Догляд за комбінованою шкірою: поєднання зволоження та матування
За статистикою, комбінований тип шкіри має близько 70% населення планети. Комбінована шкіра — одна з найскладніших у догляді, оскільки вона поєднує в собі ознаки двох типів. Тому догляд за нею треба підбирати ретельно, щоб врахувати її різні потреби. Розповідаємо разом з експертами Beauty Systema про особливості комбінованої змішаної шкіри, принципи та етапи догляду, а також ділимося лайфхаками.
Особливості комбінованого типу шкіри
Догляд за комбінованою шкірою обличчя ускладнюється саме через те, що на різних ділянках вона «поводиться» неоднаково. Якщо з підбором засобів для нормальної, сухої і жирної шкіри все більш-менш зрозуміло, то в цьому випадку виникає безліч запитань. Комбінована змішана шкіра має дві особливості:
- У Т-зоні (ніс, лоб і підборіддя) вона товща, схильна до жирності, є розширені пори та висипання. Велика кількість сальних залоз у цій зоні виділяють занадто багато себуму. Причиною цього є чоловічий гормон тестостерон. Саме він активізує роботу сальних залоз.
- В U-зоні (скроні, щоки та вилиці) шкіра тонка, суха (іноді нормальна), схильна до лущення, підвищеної чутливості, стягнутості та утворення ранніх зморшок.
Основні етапи догляду за комбі шкірою
Який же догляд потрібен для комбінованої шкіри обличчя? Такий, який підібраний з урахуванням потреб як сухих, так і схильних до жирності ділянок. Оскільки доглядати за комбінованою шкірою непросто, почнемо з базових особливостей б’юті-рутини, які допоможуть полегшити турботу про своє обличчя і зробити цей процес приємнішим.
М’яке очищення
Догляд за комбінованою шкірою обличчя має починатися з правильного очищення. Використовуй м’який очищувальний гель або пінку, які не пересушують шкіру. Очищай обличчя двічі на день: вранці та ввечері. Це допоможе видалити надлишки жиру і бруду, освіжить і підготує шкіру для наступних етапів догляду.
Для очищення комбінованої шкіри використовуй делікатні очищувальні засоби, які не пошкоджують гідроліпідну мантію. Ідеальним варіантом стануть гель з кислотами або пінка. Вони мають комфортну текстуру, не подразнюють шкіру, не зневоднюють її та не провокують появу ще більшої кількості себуму після вмивання.
У складі рекомендується звертати увагу на гіалуронову кислоту, сік алое вера, бетаїн, колоїдну сірку та екстракт женьшеню. Ці компоненти заспокоюють комбіновану змішану шкіру, очищають і звужують пори, зменшують вірогідність появи акне і чорних цяток, матують шкіру, а також глибоко зволожують клітини епідермісу.
Тонізування
Без нього не обходиться жоден догляд, зокрема за комбінованим типом шкіри обличчя. У жирної та сухої шкіри різні рН-баланси, які необхідно вирівнювати. Без використання тоніка цього домогтися не вийде. Головне, щоб тонік не містив у складі спирту. Він сушить шкіру, може спровокувати подразнення і почервоніння, особливо в U-зоні, яка і так страждає від сухості. У Т-зоні ж спирт може спровокувати занадто активну роботу сальних залоз.
В ідеалі користуватися відновлювальними тоніками, які містять пребіотики, аргінін, Д-пантенол, сік алое вера, гліцерин і біохелат цинку. Пребіотики в складі нормалізують мікробіом шкіри та підвищують місцевий імунітет, посилюють захисні функції епідермісу, зменшують чутливість шкіри, а також усувають запалення, почервоніння та подразнення.
Відлущування
Не забувай робити легкий пілінг два рази на тиждень. Він відлущує ороговілі клітини, нормалізує клітинне дихання, відновлює роботу сальних залоз, позбавляє тьмяності та землистого відтінку. Шкіра комбінованого типу починає сяяти зсередини, виглядати свіжою і доглянутою. Також відлущування запобігає закупорці пор і появі висипань. Не використовуй для процедури агресивні скраби та пілінги —- вони порушують мікробіом і природний захист шкіри. Віддавай перевагу ензимним пудрам.
Інтенсивний догляд за комбінованою шкірою
Май на увазі використання зволожувальної маски, яка запобігає зневодненню шкіри. Завдяки тому, що шкіра комбінованого типу буде добре зволожена, підвищиться її пружність і еластичність, а також епідермісу не треба буде інтенсивно виробляти себум. У складі звертай увагу на гіалуронову кислоту, бетаїн, колаген, олії оливи, виноградних кісточок і сої, а також вітамін Е. Ці компоненти не тільки зволожують, але також живлять шкіру, пом’якшують її, уповільнюють процес старіння, нейтралізують дію вільних радикалів і насичують клітини епідермісу киснем.
Глибоке зволоження
Для цієї мети підійде зволожувальна сироватка, дія якої спрямована на глибоке зволоження комбінованого типу шкіри. У складі сироваток звертай увагу на:
- гіалуронову кислоту — вона запобігає втраті вологи та вирівнює мікрорельєф;
- ниацинамід — забезпечує гарну себорегуляцію;
- вітамін В3 — підвищує захист шкіри, освітлює пігментацію і знижує трансепідермальну втрату вологи;
- сечовину — стимулює оновлення клітин, зміцнює захисний бар’єр шкіри, зберігає вологу в глибоких шарах епідермісу;
- алантоїн — стимулює регенерацію тканин, нейтралізує дію вільних радикалів, уповільнює формування зморшок;
- Д-пантенол — зволожує, пом’якшує, загоює і розгладжує шкіру;
- бетаїн — знімає подразнення і почервоніння, покращує зовнішній вигляд шкіри.
