Філософія мінімалістичного догляду: чи потрібні тобі 10 етапів рутини?
Культура споживання зараз досягла небувалих висот, це можна побачити і в б’юті-індустрії. Скільки у тебе вдома стоїть засобів для догляду на полиці? Ймовірно, десь 10 мінімум. Очищення в кілька етапів, тонер, есенція, сироватка, крем… Ще спробуй запам’ятати, що йде за чим, та чи це все треба тобі насправді. А що, якщо більше не означає краще? Фахівці Beauty Systema розкажуть про мінімалізм у догляді за шкірою, та скільки продуктів насправді потрібно для підтримки здоров’я та краси.
Що таке мінімалістичний догляд за шкірою?
Розвиток медицини та хімічної галузі дали нам цілий бум сфери косметології. Більш досконалі інноваційні склади, продукти для різних типів шкіри та окремих її ділянок. Зараз можна зустріти навіть маски для губ та креми лише для зони декольте. Але чи потрібні справді всі ці продукти?
Мінімалізм у б’юті-рутині — це новий тренд, що набирає популярності в останні роки. Замість використання десятків банок акцент ставиться на застосуванні меншої кількості продуктів, але високої якості.
Спеціалісти кажуть, що многоступневий догляд не завжди є необхідністю, а в деяких випадках навіть перевантажує шкіру. Крім того, він підходить далеко не кожному типу й іноді набагато корисніше скоротити кількість засобів. В такому підході ми виключаємо нашарування продуктів та оптимізуємо всі процедури. Це дозволяє знизити ризик подразнення, забезпечуючи при цьому зміцнення природного бар’єру шкіри. А також фокусуємося на якості інгредієнтів, а не їх кількості.
Як мінімалістичний догляд допомагає зберегти здоров’я шкіри?
Одним з основних елементів шкірного мінімалізму є перехід до натуральних інгредієнтів. Такі засоби мають більш м’який вплив на шкіру, забезпечуючи ефективний догляд. Відмова від агресивних хімічних речовин та подразників — одна з особливостей цієї філософії. Це допомагає не тільки зберегти молодість шкіри, а й добре впливає на планету. Адже що меншим є споживання, то менше шкоди ми завдаємо екосистемі довкілля.
Основні етапи мінімалістичної рутини
Щоб почати досліджувати мінімалізм у догляді, авжеж, багато не потрібно. Достатньо залишити в арсеналі м’який засіб для видалення забруднення, зволожуючий крем для підтримки шкірного бар’єру і сонцезахисний крем для захисту від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. Якщо у тебе є проблемні ділянки шкіри, висипання або потрібні антивікові компоненти, можна використовувати додаткові засоби. Розглянемо схему догляду:
- Вранці основна увага приділяється зволоженню та захисту. Для цього використовуємо легкі зволожуючі текстури та санскрін. Це захищає шкіру від негативного впливу навколишнього середовища та живить її протягом усього дня.
- Увечері догляд за шкірою переключається на відновлення та омолодження. Після видалення забруднення, що залишилися після дня, додаємо поживні продукти. Це можуть бути сироватки або масла, спрямовані на вирішення конкретних проблем шкіри, таких як сухість, заспокоєння, тьмяність, зморшки або акне.
Переваги та недоліки мінімалістичної рутини
Щодо ідеї зменшення споживання розібралися. Плюси у мінімалізмі здаються цілком логічними. Основні пункти, на які спираються шанувальники підходу:
- Більш щадне ставлення до своєї шкіри;
- Використання якісніших засобів замість нашарування десятків продуктів;
- Економія часу та грошей за рахунок відмови від купівлі нової вірусної банки;
- Зниження впливу на навколишнє середовище завдяки відмові від непотрібних покупок та використання речей;
- Поліпшення якості життя та зменшення стресу завдяки виходу з гонки за трендами.
Здавалося б, ідеальна формула з усіх боків. Не зовсім. Такий підхід може бути достатнім у тому випадку, якщо шкіра не має жодних виражених недоліків та проблем. А для продовження молодості цього може бути недостатньо.
Для вирішення більш складних завдань потрібно використовувати спеціальні активні інгредієнти та косметологічні процедури. Мінімалістичний догляд за шкірою може бути ефективним для підтримки її й без того хорошого стану, тому найчастіше до нього вдаються люди з нормальним типом шкіри.
Не варто забувати і про постійні зміни шкіри. У тебе має бути кілька продуктів, що чергуються або взаємозамінні. Наприклад, влітку необхідно ретельніше очищення, тому що себум виробляється активніше. Крім того ми використовуємо більш високий фактор захисту від сонця, який теж потрібно добре змивати.
