Як правильно вибрати шампунь для волосся?

Блог Догляд

Переглядів:  178

Дата публікації:  14.11.2024

Вибір шампуню — важливе і відповідальне завдання для кожної дівчинки. Навіть найкращий і найефективніший засіб іноді не може підтримувати зачіску красивою і здоровою, якщо він не підходить тобі за складом і призначенням. Який шампунь вибрати краще? Той, який за своєю формулою і функціями відповідає твоєму типу волосся. Давай спробуємо розгадати цю загадку разом з фахівцями Beauty Systema. 

 

Як неправильно підібраний шампунь впливає на здоров’я волосся

Який обрати засіб? Вічне питання. Але, є проста відповідь! Той, який призначений саме твоєму типу шкіри голови. Систематичне застосування неправильно підібраного засобу може призвести до погіршення стану волосся, його руйнування, розвитку алергічних реакцій. Не варто применшувати значення складу та призначення обраної баночки. Тим паче, сьогодні підібрати шампунь можна для вирішення найрізноманітніших завдань.

 

Як вибрати шампунь: основні критерії

Волосся може бути сухим, жирним, нормальним, тонким або кучерявим, пофарбованим або ослабленим, дуже густим або посіченим. Важливо купити засіб, який розрахований на допомогу саме твоєму типу шевелюри.

Врахуйте те, в якому стані ваші локони. Простий приклад: для турботи про пошкоджені пасма варто підібрати засіб зі зволожувальною дією або продукцію, основна дія якої спрямована на відновлення. Для волосся, що випадає, варто купити шампунь, що зміцнює волосяні фолікули. Зрозуміло, що один шампунь не має значного впливу у вирішенні вищезгаданих запитів, але це перша сходинка у твоєму подальшому догляді. До прикладу, якщо хочется додати живлення волоссю є гарний засіб від Rated Green. В них також є гарний продукт працювати з випадінням волосся, а ще цікавий варіант для тих, хто має фарбоване волосся і хоче зберегти колір. 

 

Тип шкіри голови

Завжди при виборі засобів для шевелюри враховуй особливості волосся і шкіри голови:

  • Для сухих і пошкоджених пасом підбирай формули, збагачені зволожувальними компонентами, вітамінами і мінералами. Як правило, на упаковці засобу зазначено, що він призначений для сухого волосся.
  • Для жирного волосся купуй засіб із м’якими очищувальними інгредієнтами, дія яких спрямована на себорегуляцію.
  • Для тонких і млявих локонів підбирай засіб, спрямований на збільшення об’єму шевелюри й ущільнення волосяних волокон.
  • Для пофарбованих пасом підійде продукт, який допоможе зберегти яскравість і насиченість кольору.
  • Нормальне волосся можна мити універсальними шампунями, що допомагають підтримувати баланс вологи та жирності.
  • Для догляду за чутливими локонами і шкірою голови, схильною до подразнень, підходять гіпоалергенні склади з м’якими очисними компонентами.

 

Проблеми з волоссям (сухість, жирність, ламкість тощо)

Ламке волосся характеризується послабленням або розривами вздовж стрижня волосини. Також волосся може обламуватися і випадати. Ознаки сухих і ламких кінчиків волосся:

  • свербіж і відчуття дискомфорту в ураженій ділянці;
  • роздвоєння кінчиків волосся;
  • лущення, лупа;
  • нерівномірна товщина волосків.

 

Сухе волосся вирізняється надмірною ламкістю і бляклістю, погано розчісується і сильно січеться на кінцях. У багатьох людей воно постійно обламується, заважаючи відростити довгу шевелюру. Сухий тип волосся потребує дбайливого догляду і застосування особливих поживних і зволожувальних засобів. 

Причиною сухості волосся часто буває незбалансоване харчування та нестача в раціоні низки вітамінів і мінералів. Зокрема, вживання в їжу недостатньої кількості вітамінів А, С і В, кальцію, марганцю та цинку може призводити до надмірної ламкості, сухості та випадіння волосків.

Жирним волосся стає внаслідок підвищеної активності роботи сальних залоз, розташованих у шкірі. Вони виділяють надмірно багато себуму (жирового секрету), який постійно впливає на коріння, роблячи його засаленим. Цей процес зумовлений різноманітними чинниками, включно з гормональними змінами, стресом, дисбалансом харчування або використанням невідповідних засобів для догляду за волоссям.

Бажаний результат (зміцнення, зволоження, живлення)

Який результат ти хочеш отримати від застосування засобу? Якщо завдання —  збільшити об’ємність зачіски, купуй шампунь для об’єму. Якщо ж у тебе з’явилася лупа, насамперед потрібно використовувати продукт, формула якого допоможе позбутися лущення і перешкоджатиме розвитку проблеми.

 

Не використовуй продукти, у складі яких присутні інгредієнти, здатні посилити проблему. Відмовтеся від засобів, у яких є агресивні речовини, парабени, сульфати, штучні ароматизатори та консерванти.

