Догляд за руками в холодну пору року
З настанням холодів шкіра наших рук помітно змінюється: стає грубшою, з’являються лущення, тріщини і як бонус — неприємне відчуття стягнутості та сухості. Далі ми разом з експертами Beauty Systema детально розповімо, чому це відбувається, і як допомогти ніжній шкірі пережити зиму і не втратити своєї ніжності та привабливості.
Причини виникнення сухості шкіри рук взимку
Перш ніж зрозуміти, як доглядати за шкірою рук взимку, слід знати, чому шкіра стає гіршою. А стає вона такою через агресивний вплив холодного повітря, різкі перепади температур під час переміщення з вулиці до приміщення і назад, що створює додаткове навантаження на капіляри, негативно впливає на кровообіг і живлення в цій зоні, що і призводить до погіршення стану шкіри рук.
Крім сезонних причин, взимку залишаються і звичні негативні впливи на шкіру: побутова хімія, часте миття рук і використання неякісних або агресивних антисептиків, нестача зволоження шкіри й організму загалом. При мінусовій температурі в шкірі посилюється вироблення і накопичення цитокінів — молекул, що підсилюють чутливість і вразливість рук. До того ж епідерміс шкіри рук травмується непомітними нашому оку кристалами льоду під час вітру, що призводить до уповільнення відновлювальних та обмінних процесів всередині. Усе це раз по раз призводить до лущення, огрубіння шкіри та появи тріщин.
Чому так необхідний особливий догляд взимку?
Слід пам’ятати, що шкіра рук характеризується меншою кількістю сальних залоз, волосяного покриття та тоншим жировим прошарком, ніж на інших частинах тіла, тож навіть незначні негативні зміни здатні порушити її водно-ліпідний баланс та призвести до погіршення її вигляду й стану. Таким чином, догляд за шкірою рук взимку — необхідна процедура, здатна допомогти відновити нормальний обмін речовин і нормальну кількість корисних речовин у шкірі.
Особливості догляду за шкірою рук взимку
Догляд за сухою шкірою рук взимку складається з трьох етапів, що включають в себе очищення, зволоження і захист. Правильне очищення взимку полягає у використанні спеціального мила, що містить потрібні компоненти, які забезпечують необхідне живлення і зволоження та не пересушують шкіру. Температура води теж впливає, тому мити руки краще під водою кімнатної температури і не створювати зайвий стрес шкірі, опускаючи руки в надто холодну або гарячу воду.
Відлущування — необхідна складова догляду за руками взимку. Його ефективно проводити за допомогою пілінгу. Він знімає верхню частину епідермісу, що стимулює шкіру до відновлення та оновлення, усуває забруднення та готує її до інших б’юті-процедур. Достатньо проведення пілінгу один-два рази на тиждень.
Щоб забезпечити шкірі рук необхідне живлення та захист взимку, слід підібрати спеціальний крем. Рекомендуємо тобі обирати креми з насиченою жирною структурою і наносити засіб щонайменше за півгодини до виходу на вулицю та за півгодини до сну. Як додатковий засіб зволоження та захисту чудово підійдуть поживні маски для рук.
Основні етапи догляду за шкірою рук в холодну пору
Розглянемо детальніше усі етапи. Основні ми перерахували вище, але — чи є ще якісь особливості в цій рутині? До комплексу процедур з догляду за шкірою рук у домашніх умовах входить:
- Зволоження. Під час кожного миття порушується захисна плівка рук, що стає причиною зневоднення шкіри. Слід регулярно наносити зволожувальний крем із гліцерином, соком алое, оліями тощо. Особливе значення має техніка нанесення — слід робити це інтенсивно, розгладжувальними рухами.
- Живлення. Незамінний засіб для зимового догляду — живильний крем. Проста порада, як захистити руки від морозу та запобігти відчуттю стягнутості шкіри — використовувати жирний засіб, що містить у складі вітаміни A та E, а також рослинні олії щовечора та перед тим, як виходити з дому.
- Відлущування. Що робити, якщо руки потріскалися від морозу і лущаться? Для оновлення епідермісу потрібне видалення відмерлих клітин. У цьому допоможуть пілінг-скатка і скраб. Використовувати подібні засоби слід близько двох разів на тиждень. Після сеансу відлущування, важливо дбати про живлення шкіри, рук і кутикули.
- Захист. Взимку важливо забезпечувати надійний захист шкіри рук від агресивного впливу УФ-випромінювання. Для цього призначені спеціальні креми на основі силіконів, що утворюють захисну плівку, а також сонцезахисні засоби відповідно.
Як захистити шкіру рук взимку
- Навіть за нетривалого перебування на вулиці захищай руки теплими рукавицями.
- Після миття ретельно витирай і суши руки, щоб зайва волога не випаровувалася, охолоджуючи і дегідруючи шкіру.
- Постарайся забезпечити необхідну вологість повітря в тому приміщенні, де ти проводиш найбільше часу протягом дня.
- Віддавай перевагу якісним засобам для миття посуду, очищення шкіри і побутовій хімії з щадним впливом на шкіру рук. Працювати з хімічними побутовими реагентами краще в рукавичках на бавовняній основі (навіть якщо тобі незвичні ці відчуття, з часом ти адаптуєшся, а шкіра рук буде тобі вдячна).
- Приймай вітаміни, налагоджуй харчування і пий достатню кількість свіжої чистої води (близько 2 літрів на день, без урахування соків, чаю і кави). Це допоможе захистити шкіру зсередини і сприятливо впливає на організм загалом.
- Та, авжеж, уважно підбирай косметичні засоби. Слід розуміти, що ефект навіть від якісної косметики може стати помітним тільки за умови її регулярного використання, а не тільки в моменти, коли у тебе з’явився вільний час.
Слід взяти за правило — починати день з догляду за шкірою рук і не забувати про заходи захисту, вирушаючи на вулицю. Слідкуй за нею, як за шкірою обличчя та всього тіла, і твої тендітні руки подякують. За гарними засобами, як завжди, чекаємо на тебе в Beauty Systema!