Безін’єкційна карбокситерапія — показання та ефект
Карбокситерапія — це процедура насичення шкіри вуглекислим газом (СО2). Її не дарма вважають проривом у б’юті-індустрії — вона справді творить дива! Чим корисна така терапія? Вуглекислий газ вивільняє кисень у клітинах, у такий спосіб відновлюючи внутрішньоклітинне дихання і життєво-важливі функції шкіри. Уже після першої процедури підвищується тонус і еластичність шкіри, розгладжуються зморшки й освітлюється пігментація.
Карбокситерапія буває ін’єкційна, коли вуглекислий газ вводять у верхні шари шкіри за допомогою найтоншої голки, і неінвазивна — проводять за допомогою тканинної маски і гелю-активатора, що сприяють глибокому проникненню газу в шкіру. Саме про останню поговоримо цього разу — які особливості є в безін’єкційної карбокситерапії, та як можна провести її самостійно в домашніх умовах.
Що таке безін’єкційна карбокситерапія?
Безін’єкційна карбокситерапія — методика насичення шкіри вуглекислим газом. Завдяки активізації мікроциркуляції крові починає посилено вироблятися колаген. Саме цей білок є основним будівельним матеріалом для клітин.
Основні принципи процедури
Збагачення шкіри вуглекислим газом дає поштовх організму: у зоні введення газу розширюються найдрібніші судини, поліпшується мікроциркуляція крові, активізується вироблення власного колагену, розщеплюються жири. Хоча вуглекислий газ виводиться із зони впливу вже через кілька хвилин, активне оновлення клітин триває до 10-15 днів.
У чому відмінність від ін’єкційної карбокситерапії
Різниця полягає в тому, що при ін’єкційній процедурі в шкіру вводиться через голку рідкий вуглекислий газ, а при безін’єкційній карбокситерапії на шкіру наноситься спеціальний гель, завдяки якому вуглекислий газ вивільняється і проникає у тканини. Тому безін’єкційну карбокситерапію можна проводити безпечно вдома!
Як працює безін’єкційна карбокситерапія?
Карбокситерапія — це процедура на вихід, без реабілітаційного періоду, але з швидким результатом відразу після процедури.
Показаннями до карбокситерапії:
- вікові прояви (неглибокі зморшки);
- фото-, хроностаріння шкіри;
- в’ялість і сухість;
- запалення;
- нерівномірний, тьмяний колір обличчя;
- набряк і темні кола біля очей.
Механізм впливу вуглекислого газу на шкіру
На відміну від кисню, двоокис вуглецю потрапляє в шкіру в значно більшому обсязі. Організм реагує на нього як на потенційну небезпеку. У результаті вмикається посилений режим життєзабезпечення, що призводить до стимулювання кровообігу та лімфотоку. У біохімії цей процес відомий як ефект Вериго-Бора. Тобто, по суті, йдеться про стимуляцію природних фізіологічних процесів — унаслідок цього шкіра починає «дихати» і має кращий, свіжіший, молодший вигляд.
Яких результатів можна очікувати від процедури
Неінвазивна карбокситерапія добре вирішує вікові проблеми. За регулярного проведення процедури вироблення колагену збільшується, шкіра обличчя, шиї та повік поступово підтягується, зморшки розгладжуються. Завдяки активному розщепленню жиру під час курсу карбокситерапії можна зменшити, наприклад, друге підборіддя.
Молодим дівчатам неінвазивна карбокситерапія допоможе позбутися наслідків міського життя: мінімізує сліди від акне, кола, мішки під очима, дрібні зморшки, а ще надасть шкірі свіжого та відпочилого вигляду.
Ефект від безін’єкційної карбокситерапії
Загальний ефект від неінвазивної карбокситерапії:
- Шкіра підтягується і розгладжуються зморшки;
- Виводяться токсини;
- Підвищується тонус і еластичність шкіри;
- Освітлюються пігментні плями;
- Очищаються і звужуються пори;
- Лікування куперозу і розацеа;
- Видалення шрамів і рубців (потрібно кілька процедур!).