Мінімалістичні засоби для догляду за шкірою
Хоча б’юті-мінімалізм і виключає певні етапи доглядової рутини, все ж таки його прихильницям не варто зовсім відмовлятися від базового догляду. Адже незважаючи на те, що природа продумала водно-ліпідний бар’єр нашої шкіри, зовнішні впливи все ще вносять свої корективи.
Для скорочення кількості баночок можна відмовитися від тоніка. Спочатку він був придуманий для того, щоб вирівняти pH шкіри після очищення. Однак сучасні технології подбали про цю проблему, і якісні пінки та гелі для вмивання и.
З особливою прискіпливістю потрібно вибирати засоби для очей та обличчя, тому що вони мають різні особливості та вимагають окремих один від одного косметичних засобів. Тому не можна видаляти цей етап зі своєї рутини. Але якщо все ж таки виникає таке бажання, потрібен крем для обличчя, на етикетці якого зазначено, що його можна наносити на зону навколо очей і повіки. Таким чином, за рахунок одного засобу можна закрити дві потреби.
Щоб обмежити кількість банок, можна відмовитися від окремих засобів для шиї та декольте. Ці ділянки шкіри старіють однаково, тому можна використовувати лише крем для обличчя, користуючись ним в усіх зонах.
Використовуй багатофункціональні засоби. Раніше засобів все-в-одному уникали, вважаючи, що така косметика є малоефективною, і в спробі зробити все, вона не робить нічого. Ці упередження залишилися у минулому. Сучасні комплексні склади не тільки зволожують шкіру, але вирішують інші важливі проблеми — вирівнюють тон, підвищують пружність, лікують акне. Це як нанести кілька сироваток поспіль, тільки тобі вже зібрали готову формулу, і можна не турбуватися, що якісь компоненти не поєднуються між собою.
Мінімалістичний догляд і типи шкіри
Кожен тип шкіри потребує своєї індивідуальної бʼюті рутини. Ось базові та важливі етапи догляду з оглядом на особливості цих типів.
Очищення
Занадто агресивні ПАР руйнують шкірний бар’єр, тому очищення має бути якісним, але щадним. До того ж, якщо правильно вибрати делікатний засіб, це позбавляє необхідності нашаровувати зволоження.
Дотримуючись мінімалістичного догляду, вранці можна спробувати вмиватися простою водою, без додаткових засобів. Цього буде достатньо, щоб прибрати залишки нічної косметики, тому що основна її частина до ранку встигає увібратися. Проте, такий варіант не підходить для жирної шкіри — через надмірне виділення шкірного сала, її потрібно добре очищати і вранці, і ввечері. Іноді може знадобитися матуючий ефект від засобу для такої шкіри.
Щодо глибокого очищення, то для нього слід вибрати м’який пілінг з кислотами або вітаміном С. Застосовувати 1-2 рази на тиждень для жирної шкіри та 1 для сухої та нормальної. Періодичність краще коригувати за відчуттями.
Зволоження
В базові зволожуючі креми додають як компоненти для підтримки мікробіому, так і антиейдж складники. Якщо в тебе жирна або нормальна шкіра, можна залишити один засіб, який буде працювати комплексно. Жирна шкіра оцінить легкі текстури в засобах. Це може бути крем або емульсія, що працює над ліпідним бар’єром, першими ознаками старіння та вже помітними зморшками, або робить акцент на висипаннях та зволоженні.
Сухому типу шкіри можна дозволити зволожуючу сироватку і крем, іншим кілька шарів цього етапу в щоденному догляді не потрібні. Можна обирати поживні креми чи на основі ламелярної емульсії, керамідів. Варто придивитися до засобів з пантенолом та азуленом. Вони помʼякшують шкіру та допомагають зберегти ліпідний барʼєр.
Захист
Якщо забезпечити шкірі хороший захист, не доведеться вирішувати безліч проблем у вигляді сухості, зморшок і пігментних плям. Оптимальний рівень захисту – SPF 25-30. У дні активного сонця чи відпочинку підвищуємо рівень до 40-50. Додатково в санскріни додають компоненти, що зменшують почервоніння шкіри завдяки зеленому пігменту або додатково заспокоюють чи зволожують. Сухому типу краще обирати SPF зі зволожуючим компонентом, наприклад на ламелярній основі або з і скваланом. Жирному типу якщо хочеться матовість, або SPF у вигляді сироватки.
Отже, мінімалістичний догляд цілком можна пристосувати до своєї б’юті рутини, щоб вдосконалити її. Звичайно, не слід відмовлятися від усіх активних інгредієнтів та банок у ванній. Але ставитися до споживання свідоміше цілком можна! Головне – підібрати свій догляд індивідуально під себе і не забувати про основні етапи: очищення, зволоження та фотозахист. Важливо уважно стежити за станом шкіри і за необхідності додавати продукти для вирішення проблем. При такому підході твоя шкіра залишиться здоровою та молодою на довгі роки. А експерти Beauty Systema залюбки допоможуть!