Як прибрати прищі на обличчі у підлітка в домашніх умовах
- Чому у підлітків з’являються прищі?
- Підліткові прищі – як з ними боротися
- Як правильна дієта допомагає позбутися прищів підлітку
- Коли варто звернутись до дерматолога?
Життя непередбачуване: ще вчора, здається, святкували випускний у початковій школі і все було чудово. Тепер проявили себе гормони: з’явилися висипання на лобі, носі, інших частинах обличчя та тіла, купа інших змін в організмі, до яких тільки встигай звикати.
Вітаємо із початком підліткового віку! Ці зміни в організмі пов’язані з дорослішанням.
Чому на гладкій юній шкірі з’являються прищі, як з ними боротися і коли потрібно кликати за допомогою фахівців, щоб їх вилікувати? Beauty Systema допоможе розібратися та зупинити паніку, тому що вже до кінця цього тексту у вас буде чіткий план дій.
Чому у підлітків з’являються прищі?
Перш ніж шукати чудо-засоби, які позбавлять проблем, поговоримо про більш глобальні питання перехідного віку: те, як у цей період почувається дитина і що він думає про себе.
В особистісному плані головне завдання підлітка в цей нестабільний період — усвідомити себе: який я, яким мене сприймають інші, яку я граю в суспільстві.
Саме тоді психіка дитини лише формується, і тому дуже вразлива. Критичне мислення та здатність тверезо оцінити те, що зі сказаного іншими дійсно про мене, а що ні, ще не сформовано.
І оскільки зовнішність істотно впливає на сприйняття людини від зовнішнього вигляду, стану шкіри і навіть запаху залежить те, як підлітка сприйматимуть інші. Будь-які коментарі про зовнішність завжди звучать дуже особисто і сприймається дитиною дуже гостро, тому в розмові намагайтеся уникати оцінних ти-повідомлень.
«Ти цінна, ти хороша, ти хороша людина». Почни з цих простих, але справді золотих слів, які, можливо, не дадуть ефекту миттєво, але надалі саме вони позбавлять нападів юнацького невдоволення собою. Дай підлітку знати, що ти поряд незалежно від того, що відбувається, що є вихід із будь-яких ситуацій та вирішення проблем ви знайдете разом. У тому числі проблем висипань на тілі.
Будь опорою своїй дитині в цей непростий період, адже тимчасові проблеми акне та постакне можна вилікувати медикаментозними препаратами, а самооцінка та впевненість у собі на все життя будуються саме зараз.
Запам’ятай: підліткові проблеми зі шкірою не проходять самі. Це вирішується комплексно!
Чому це відбувається з моєю дитиною?
- По-перше, це нормально, і це лікується.
- По-друге, гормональні зміни перехідного віку призводять до змін у роботі залоз, що ускладнює процес самоочищення шкіри обличчя та тіла та призводить до запалень. Висипання потрібно лікувати медикаментозно, постійно працювати над усуненням шрамів, які залишаються на шкірі.
Також причиною акне може бути неправильно підібрана косметика та проблеми з гігієною.
Привчай дитину до регулярної гігієни. Нехай це стане звичкою: вмиватися 2 рази на день прохолодною водою (вона покращує мікроциркуляцію крові в шкірі) з м’якими засобами, що очищають. Дуже важливо підібрати правильну косметику для догляду – якщо цього не зробити, висип може поширитися ще більше.
Підліткові прищі – як з ними боротися
Коли вводити свій догляд для підлітка? Як тільки ти помічаєш перші зміни – пори стають ширшими та помітнішими, з’являється жирний блиск і поодинокі комедони (прищі) на лобі, носі, щоках – починаємо операцію “Чиста шкіра”.
Вводь базовий догляд, який працюватиме на попередження серйозних загострень. Головна мета домашнього догляду – очистити, зволожити та захистити, тобто відрегулювати себовиділення та закрити базові потреби шкіри.
Базова схема домашнього догляду – всього 2 етапи або 4-5 косметичних засобів, які будуть очищати, відлущувати, захищати від сонця та відновлювати шкіру.
Базовий догляд підлітка включає такі етапи:
- Гідрофільна олія – перший етап двоетапного очищення шкіри. Воно проникає глибоко в пори, тим самим очищає шкіру від надлишку себуму та бруду, допомагає усунути залишки СПФ або макіяжу. Використовується лише у вечірньому догляді. Олія від бренду корейської косметики Dr.Ceuracle та Medik8 по праву вважаються еталонними.
- Засіб для очищення (гель, пінка) другий етап очищення шкіри. Використовується як у ранковому, так і у вечірньому догляді. Наприклад, гель від бренду CU Skin делікатно очищує шкіру та не порушує її захисний бар’єр.
- Відлущування – на цьому етапі використовується ензимна пудра або пілінг-пади. Ці засоби допомагають відлущувати ороговілі клітини шкіри, попереджаючи закупорку пір та виникнення комедонів. Ензимка від бренду Usolab делікатно відлущує шкіру, як і пілінг-пади від бренду Skin&Lab.
