Що таке безсульфатний шампунь, і чому він такий популярний
Що таке безсульфатний шампунь, і чому він такий популярний
Безсульфатні шампуні для волосся швидко завоювали серця багатьох жінок і полиці магазинів по всьому світу. Однак, є й ті, кому він не підходить ані за типом волосся, ані за простими власними вподобаннями. Отже, навіщо потрібен такий вид шампуню, і в чому його перевага над “звичайним”, до якого ми всі звикли?
Що таке безсульфатний шампунь?
Безсульфатний шампунь — косметичний засіб без сульфатів, парабенів і консервантів. До складу такого засобу входять натуральні інгредієнти та поживні речовини, які не тільки повертають волоссю гладкість і слухняність, а й відновлюють ліпідний баланс шкіри голови.
Існує думка, що безсульфатний шампунь підходить далеко не всім. Частково, так воно і є. Власницям жирного волосся він іноді нівелює об’єм і не вирішить проблему якісного очищення від себума, оскільки саме сульфати здатні промити волосся від забруднень і стайлінгових засобів. Відсутність об’єму — питання часу і терпіння, адже під час зміни одного типу шампуню на інший волоссю і шкірі голови потрібен час, щоб відновити рівень кислотності, порушений сульфатами.
Насичений склад безсульфатного шампуню може погіршити й тонке волосся, яке, як наслідок, виглядатиме сальним і неохайним. Проте, не варто забувати про те, що все індивідуально, і щоб переконатися в ефективності засобу та його впливі на шкіру голови і якість волосся, необхідно запастися терпінням та протестувати засіб певний час. На складі зупинимось додатково.
Основні інгредієнти безсульфатного шампуню
Перед тим, як говорити про склад безсульфатних шампунів, варто зрозуміти, що таке ПАР, і для чого тобі це потрібно знати. Поверхнево-активні речовини (ПАР) — найголовніші компоненти засобу. Відповідають за те, щоб шампунь розчиняв ліпіди, але при цьому легко змивався водою. Є декілька видів ПАР і кожен буде відрізнятися ступенем очищення шкіри. Найсильнішу промиваючу здатність мають аніонні ПАР, наприклад, Sodium Lauryl Sulfate (SLS) або Sodium Dodecyl Sulfate (інша назва SDS), які ти часто зустрічаєш в засобах для очищення шкіри. Вони утворюють густу піну. Сульфати також можуть викликати подразнення, особливо у людей з чутливою шкірою або у кого сухий тип шкіри голови, можуть змивати природні масла з волосся, що призводить до сухості і ламкості волосся. Тому варіантом для такої категорії людей є безсульфатні шампуні.
Безсульфатні шампуні мають більш м’яку формулу і містять інгредієнти, які дбають про збалансоване очищення волосся, не пересушуючи його. До того ж, такий шампунь — гарний помічник в усуненні неприємних відчуттів у вигляді свербіння і подразнення чутливої шкіри голови завдяки своїм натуральним складникам. Наприклад:
- Coconut oil — кокосова олія повертає волоссю красу і здоров’я.
- Chamomilla recutita extract — екстракт ромашки відомий протиалергічною і протизапальною дією.
- Tocopherol-токоферол (вітамін Е) — має регенерувальні властивості.
- Polyquaternium-7 — сприяє м’якому розчісуванню волосся, оскільки має кондиціонуючі властивості.
- Helianthus annuus seed oil — олія соняшнику здатна заспокоїти подразнену шкіру голови.
- Glycerin — гліцерин забезпечує проникненню вологи у волокно волоса.
Багатий доглядовий склад — вагомий привід перейти на безпечні шампуні без сульфатів. Зазвичай про те, що шампунь не містить сульфати, виробники вказують на упаковці, але якщо ти хочеш впевнитись у цьому на 100%, шукай такі компоненти у складі:
- Decyl Glucoside
- Cocamidopropyl Betaine
- Lauramidopropyl Betaine
- Sodium Cocoyl Isethionate
- Sodium Lauryl Glucose Carboxylate
- Coco Glucoside
Чим відрізняється безсульфатний шампунь від сульфатного
Як ти вже зрозуміла, основна різниця між звичайним сульфатним і безсульфатним шампунем полягає у складі та впливі на волосся. За рахунок складових сульфатні шампуні є сильними очисниками і утворюють густу піну. Безсульфатні шампуні мають більш м’яку формулу і для того, щоб отримати піну, треба дуже багато засобу застосувати. Через те, що сульфатні шампуні занадто очищають шкіру, це може призводити до сухості, подразнення і посиленого лущення. Безсульфатні шампуні мають більш делікатну формулу і не видаляють природні олії в такій самій мірі, що сприяє збереженню природного зволоження волосся і шкіри голови. Окрім того, сульфати впливають на фарбоване волосся — швидше змивають колір і можуть призводити до вигорання відтінку. Безсульфатні шампуні мають меншу ймовірність викликати змивання фарби і допомагають зберегти інтенсивність кольору.
