то ситуація тільки погіршуватиметься.
Чи можна відновити волосся після хімії або фарбування?
Новина в тому, що цілковито відновити волосся після невдалої хімії, якщо його спалили, ані в домашніх умовах, ані в салоні неможливо — завдані ушкодження незворотні. На щастя, волосся у нас росте все життя, тому перше здорове рішення — постригтися. Згодом, як у казці, нова коса виросте кращою за колишню. Однак навіть після бездоганно виконаної процедури хімзавивки волоссю, окрім стрижки пошкоджених зон, необхідний особливий догляд.. Відповідні засоби часто маркують як «відновлювальні», «зволожувальні» тощо.
Етапи відновлення волосся в домашніх умовах
Як врятувати волосся? Завдання мінімум у цій ситуації — не нашкодити ще більше, завдання максимум — візуально оживити його за допомогою спеціальних засобів на різних етапах догляду.
Як і чим мити волосся
Не варто мити голову щодня, фахівці радять робити це не частіше, ніж раз на 2-3 дні. Волосся після хімзавивки чи фарбування дуже сухе, і щоденне видалення себуму (природного захисного шару, який промаслює пасма) може виявитися для нього згубним.
Під час миття голови використовуй шампуні на м’якій мийній основі зі зволожувальними, поживними та пом’якшувальними компонентами, або безсульфатні засоби, і змивай їх теплою, а не гарячою водою.
Кондиціонер — його обов’язково потрібно нанести після миття волосся. Засіб закриває лусочки волосся, насичує його корисними речовинами і забезпечує доглянутий вигляд. Також на завершальному етапі миття голови можна наносити на волосся бальзам: щедро, по всій довжині (не зачіпаючи шкіру голови і прикореневу зону).
Як основний засіб для відновлення волосся виступає маска. Це найбільш інтенсивний і концентрований продукт у домашньому догляді за волоссям. Для пошкодженого волосся характерна пориста структура. Воно стає тьмяним, зневодненим, пушиться. Завдяки спеціальній технології маска заповнює мікропошкодження кутикули волосини і таким чином відновлює пасма по всій довжині. Вибирай продукти з ліній для сухого, пошкодженого і дуже пошкодженого волосся, а в складі шукай олії та гідратанти, кератин, протеїни, амінокислоти, кераміди.
Як сушити
Найправильніше — сушити голову природним чином, без теплового впливу, оскільки високі температури посилюють сухість і ламкість волосся. Не розтирай його рушником, тільки акуратно промокай. Якщо не можеш відмовитися від фена, то налаштуй його на холодний або ледь теплий режим. І обов’язково використовуй термозахист!
Намагайся також не розчісувати пошкоджене хімією волосся, поки воно не висохне. У мокрому стані воно не настільки еластичне, і його легко пошкодити. Однак, після висихання волосся може стати ламким і сплутаним, і розчесати його буває взагалі неможливо. Що робити в цьому разі? Перед розчісуванням нанести на волосся олію, вона згладить ситуацію в буквальному сенсі — зубці гребінця вільно проходитимуть крізь пасма, не чіпляючись за окремі волосинки й не обламуючи їх.
Незмивний догляд візуально покращує якість волосся і, що особливо важливо, запобігає подальшим пошкодженням. Таким чином, волосся стає більш слухняним. Такі засоби випускають у різних форматах: спрей, молочко, крем, олійки та сироватки. Нанось їх на чисте, підсушене, але ще вологе волосся (якщо виробник не дає інших рекомендацій).
Головні правила, які запобігають подальшому пошкодженню волосся
- На якийсь час відмовитися від термічної обробки пасм. Навіть при найкращому термозахисті стайлінг, плойки, електричні гребінці завдають шкоди, що особливо погано для вже пошкоджених локонів. При неправильному використанні фен також може погіршити їхній стан.
- Дотримуватись правил розчісування. Чи знала ти, що робити це потрібно тільки за необхідності, адже часте застосування гребінця шкодить волоссю та ніяк не стимулює його зростання. Використовуй інструмент із натуральною щетиною. Завдяки унікальній будові зубчиків вони м’яко ковзають, не пошкоджуючи і не травмуючи локони.
- Намагайся не затягувати зачіску, як це буває, наприклад, при високих пучках чи хвостах. Це чинить тиск на фолікули і заважає зростанню нового волосся. Краще ходити з розпущеним волоссям або низьким вільним хвостом.
- Правильно харчуватись. В організм має надходити достатня кількість поживних речовин, мінералів, вітамінів. Це важливо для того, щоб волосся росло швидше і здоровіше.
- Періодично ходити на стрижку. Не треба одразу відрізати всю довжину. Як правило, найбільше страждають кінчики. Тому достатньо буде підрізати їх на 2 см кожні 2-3 місяці.
Експерименти з волоссям можуть бути без надзвичайних наслідків, якщо дотримуватись усіх рекомендацій фахівців та мати якісний домашній догляд. Обирай засоби разом з фахівцями Beauty Systema та насолоджуйся красивою зачіскою!