Як швидко помітний результат
Ефект помітний вже після першої процедури, але для закріплення результату та пропрацювання проблем шкіри рекомендується курс від 5 до 10 процедур.
Тривалість і стійкість ефекту
Карбокситерапію бажано проводити 1 раз на 7-10 днів, а повторювати курс 2-3 рази на рік або в домашньому користуванні по мірі необхідності вирішення твого запиту. Окрім того, процедура підходить для омолодження не лише обличчя, а й шиї, зони декольте, рук.
Протипоказання до проведення карбокситерапії
Коли не варто проводити процедуру
Красуне, перед процедурою враховуй протипоказання:
- відкриті рани на шкірі, розацеа;
- герпес;
- гостра стадія дерматологічних захворювань;
- вагітність, годування груддю;
- епілепсія;
- ниркова та легенева недостатність.
Можливі побічні ефекти
Щодо недоліків, то їх небагато. Через індивідуальну непереносимість може хіба що виникнути алергічна реакція або подразнення шкіри. Після самої процедури ти можеш помітити почервоніння шкіри саме через ефект посилення кровообігу в тканинах, тому це нормальна реакція.
Скільки потрібно процедур карбокситерапії?
Зазвичай курс безін’єкційної карбокситерапії складається з 5-10 процедур з інтервалом у тиждень — цього цілком достатньо, щоб стан шкіри істотно покращився.
Як відбувається весь процес?
Уся процедура займе хвилин 35-40.
- Спочатку на суху шкіру наносять розігрівальний склад, обходячи стороною чутливу зону навколо очей і губ. Гель розігріває шкіру і відкриває пори, готує її для подальших маніпуляцій. Якщо шкіра чутлива, ти можеш відчути невелике печіння, яке через хвилину-дві мине.
- Потім на обличчя накладають склад із CO2. Рівномірно розподіли його по всій поверхні шкіри (чутливі зони, як і раніше, під забороною!) і витримуй від 10 до 30 хвилин.
- Тут також можливе відчуття невеликого поколювання — особливо воно відчутне на підборідді та крилах носа. Але, не хвилюйся, неприємні відчуття швидко минають, залишається тільки приємне тепло.
- Після зазначеного часу змивай засіб. Щоб заспокоїти шкіру, можна протерти її кубиком льоду, а потім нанести зволожувальний крем. Якщо йдеш на вулицю — використовувати сонцезахисний крем обов’язково.
Ось, що рекомендують фахівці Beauty Systema:
- Є декілька варіантів домашньої карбокситерапії. Засіб від Dr.Medion, окрім зволоження та відновлення однозначно подарує тобі сяючу шкіру завдяки вітаміну С у складі. Бікомпонентна карбокситерапія підійде для тих, хто не любить наносити тканинні маски на обличчя, але хоче мати сяючу та наповнену шкіру. Цей засіб складається тільки з гелю, який потрібно нанести на все обличчя і через 10 хв. змити. Є також цілий набір для тих, хто хоче піклуватися не тільки за шкірою обличчя, але й за шкірою шиї. В боксі є маски для обличчя та шиї. Вибір за тобою!
Переваги та недоліки безін’єкційної карбокситерапії
Переваги процедури безін’єкційної карбокситерапії:
- одна з найбезпечніших і при цьому ефективних процедур;
- анестезія не потрібна;
- період реабілітації відсутній;
- для будь-якого віку і з будь-яким типом шкіри.
Серед мінусів — процедура не усуває радикальні вікові зміни, і для досягнення пролонгованого ефекту тобі необхідно пройти повний курс з 5-10 процедур та періодично його повторювати.
Кваліфіковані дерматологи-косметологи Beauty Systema визначать тип і стан шкіри і допоможуть тобі підібрати оптимальну процедуру! Чекаємо на тебе!