Вибір між сульфатним і безсульфатним шампунем залежить від твого типу волосся, стану шкіри голови та особистих уподобань. Наприклад, Bjorn Axen відмінно підійде для жирної шкіри голови — він гарно очищає, але не пересушує волосся. Чергування попереднього варіанту з засобом від Rated Green чудово підійде навіть жирному типу шкіри і не залишить відчуття “немитого” волосся. Якщо у тебе нормальний або сухий тип голови шкіри голови спробуй засіб, який буде м’яко очищати шкіру і повертне шовковість волоссю через додаткові зволожуючі компоненти. Або якщо хочеш додаткового освіжаючого та відновлюючого ефекту для твого волосся — радимо шампунь від Curlyshyll або шампунь для глибокого відновлення RICA Repairing Deep Shampoo.
Переваги й недоліки безсульфатних шампунів
Незважаючи на крутий склад та м’яку дію, безсульфатні шампуні теж мають свої мінуси, не тільки плюси. Насправді їх не багато, але ми про них скажемо. Отже, що не так із безсульфатами?
- більші витрати шампуню через мінімальну кількість піни;
- погано промивають волосся, якщо використовувати засоби для укладання;
- безсульфатні шампуні варто використовувати щодня.
Але, якщо підсумувати плюси:
- Не викликають подразнення й алергію;
- Не змивають тонік чи фарбу;
- Не вимивають кератин і ботокс;
- М’яко очищають шкіру голови, не мають агресивної дії.
Коли використовувати безсульфатний шампунь?
Як ми і говорили раніше, безсульфатні шампуні рекомендують дівчатам після фарбування або завивки волосся, процедури ламінування, кератинового вирівнювання, ботокса та інших хімічних процедур, які пошкоджують чи змінюють структуру волосся і шкіру. Засоби без сульфатів не так активно вимивають пігменти фарби та фіксувальні речовини.
Особливості догляду після кератинового випрямлення
Ось, що радить дерматолог-косметолог Beauty Systema:
- Окремо зупинюсь на користі безсульфатних шампунів після ботоксу і кератину волосся. Важливо уникати сульфатів, оскільки вони можуть змивати активні компоненти ботоксу чи кератину, що призводить до скорочення тривалості ефекту процедури. Тому ми радимо безсульфатні шампуні власницям не тільки фарбованого волосся, але й після ботоксу і кератину, щоб зберегти ефект вдвічі довше! Окрім збереження кольору, шампунь ущільнює волосся та зволожує. Якщо ти вирушаєш в подорож і хочеш доглядати за своїм фарбованим волоссям, де б ти не була, спробуй дорожню комбінацію!
Частота використання безсульфатних шампунів
Безсульфатний шампунь можна використовувати так само часто, як і звичайний, залежно від потреб волосся і шкіри голови. Він м’якший, не містить агресивних очищувальних компонентів, тому підходить для частого застосування, навіть щодня. Однак для більшості дівчат достатньо мити голову 2-3 рази на тиждень, щоб зберегти волосся чистим і не пересушувати шкіру голови.
Як користуватися безсульфатним шампунем?
Відсутність сульфатів (отже, відсутність рясної піни) у складі шампунів дещо змінює процедуру миття волосся: тобі, як мінімум, знадобиться трохи більше часу та засобу. Залежно від довжини і пористості волосся витрата засобу може бути збільшена. Протокол простий:
- Видави на руку засіб розміром з волоський горіх і ретельно розподіли по руках.
- Додай трохи води на долоні, масажними рухами нанеси засіб на вологе волосся від коренів до кінчиків.
- Щоб засіб подіяв і проник у волосяне волокно, його необхідно залишити на волоссі від 3 до 5 хвилин.
- Великою кількістю води змий засіб із волосся — пальці мають легко проходити крізь волосся.
Як змивати безсульфатний шампунь
- Не змивай шампунь з голови одразу!
- Обовʼязково мий голову двічі. Навіть, якщо ти не користуєшся засобами для стайлінгу, безсульфатному шампуню потрібно більше часу, щоб очистити шкіру голови.
Якщо ти активно користуєшся засобами для стайлінгу, не поспішай повністю прибирати з полички у ванній шампунь із сульфатами, — він все ж таки стане тобі у пригоді. Застосовуй його один раз на тиждень, щоб не допустити накопичення залишків засобів для укладки і не спровокувати подразнення.
Безсульфатні шампуні — це більш щадні засоби для догляду за волоссям, які не містять агресивних мийних речовин, таких як сульфати. Ці шампуні м’яко очищують, не пересушуючи шкіру голови і не змиваючи натуральні олії. Вони особливо підходять для людей з чутливою шкірою, фарбованим або пошкодженим волоссям, бо допомагають зберегти колір і зволоження. Якщо ти зацікавилася цими засобами — ласкаво просимо в Beauty Systema — ми допоможемо тобі з вибором!