Роль кератину у догляді за волоссям: шампуні, маски, процедури
Немає більш суперечливої та популярної б’юті-процедури, ніж кератин для волосся (кератинове відновлення або лікування кератином). Ставши відомою кілька років тому, вона завоювала як визнання в усьому світі (у Бразилії кератин для волосся — одна з найбільш затребуваних процедур), так і отримала багато неоднозначних відгуків. Так чи інакше, суперечки про її шкоду і користь досі не вщухають. Настав час розставити всі крапки над «i» разом з експертами Beauty Systema!
Кератин для волосся: як працює
Якщо підійти до питання з наукової точки зору, то кератин — це фібрилярний білок, який є основним структурним «матеріалом» рогового шару шкіри, волосся, нігтів. Здорова людська волосина на 15% складається з води, на 6% — з ліпідів (жири і жироподібні речовини, що впливають на блиск і міцність волосся), на 1% — з пігменту і на 78% — з кератину. Інакше кажучи, кератин — натуральний компонент волоса. Корисними властивостями кератину в якості процедури є те, що його молекула проникає у волосся і живить волосяний фолікул. Таким чином, він насичує структуру локону, заповнює тріщини, руйнує і відновлює кератиновий шар. Цей компонент добре утримує вологу, тому він живить і тонізує.
До основних переваг кератину для волосся можна віднести:
- Поліпшення структури волосся. Воно буде менше пушитися, стане більш слухняним, неслухняні кучері розпрямляться;
- Зволоження та живлення, завдяки чому тьмяне і тонке волосся має вигляд «заповненого», зачіска — густої, а посічені кінчики — гладенькими. Ба більше, з кератином волосся менше плутається і розчесати його набагато простіше;
- Ефект випрямлення.
Цікаво, що історія кератину, як косметичної процедури, почалася в Бразилії. Бразилійки, маючи складну структуру волосся (кучеряве і жорстке), першими оцінили засіб, що дає змогу дисциплінувати неслухняну зачіску і надовго стати володарками гладкого, прямого і блискучого волосся.
Чим кератин відрізняється від ботокса для волосся?
Ботокс — косметична процедура зазвичай затребувана у блондинок, оскільки нейтралізує жовтий пігмент. Ба більше, вітаміни, поживні речовини і мікроелементи, що входять до складу ботокса, можуть не тільки покращувати стан волосся, а й стимулювати його ріст. Складно виокремити суттєві відмінності ботокса від кератину для волосся, адже обидві процедури більше мають косметичний ефект, ніж лікувальний. Але, назвемо основні:
- Ефект від ботокса в середньому триває до 3 місяців, у кератину — до 4-6 місяців;
- Головне завдання ботокса — ущільнити структуру волосини і відновити гладкість та еластичність, тоді як кератин ще й випрямляє волосся, паралельно надаючи йому блиску і шовковистості;
- Кератин може істотно зменшити об’єм у прикореневій зоні.
Кератинове випрямлення VS кератинове відновлення
Ще одне спірне питання, але тут все простіше. Якщо кератинове випрямлення спрямоване головним чином на приборкання норовливих пасом, то кератинове відновлення переслідує інші цілі. Зміцнення структури волосся і заповнення «прогалин» у кутикулі — завдання максимум. Процедуру проводять за тією ж схемою, що й кератинове випрямлення. Але підбирається інший склад з кератином, і ефект більш пролонгований.
Як вибрати засіб з кератином у складі?
Головне завдання молекули кератину — проникнути в структуру волосини і відновити її зсередини. Звертай увагу на засоби, до складу яких, крім кератину, входять вітаміни: наприклад, РР і В5, а також олії — рицинової, мигдалевої, троянди або тіаре. Не забувай про додатковий догляд.
Рідкий кератин, який виробляють професійні бренди, може бути у двох форматах: форматі ампул і спрею. До його складу, як правило, входять:
– багато корисних амінокислот, що забезпечують догляд і захист волосся;
– вітаміни та мінерали, що живлять волосся;
– формальдегід або його безпечні аналоги;
– екстракти рослин.
У складі багатьох сучасних засобів для волосся зі словом «кератин» на етикетці можна знайти гідролізований (тобто розщеплений на дрібні фрагменти) і рослинний кератин, або так званий прокератин. Ці речовини або комплекси, що забезпечують ефект кератину.
Як правильно використовувати засоби?
Шампуні
Якщо волосся має тьмяний вигляд і не тішить око, починай догляд саме із застосування шампуню з кератином.
Бальзами та кондиціонери
Нанесення кондиціонеру чи бальзаму для волосся — обов’язковий етап будь-якої програми догляду. Якщо волосся сильно пошкоджене, пропускати його тим більше не варто.
Маски
Експерти радять використовувати маски через день, удосконалюючи зовнішній вигляд волосся та насиуючи його.
Незмивний догляд
Щоб закріпити успіх, на останньому етапі використовуй протеіновий незмивний догляд.
Чи шкідливий кератин?
Можлива шкода кератинового догляду для волосся пов’язана з тим, що до складу деяких формул входить формальдегід. Саме він під час нагрівання виділяє токсичні пари, і саме він безпосередньо відповідає за зміну структури волосини.
Професійні салони і майстри працюють із засобами, які відповідають усім параметрам безпеки і містять формальдегід у допустимих кількостях, щоб ефект від процедури був максимальним і з мінімальним ризиком для клієнта і стиліста. Деякі салони використовують безпечні аналоги, що виключають токсичний газ. Однак важливо запам’ятати, що вагітним жінкам і жінкам у період лактації робити кератинове відновлення складом, що містить формальдегід, заборонено.
Кератин також не рекомендований і тим, хто:
- Щойно пофарбував волосся — кератин його освітлить на 0,5-1 тон;
- Зловживає знебарвленням волосся і хімічною завивкою. Після того, як кератин змиється, волосся буде ще більш пористим і ламким;
- Очікує, що волосся стане густішим і швидше ростиме. По-перше, склад кератину не контактує зі шкірою голови. По-друге, візуальний ефект густоти волосся досягається виключно за рахунок того, що кератиновий склад його обволікає;
- Є володарем дуже тонкого волосся. Склад обтяжить його, що зі свого боку може спровокувати випадання і ламкість.
Догляд за волоссям після кератинової процедури в салоні
- Після кератинового відновлення обов’язково використовуй безсульфатний шампунь;
- Придбай доглядові засоби, до складу яких входить кератин — так ти підтримаєш стан волосся;
- Під забороною фарби з аміаком і шампуні з сульфатом і хлоридом натрію в складі;
- Не мочити волосся й уникати контакту з водою протягом 72 годин після процедури;
- Виключаємо з догляду фен і випрямляч — лише на 2 дні;
- Не заколюй волосся, не використовуй аксесуари, які можуть залишити заломи.
Таким чином, кератин розв’язує проблему ламкості й стоншеності волосся, полегшує його розчісування; волосся стає набагато еластичнішим і пружнішим, а також набуває здорового блиску і сяйва. Кератин активно розладжує кутикулу волосини, тому вони стають м’якшими і гладшими на дотик. Якщо ти зацікавлена в подібних засобах — фахівці Beauty Systema з радістю допоможуть підібрати ідеальні засоби для твого волосся! Чекаємо на тебе!