Завершальний догляд
Залежно від часу доби комбінованій змішаній шкірі потрібні різні креми. Вдень важливо використовувати зволожувальний крем, який не тільки вирівнює мікрорельєф, пом’якшує шкіру і насичує вологою клітини епідермісу, а й захищає від негативних чинників довкілля, зокрема ультрафіолетового випромінювання. У складі мають бути такі компоненти, як гіалуронова кислота, бетаїн, сечовина і вітамін Е.
Крем, яким добре завершувати догляд наприкінці дня, має бути більш насиченим за текстурою і містити компоненти для відновлення шкіри після денного стресу. У складі крему може бути присутній ретинол. Цей компонент стимулює синтез колагену, запускає процеси регенерації тканин і розгладжує зморшки. Крім того, крем може містити комплекс рослинних олій (наприклад, кокосову, виноградну та ши). Вони відновлюють захисний бар’єр шкіри, насичують клітини поживними компонентами, зменшують трансепідермальну втрату вологи та підвищують еластичність шкіри.
Догляд за комбінованою шкірою в різні пори року
Зимовий і літній догляд відрізняються один від одного. На це впливає «поведінка» шкіри. Запам’ятай основні правила:
- у весняно-літній сезон підвищується інтенсивність вироблення себума, шкіра схильна до надлишкового потовиділення і втрати вологи. Влітку важливо дати шкірі «напитися», тому основний напрямок у догляді — зволоження і його пролонгування. Текстура косметичних засобів для комбінованого типу шкіри влітку має бути максимально легкою і некомедогенною.
- у зимовий час комбінована шкіра відчуває на собі негативний вплив навколишнього середовища: перепади температур, сухе повітря в приміщеннях, сніг, сильний вітер, холод. У холодний сезон важливо зміцнювати гідроліпідну мантію комбінованої шкіри, підтримувати її захисні функції, знижувати дискомфорт через негативні фактори навколишнього середовища. З цими завданнями справляються щільні та живильні засоби.
Догляд за комбінованою шкірою обличчя вимагає збалансованого підходу і використання відповідних продуктів. Пам’ятай: кожна шкіра індивідуальна, тому експериментуй з продуктами і підходами, щоб знайти те, що працює краще саме для тебе. Дотримуйся правильного харчування, зволожуй шкіру і не забувай про захист від сонця, щоб підтримувати комбіновану шкіру в ідеальному стані. Все інше ти знайдеш у Beauty Systema!
Інші записи
20.03.2025
Переваги гідрогелевих патчів для очей
Ніжна шкіра в зоні навколо очей потребує делікатного щоденного догляду. У зв’язку з тим, що в цій зоні практично немає...
18.03.2025
Як уникнути пересихання шкіри після вмивання?
Стягнутість шкіри обличчя після вмивання — поширене явище. Таким чином вона наче «натякає», що їй не вистачає вологи. Ігнорувати цей...
13.03.2025
Пілінг для тіла: коли він потрібний?
Тіло людини, як і її обличчя, також потребує регулярного і правильного догляду, частиною якого якраз і є пілінг. Пілінг тіла...
11.03.2025
Чоловічий догляд за шкірою: прості рішення для зайнятих чоловіків
Догляд за шкірою — це обов’язкова частина життя будь-якої людини незалежно від статі. Неважливо, жінка, чоловік — обличчя вимагає уваги!...
06.03.2025
Сироватки для обличчя: як обрати під твої потреби?
Зараз у світі beauty-індустрії можна зустріти нескінченно багато продуктів для обличчя. Емульсії, креми, лосьйони, тонери, сироватки… Саме про останні ми...
27.02.2025
Як боротися з темними колами під очима
Очі — візитна картка кожної людини, унікальна особливість її обличчя. Поглядом можна сказати багато чого, і це не секрет. Але,...
25.02.2025
Трендові методи демакіяжу: міцелярна вода, бальзами, олії
Правильний демакіяж обличчя — одна із запорук красивої, чистої та здорової шкіри! Вночі вона оновлюється, відпочиває, і дуже важливо прибрати...
20.02.2025
Гіалуронова кислота — зволоження для кожного типу шкіри
Який компонент є одним з основних для зволоження нашої шкіри та збереження її молодості? Гіалуронова кислота! Ти часто можеш зустріти...
18.02.2025
Роль кератину у догляді за волоссям: шампуні, маски, процедури
Немає більш суперечливої та популярної б’юті-процедури, ніж кератин для волосся (кератинове відновлення або лікування кератином). Ставши відомою кілька років тому,...
13.02.2025
Антивікові засоби: коли варто починати?
Старіння шкіри – це природний та нормальний процес. Як і весь організм, з віком вона зазнає змін. Стрес, життя у...
Товари
₴1020
₴690
₴1490
₴1043
₴1200
₴2900
₴620
₴1190
₴833
₴850
₴760
₴650