 

Як визначити тип шкіри голови

Щоб визначити тип шкіри голови, можна орієнтуватися на ті самі принципи, що й під час визначення типу шкіри обличчя. Ось основні типи та ознаки:

 

  • Жирна шкіра голови:
  1. Швидко забруднюється (наприклад, волосся стає жирним уже наступного дня після миття).
  2. Присутнє відчуття липкості або жирного блиску.
  3. Можлива поява лупи, яка має вигляд великих маслянистих пластівців.
  • Суха шкіра голови:
  1. Часто відчувається стягнутість і сухість, іноді свербіж.
  2. Лупа проявляється у вигляді дрібних білих лусочок, схожих на пил.
  3. Шкіра може лущитися, особливо в зимовий період.
  • Нормальна шкіра голови:
  1. Волосся залишається чистим протягом 2-3 днів без відчуття жирності.
  2. Відсутні дискомфорт, свербіж або лущення.
  3. Шкіра збалансована і не потребує частого миття.
  • Комбінована шкіра голови:
  1. Шкіра може бути жирною біля коріння, але сухою на кінцях.
  2. Періодично можуть виникати ознаки жирності та сухості залежно від зовнішніх чинників (наприклад, пори року або використання певних засобів).

Щоб точно визначити свий тип, спробуй:

  • Спостерігати за станом шкіри голови впродовж тижня й аналізувати, як часто вона стає жирною або сухою.
  • Звернути увагу на появу дискомфорту після використання певних шампунів або засобів догляду.
  • За необхідності, проконсультуватися з трихологом для більш точного аналізу.

 

Як підібрати шампунь згідно зі складом

Шампуні можуть бути для рутинного очищення, з лікувальною метою, сухі шампуні або для глибокого очищення. Щоб вибрати засіб для повсякденного використання, оцінювати потрібно такі компоненти як ПАР (поверхнево-очищуючі речовини) та кондиціонуючі добавки. Саме ПАР відповідають за очищення шкіри голови за рахунок розчинення ліпідів.

Якщо вдатись до хімії та класифікації, то ПАР поділяються на аніонні, катіонні, амфотерні та неіоногенні. 

  • аніонні — мають найбільшу промиваючу здатність, тому їх варто уникати чутливій шкірі голови та схильній до запальних процесів чи дерматитів. До прикладу, Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Dodecyl Sulfate (інша назва SLS), Ammonium Lauryl Sulfate (ALS), Sodium Cocoate, Potassium Olivate, Sodium Laureth Sulfate (SLES).
  • амфотерні — в порівнянні з аніонними, мають середню промиваючу здатність, можуть бути основою для м’яких очищувальних шампунів і комбінуються з іншими (аніонні + амфотерні = добра промиваюча здібність). До прикладу, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Coco-Betaine, Lauryl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine та ін.
  • неіоногенні — найчастіше використовують в якості емульгаторів або в якості

кондиціонуючих компонентів. Неіоногенні ПАР також можуть бути основою для слабопінних, дуже м’яких шампунів (дитячих). До прикладу, Соcamide Diethanolamine (DEA), Соcamide Monoethanolamine (MEA), Lauramide DЕA, Lauryl Glucoside або Decyl Glucoside.

  • катіонні — погано піняться і не видаляють забруднення, використовуються як кондиціонуюча добавка, так як саме вони чудово усувають статику, або для балансу (пом`якшення інших ПАР) шампуню. Катіонні ПАР мають закінчення -chloride, -bromidе (Behentrimonium Chloride, Benzalkonium Chloride, Cetrimonium Bromide).

Кондиціонуючі добавки в шампуні пом’якшують дію ПАР і дозволяють волоссю не заплутатися і не висушують локони під час миття. Але якщо у тебе жирна

шкіра голови, кондиціонуючі добавки можуть бути причиною її недостатнього очищення та відсутності мінімального об`єму.  

Які є кондиціонуючі добавки? 

  • Легкі: силікони, катіонні полімери, протеїни;
  • Важкі: пережирюючі компоненти (рослинні олії, тригліцериди, цераміди і воски), жирні спирти, малорозчинні силікони.

Важкі силікони можуть бути причиною недостатнього очищення шкіри голови для жирного типу, обтяжувати волосся при коренях і, як наслідок, зменшувати об’єм (Butyrospermum Parkii (Sheа Butter), Сосoа Butter, Соconut Oil, Бджолиний віск (Beeswax), Ланолін (Lanolin), Dimethicone).

Ось з легкими кондиціонуючими добавками цікавіше. Летючі силікони полегшують розплутування (Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane, Cyclotetrasiloxane). Катіонні полімери та протеїни забирають статику, ущільнюють волосся і допомагають в утриманні об’єму (Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium, Нydrolyzed Soу Protein).