- СПФ-захист створює на шкірі бар’єр від негативного УФ-випромінювання, запобігає розвитку небажаної пігментації та небезпечних шкірних захворювань. Крем-сироватка з СПФ від бренду Benton містить хімічні фільтри нового покоління, тому не потребує поновлення протягом дня в умовах міста.
- Зволоження необхідно для насичення юнацької шкіри вологою та відновлення гідроліпідного балансу. Крем Manyo містить легку текстуру та не залишає липкої плівки після себе, тому сподобається всім.
Замість двоетапного очищення можна використовувати олеогель, який замінить одночасно гідрофільне масло та засіб, що очищає.
Вибирай відповідно до потреб шкіри підлітка:
- для шкіри, схильної до жирності, та роботи з висипами ідеально підійде себорегулюючий олеогель від Dr.Ceuracle з 5-альфа редуктазою;
- для базового очищення, нормального чи сухого типів шкіри підійде олеогель від Dr.Ceuracle з гіалуроновою кислотою.
Також можна використовувати легкі засоби, які допомагають підтримувати стан шкіри та попереджають висипання, наприклад тонер з ніацинамідом від бренду Cos de Baha. Ранкову частину догляду може становити очисна пінка та сонцезахисний крем, вечірню — гідрофільна олія-пінка та зволожуючий крем.
При виборі засобів орієнтуйся на стан та особливості шкіри підлітка. Вибери потрібні діючі речовини, вкажи тип шкіри чи бажаний бюджет та отримай готову добірку коштів, які відразу почнуть працювати на користь та боротися з проблемами перехідного віку. Для більш локалізованої боротьби з окремими висипаннями переглянь засоби точкової дії. Регулярний догляд робить шкіру чистою та сяючою, допомагає прибрати естетичні недоліки.
Якщо вводиш нові косметичні засоби, будь уважна: головне зрозуміти, коли настає фаза, коли все, що ховалося в порах, піднімається нагору, а коли починається загострення, до боротьби з яким краще підключати фахівця.
Період реакції на нову косметику може тривати 8-12 тижнів, перші прояви загострення можуть мати вигляд систематичних запальних висипів у нетипових місцях або великій кількості комедонів.
Коли під час початку гормональних змін — 11–12 років — ти помітиш перші реакції шкіри, впроваджуйте профілактику. Регулюй процес домашнього догляду за шкірою так, як зручно підлітку: зроби етапи догляду простими та зрозумілими, залишай косметичні засоби на видному місці, щоб рутина ранкового та вечірнього догляду виконувалася на автоматизмі.
Як правильна дієта допомагає позбутися прищів підлітку
Окрім щоденного догляду за шкірою та гігієни необхідно відкоригувати дієту підлітка. Він повинен отримувати свою добову норму білків, жирів та вуглеводів у правильній пропорції. Також не забувай про клітковину та інші необхідні речовині, що росте організму.
Відучи підлітка від непомірного поглинання солодощів, фаст-фуду, всіляких снеків, таких як чіпси або сухарики. Всі ці продукти містять величезну кількість цукру та жирів, які погано впливають на стан шкіри, провокують появу висипів та запалень, які потрібно лікувати.
Коли варто звернутись до дерматолога?
Якщо прищі на обличчі та тілі дитини в перехідному віці з’являються постійно і у великій кількості, всі ваші спроби позбутися їх (регулярний догляд, правильна гігієна, збалансоване харчування) не допомагають, а дитина дуже переживає з приводу своєї зовнішності, має сенс звернутися до спеціалісту з медичною освітою – дерматологу або косметологу.
На що звернути увагу під час консультації з косметологом чи дерматологом? З’ясуй, які курси та семінари відвідував лікар-косметолог, як виглядають його кейси “до і після”.
Якщо звертаєшся до дерматолога, звертай увагу на кваліфікацію та освіту: база – вища медична освіта та закінчена інтернатура за напрямом “дерматовенеролог”, додаткові курси та підвищення кваліфікації.
Зі свого боку відстежуй початок змін на шкірі дитини: чи може початок висипів бути пов’язаним із гормональним збоєм, стресом чи новою косметикою? Чи є у дитини хронічні захворювання чи алергії?
Компетентний лікар збере повний анамнез і не прийматиме радикальних рішень – допоможіть йому побачити ситуацію з усіх боків.
У разі призначення лікарем системних ретиноїдів обов’язковою умовою є проведення попередніх аналізів, адже такі сильні активи не можна приймати без огляду та оцінки загального стану організму.
Пам’ятай, що вирішення проблеми у твоїх руках.
Раніше проблему шкірних висипань не вважали б цікавою, а просто порадили б почекати, вийти заміж або підсушити на сонечку.
Але якщо ти і твоя дитина цікавитеся темою красивого та здорового зовнішнього вигляду, то можете розраховувати на гарантований успіх: чисту та доглянуту шкіру та щасливу посмішку підлітка, чия впевненість у собі не похитнули проблеми перехідного віку.