Як захистити волосся від термовпливу?
Захист від впливу гарячих інструментів — це гарна ідея для підтримки здоров’я твого волосся.
Кожна з нас використовує електричні інструменти для укладання волосся вдома. Фен, випрямляч, плойка… Стільки речей, які роблять нашу зачіску щодня ідеальною! Але під впливом високих температур з часом волосся змінює свою структуру на поверхні, стає сухим, електризується і втрачає пружність. Щоб максимально уникнути таких пошкоджень і зберегти здорове волосся, використовуй спеціальні засоби з термозахистом перед укладанням. Які? Розбираємо разом з експертами Beauty Systema!
Навіщо захищати волосся
Перш ніж задуматися про укладку волосся, важливо спланувати свій щоденний догляд за волоссям. Уже зрозміло, що все починається ще в душі, під час миття голови. Адже для природного сяяння волосся має бути абсолютно здоровим. Під час миття голови використовуй засоби, що зміцнюють пошкоджену структуру волосся (асортимент засобів із кератином), або засоби, що розгладжують волосся та надають йому дзеркального блиску. Потім використовуй поглинаючий рушник, щоб видалити зайву вологу. Далі наносимо розгладжувальні та термозахисні засоби. Чому?
Під час прямого контакту з гарячими пластинами інструментів або розсіяним повітрям фена, волосся пошкоджується і навіть може згоріти, якщо перетримувати температуру на одній і тій самій ділянці. Структура волосся стає пористою, втрачає еластичність і блиск. Якщо ти вирішите використовувати засоби термозахисту, тоді точно будеш озброєною. Мікрополімери, що містяться в цих продуктах, діють як захисний бар’єр на волоссі. Зазвичай їх наносити треба на вимите, але ще вологе волосся перед сушінням, або на сухе волосся перед використанням інструментів. Але не надто багато, щоб уникнути злипання і перевантаженого ефекту.
Також потрібно розуміти, що ці засоби вони не можуть перетворити твоє пошкоджене волосся на шовкову фіранку, але вони максимально обмежують ламкість і, як щит, створюють захисний бар’єр на поверхні волосся, полегшуючи укладку і зберігаючи волосся зволоженим. Вони не можуть повністю захистити волосся — навіть найвищі результати становлять максимум близько 50% необхідного волоссю термозахисту.
Під впливом температур понад 130 °C лусочки волосся піднімаються, з них починає активно випаровуватися волога, кератин руйнується, а самі пасма стають менш міцними. Нейтралізувати згубний вплив високих температур може косметика з ефектом термозахисту.
Такі засоби містять у складі інгредієнти, які створюють навколо волосяного стрижня тонку плівку, – так званий захисний бар’єр між теплом, яке випромінює інструмент для укладки, і самою волосиною. Завдяки цьому волосся нагрівається повільніше і більш рівномірно, тому менше пошкоджується.
Як вибрати правильні засоби для захисту волосся
Під час купівлі термозахисту насамперед тобі слід звертати увагу на його склад. Зазвичай у формулі таких баночок можна знайти компоненти, які допомагають захистити волосся:
- полімери (соуполімери, акрилати);
- гідролізовані протеїни пшениці, шовку, рису тощо;
- силікони (циклометикон, амодиметикон та ін.);
- олії (арганова, жожоба та ін.);
- кератин;
- інулін.
Унаслідок використання засобів із цими інгредієнтами інструменти для укладання швидше й легше ковзають по локонах і завдають їм менше шкоди. Але з оліями варто бути особливо обережними, оскільки вони можуть як принести користь, так і пошкодити волосся. До вибору олій ми завжди маємо підходити уважно, тому що виробник може за основу брати олії низької якості, які мають низьку точку горіння. Виходить, що вони будуть ще більше палити волосся. Тому якщо ти не впевнена в препараті, то краще його або взагалі не використовувати, або використовувати вже на сухе волосся безпосередньо після того, як висушила волосся на термозахист.
Продукти для термозахисту випускаються в різних варіантах: спреї, молочко, лосьйони, креми, маски, флюїди, сироватки або олії. Під час вибору обов’язково звертай увагу на текстуру і віддавайте перевагу тій, яка підійде саме твоєму типу волосся. Це допоможе домогтися необхідного ефекту, але не перевантажити волосся великою кількістю поживних елементів.
Також важливо, яку щітку ти використовуєш під час сушки волосся. Обирай термобрашинг — щітки, що мають порожнини, що дозволяє повітрю краще циркулювати і висушувати волосся швидше та оберігають шкіру голови від опіків. Вони підходять тим, у кого волосся довго сохне. Якщо термобраш має тільки пластикові зубці — вона не буде згладжувати волосся, це щітки для швидкої сушки. Якщо щітка має комбінацію зубців (пластикові + щетина) — вона злегка поліруватиме волосся, тим самим надасть йому гладкості.
Типові помилки під час користування термозахистом
Щоб засіб дійсно виконував свою функцію, важливо врахувати найчастіші помилки у використанні термозахисту. Серед них:
- Нанесення замалої кількості або навпаки — забагато засобу. В першому варіанті волосся не отримає достатнього захисту від високих температур, в другому — може стати обтяженим та жирним і ускладнити подальше укладання. Не кажемо вже про зовнішній вигляд пасом.
- Не враховувати період нанесення засобу в залежності від способу укладання волосся. Якщо сушити волосся феном — термозахист треба наносити на вологе волосся, перед укладанням; якщо вирівнюємо волосся стайлером — термозахист треба наносити на сухе волосся.
- Нанесення термозахисту на корені волосся, особливо якщо він у формі крему чи гелю. Термозахист краще наносити переважно на середину і кінці волосся, де вони найбільше схильні до пошкоджень від термічної обробки.
- При виборі термозахисту не враховувати тип волосся. Тонке волосся потребує легших засобів, тоді як для сухого або густого волосся краще підходять креми чи сироватки.
- Відразу після нанесення термозахисту приступати до сушки. Важливо витримати кілька хвилин після нанесення, щоб продукт встиг увібратися і обволокти волосину.
- Використовувати термозахист кожен день, при цьому не очищаючи волосся від залишків попередніх засобів чи стайлінгу. Запам’ятай: перед нанесенням термозахисту твоє волосся має бути чистим і не забруднене іншими засобами.
- Обирати термозахист не враховуючи температуру твого сушіння чи укладки. Не всі термозахисні засоби можуть витримати високі температури, тому уточнюй, яку саме температуру витримує твій термозахист.
Тож, підсумуємо? Термозахист — це косметичні засоби, що зменшують шкоду від теплового впливу на волосся шляхом рівномірного розподілу тепла вздовж волосини. Бувають різних форматів та об’ємів — все залежить від твого типу волосся, укладки та температур. Тому, сміливо підбирай ідеальний для себе флакон разом із експертами Beauty Systema!