Чи потрібен догляд за шкірою шиї та декольте?
Ми забезпечуємо належний догляд обличчю, але про шкіру шиї та декольте інколи забуваємо. Цим ніжним і делікатним ділянкам інколи добре, якщо дістається шар крему, яким ми зазвичай балуємо обличчя. Але достатнім такий догляд не назвеш. Шкіра на шиї та в ділянці декольте тонка й ніжна. Для неї характерна мала кількість підшкірно-жирової клітковини, що призводить до швидкого в’янення. Відсутність тонусу, пігментація, горизонтальні зморшки-заломи, відомі як «кільця Венери», — якщо не приділяти увагу шиї, то вона швидко покаже наш справжній вік. На щастя, сьогодні можна помітно перетворити будь-яку зону обличчя і тіла. Як це зробити — розповідають фахівці Beauty Systema.
Як влаштована шия, та чому потрібен особливий догляд?
Шиєю керує платизма — тонкий м’яз, який вистилає зону декольте, всю передню і бічну поверхню шиї, і вплітається в нижню частину обличчя. Її стан визначає тонус шкіри шиї та наявність зморшок.
Іноді на обличчі можуть бути присутніми ледь помітні зморшки, а на шиї — виразні складки, які є наслідком того, що голова часто нахилена вперед. У худих людей напруження платизми (за її гіпертонусу) може бути дуже помітним під час міміки у вигляді вертикальних тяжів. Косметологи не дарма говорять про «text neck» (синдром комп’ютерної шиї) — він виникає через те, що ми постійно дивимося вниз на екрани смартфона і цифрових пристроїв. Шия і спина постійно перебувають в одному положенні, м’язи перенапружуються і болять, стискаючи і мнучи шкіру.
До того ж у цій делікатній зоні мало підшкірно-жирової клітковини, а отже, обвисання тканин може швидше стати помітним. Якщо на шию постійно потрапляють сонячні промені, а догляд завершується на етапі очищення тіла, то вже до 30 років можна помітити різку появу зморшок і пігментних плям. Щоб цього не допустити, не зупиняй нанесення крему чи сироватки на підборідді. А якщо видимі вікові зміни вже проявилися, є гарний шанс повернути час назад!
Чи потрібна спеціальна косметика для цієї зони
Про необхідність мати на поличці у ванній окремі засоби для догляду за шкірою шиї та декольте можна говорити нескінченно. Деякі косметичні бренди навіть спеціалізуються на догляді за цією зоною. За спостереженнями лікарів-косметологів шкіра обличчя у українських жінок зазвичай комбінованого типу або схильна до жирності. Тому навіть найдорожчі креми для обличчя не можуть задовольнити потреби тонкої, схильної до сухості шкіри шиї (як вище йшлося, у цій ділянці сальні залози практично відсутні).
Хороша новина для власниць нормальної і сухої шкіри — для догляду за шиєю цілком підійдуть сироватки і креми, які ти наносиш на обличчя. Адже незважаючи на велику кількість спеціальних засобів для шиї, немає унікального компонента, здатного створити з цією зоною дива.
Для шкіри шиї та обличчя потрібні одні й ті самі речовини: гіалуронова кислота для зволоження, АНА-кислоти для відлущування, пептиди і ретиноїди для профілактики зморшок, а також антиоксиданти для захисту від окисного стресу. У цьому разі краще інвестувати кошти в якісну косметику для обличчя і використовувати її для шиї теж.
Як доглядати за шиєю і зоною декольте
Доглядати за цією делікатною зоною потрібно так само, як і за обличчям: очищати, зволожувати, і обов’язково захищати від сонця.
-
Очищення і тонізування
Під час умивання протри ватним диском із косметичним молочком або іншим очищувальним засобом шкіру шиї та декольте. Завершуй етап очищення нанесенням лосьйону або тоніка. Дивись, щоб у складі не було спирту!
-
Відлущування
1-2 рази на тиждень обов’язково проводити процедуру пілінгу. Найкраще, якщо він буде максимально щадним без використання абразивних частинок.
-
Зволоження
Нанеси сироватку і слідом крем на шию і верхню частину грудей відразу після очищення і тонізації. Вранці використовуй зволожувальний крем. Можна з UV-фільтрами, якщо такий є. Увечері краще використовувати живильний крем. Нанось крем на шкіру круговими рухами знизу-вгору, від ключиць до підборіддя. Використовуй «правильну» кількість крему — руки повинні з легкістю ковзати по шкірі.
-
Захист
Вдень обов’язково використовуй захист від сонця не менше 30 SPF. Шия і декольте майже завжди не захищені одягом і піддаються агресивному сонячному випромінюванню, що рано чи пізно призведе до передчасного старіння і появи пігментації. Якщо тобі не подобається текстура більшості санскринів, зверни увагу на сонцезахисні флюіди чи гелі, вони легкі та зовсім не відчуваються на шкірі.
-
Маски
Раз на тиждень можна побалувати шкіру цієї делікатної зони масками — живильними, антиоксидантними або з ефектом ліфтингу. Тими, які ти зазвичай наносиш на обличчя (крім матуючих і рекомендованих для жирної шкіри).
Як бачиш, шия і область декольте потребують такого ж щоденного догляду, як і обличчя: очищення, зволоження, додатковий догляд. Шкіра в цій делікатній зоні виділяє менше себума, в ній мало підшкірно-жирової клітковини, через що вона швидко стоншується і в’яне. Будь-який косметолог скаже, що профілактика завжди краща за лікування. Тому не забувай доглядати за кожною частинкою свого тіла. Це найдешевший і найдоступніший спосіб довше залишатися молодою і красивою!