Детальніше про те, як правильно читати склад засобів для волосся, який вибрати шампунь — звичайний чи безсульфатний, як вберегти себе від алергічних реакцій та інші поради наших експертів ти дізнаєшся тут

 

Як підібрати і використовувати сухий шампунь

Сухий шампунь — це інноваційний засіб, який широко використовується для підтримання чистоти волосся між традиційним промиванням. Замість того, щоб використовувати рідкий шампунь, швидкою альтернативою є саме сухий — це порошок або спрей, який поглинає жир і бруд з волосся і шкіри голови. Цей продукт особливо корисний для тих, у кого жирне волосся, тому що він здатний поглинати зайвий себум, залишаючи волосся чистим і чистим. Сухий шампунь також можна використовувати для додання об’єму і текстури до зачіски.

Найбільш зручним у застосуванні багато дівчат вважають аерозольний сухий шампунь. Існує кілька простих правил, дотримуючись яких можна швидко привести зачіску до ладу:

  • плечі слід прикрити рушником, тоді частинки косметичного засобу не потраплять на одяг;
  • пляшечку з шампунем необхідно добре струсити, щоб його компоненти перемішалися і стали однорідними;
  • розпилення потрібно проводити з відстані 15-20 см від волосся;
  • нанесення сухого шампуню на чубок краще здійснювати знизу, щоб він не потрапив на лоб;
  • розподіляти продукт по пасмам буде зручніше пальцями або пензлем;
  • необхідно залишити засіб на волоссі на кілька хвилин, щоб він встиг увібрати всі забруднення;
  • залишки продукту потрібно видалити гребінцем.

Наприклад, сухий шампунь від Kristin Ess підходить для всіх типів шкіри голови, гарно адсорбує шкірне сало і створює об’єм волосся. Якщо хочется додатково хочеться ненав’язливого аромату є засіб із яблучним шлейфом

 

Як підібрати лікувальні шампуні

Лікувальні шампуні потребують суворого дотримання рекомендацій для того, щоб не втрачати свою ефективність надалі. Лупа або себорея буває двох видів суха та жирна, але основне лікування полягає в одному використання протигрибкових компонентів (Piroctone Olamine, Ciclopirox Olamine, Zinc Pyrithione, Ketoconazole, Selenium Sulfide). Також в шампунях може бути саліцилова кислота для зменшення вираженості себорейного дерматиту і додаткового відлущення. До прикладу, Braderm Kerato має не тільки протигрибковий компонент, але й комплекс кислот, що мають додатково відлущуючий і антибактеріальний ефект. Або Dikson гарно очищає шкіру, схильну до жирності, не пересушуючи її при цьому, і має в складі піроктон оламін. Або навпаки для сухого типу шкіри є засіб, що має комплекс центели та пробіотиків, окрім лікувальних компонентів.

Правила використання лікувальних шампуней:

  • протягом місяця — три рази на тиждень, далі профілактично 1 раз на 7-10 днів, незалежно від наявності клінічної картини.
  • не можна використовувати на постійній основі.
  • лікувальні шампуні потрібно витримувати на шкірі голови до 5 хвилин і змити.
  • на етапі профілактики лікуючий шампунь чергувати з основним засобом.

 

Як підібрати шампуні від лупи

Ознаки появи лупи

Однією з ключових причин утворення лупи є грибок Malassezia. Його відносять до природної мікрофлори будь-якої людини, але у великій кількості він може подразнювати шкіру голови і викликати дисбаланс. Основні ознаки лупи: 

  • Лусочки. На шкірі голови поступово з’являється лущення. 
  • Свербіж. Шкіра постійно свербить, що посилює те саме лущення. 
  • Подразнення. Можуть виникати чутливі ділянки з почервонінням. 

Іноді такий стан супроводжується тільки однією або двома ознаками різного ступеня вираженості. Щоб усунути неприємні прояви, важливо застосовувати спеціальні засоби для догляду.

Іноді шампунь від лупи не допомагає, а робить тільки гірше: свербіж і лущення посилюються, волосся виглядає ламким, сухим і млявим, підвищується випадання. У такому разі важливо припинити використання невідповідного засобу і вибрати більш ефективний варіант.

 

Як зрозуміти, що шампунь не підходить?

  1. Реакція шкіри голови. Якщо після миття голови є свербіж, це ознака того, що у шампуню високий рівень pH. 
  2. Жирне волосся Відчуття сального волосся може з’явитися після використання шампуню з великою кількістю силіконів. 
  3. Надмірна пухнастість волосся, його електризація.
  4. Волосся до всього липне та виглядає тусклявим. 

Підбирай лише ті засоби, які підходять тобі, а не подружці. Шампуні, маски, кондиціонери — справа індивідуальна та важлива. Чекаємо на тебе в Beauty Systema, абі підібрати найкращий доглядовий комплекс для волосся!

Інші записи

Товари

Повернутись на сайт

Відновлення паролю

E-mail

Ім’я

Номер телефону

E-mail

Пароль

Повторіть пароль

Твій кошик

×
Продовжити покупки

Мінімальне замовлення від 600 грн

Додай ще на та отримай безкоштовну доставку

Товар
Ціна
Кількість
Всього

Обери свій подарунок до замовлення

Всього:

Заощаджено:

До сплати:

Увійдіть до особистого кабінету для списання б’ютиків

Ваш кошик порожній

Перейти до магазину

Додайте ще на для подарунку
Авторизований менеджер: