Як доглядати за чутливою шкірою навколо очей
Шкіра навколо очей — тонка, ніжна і чутлива. Вона майже повністю позбавлена підшкірно-жирової клітковини і схильна до ранніх вікових змін. Незважаючи на це, в одних дівчат шкіра в параорбітальній ділянці насичена, сяюча і світла навіть у бальзаківському віці, тоді як в інших уже в 30 років поцяткована дрібними зморшками.
Те, який вигляд має наша шкіра, на 50% визначається генетикою, але решта 50% — це спосіб життя і догляд. Як правильно доглядати за шкірою навколо очей, розкажуть наші фахівці Beauty Systema.
Чому твоя шкіра навколо очей потребує особливого догляду
Щоб зберегти шкіру навколо очей сяючою на довгий час, важливим є комплексний повсякденний догляд, що включає продукти для цієї ділянки. Велика помилка — використання базових кремів для обличчя. Навіть якщо це хороший професійний крем, для догляду за повіками він не підходить.
Спеціальні засоби для догляду за зоною навколо очей:
- Мають легку текстуру.
- Мають гіпоалергенний, ретельно підібраний склад.
- Піддаються багатоетапному тестуванню, зокрема офтальмологічному контролю.
- Привілегією в засобі є аплікатор, що підсилює його проникнення, впливає на набряки і є зручним у використанні.
Як ми й казали, у шкіри навколо очей є свої особливості. Вона дуже тонка, ніжна і чутлива, тому насамперед страждає від агресивного догляду, факторів зовнішнього середовища і схильна до передчасного старіння. А ще зовсім поруч знаходяться слизові оболонки. Тому догляд за ніжною зоною навколо очей має бути максимально делікатним.
Як вибрати правильний засіб
Підбирати продукти потрібно з урахуванням віку та наявних проблем (набряклість повік, темні кола тощо): засоби мають задовольняти потреби шкіри та вирішувати поставлені завдання.
- Для підтримки молодої шкіри (до 30 років) достатньо використовувати легкі продукти зі зволожувальною дією.
- Після 30 років сповільнюється синтез колагену та еластину, знижується пружність і тонус тканин, шкіра швидше зневоднюється. Слід обирати продукти з насиченою текстурою і коригувальними властивостями. Зволоження має бути інтенсивним, також, як і захист від негативних факторів зовнішнього середовища (вітаміни, антиоксиданти).
- Після 40 років тургор і здатність шкіри до регенерації погіршуються не тільки на тлі зниженого вироблення колагену й еластину, а й унаслідок уповільнення синтезу естрогену в організмі. У догляд потрібно додати засоби з anti-age компонентами: колагеном, ретинолом, ресвератролом, пептидами, вітаміном С та іншими. Вони сприяють розгладженню дрібних зморшок, запобігають утворенню нових заломів на шкірі, відновлюють її пружність.
- Після 50 років шкіра стоншується, втрачає тонус і провисає. В арсеналі повсякденних засобів повинні бути присутніми насичені поживні склади з ефектом ліфтингу.
Що ж з компонентами? Вітамін С, пептиди добре відновлюють, а амінокислоти стимулюватимуть природне вироблення колагену. Складники, які зазвичай шукають в кремах навколо очей:
- кераміди;
- сквалан — для корекції сухості та зволоження;
- алое та центела;
- пантенол, азулен, зелений чай — у разі чутливості шкіри;
- кофеїн, зелений чай, вітамін С — при темних колах чи набряках;
- пептиди;
- бакучіол;
- ретинол — антивіковий догляд, зморшки.
- волюфілін, що ущільнює шкіру за рахунок збільшення об’єму жирових клітин.
Демакіяж зони навколо очей
Делікатне, дбайливе очищення — ключове правило догляду за шкірою загалом, а навколо очей — особливо. Лови та скрінь базові правила для себе:
- Очищати шкіру потрібно вранці та ввечері.
- Не можна застосовувати пінки та гелі з ПАР, які подразнюють і пересушують епідерміс.
- Краще скористатися спеціальним засобом, наприклад, молочком, міцелярною водою, який слід нанести на ватний диск, прикласти до повік і дбайливими рухами видалити косметику. Намагайся, щоб текстура засобу була м’якою, ніжною. Так буде менше ризиків отримати мікротравму.
- Після цього достатньо вмитися чистою водою, а ось витирати обличчя необов’язково — нехай шкіра залишиться вологою.
- Після вмивання обов’язково нанести живильний засіб для шкіри навколо очей. Наносити крем на повіки та вії не можна — це може викликати алергічну реакцію, кон’юнктивіт, а також набряки.
- Під час зняття макіяжу та вмивання не можна терти очі, сильно натискати на повіки — ці дії призводять до розтягування і мікропошкодження тонкої шкіри.
Захист від сонця
Ультрафіолет спричиняє фотостаріння: шкіра навколо очей першою покривається сіточкою дрібних зморшок. Потрібно використовувати сонцезахисні окуляри, щоб не мружитися на сонці та не створювати заломи власною мімікою. А також існують сонцезахисні окуляри з фільтром, який буде ще й захищати від UV. У твоєму догляді мають бути присутніми засоби з SPF-фільтрами, що блокують ультрафіолет. Причому будь-який з повсякденних косметичних засобів може містити ці фільтри. Тобто купувати якийсь додатковий продукт, якщо тільки ти не вирушаєш на відпочинок до моря, не доведеться.
Іноді поглядом можна сказати більше, ніж словами. Тож чекаємо тебе в Beauty Systema, аби підібрати бездоганний догляд для зони навколо очей!