Як використовувати засоби з ретинолом взимку: правила, поради та секрети
Ретинол — прекрасний, активний і ефективний компонент, який створить справжні дива із твоєю шкірою та допоможе вирівняти її тон і мікрорельєф, знизити вираженість зморшок та підвищити пружність. Однак, у високої ефективності та помітних результатів від застосування косметики з ретинолом, є і зворотний бік медалі — ретинол, як дуже активний компонент, може інколи спричиняти сильну сухість, лущення і подразнення шкіри, аж до так званого «ретиноєвого дерматиту». У чому особливості його використання взимку і як впливає на шкіру — підкажуть фахівці Beauty Systema.
Що таке ретинол?
Ретинол — одна з форм вітаміну A (проте цю ж назву часто використовують як загальний термін для всіх похідних вітаміну А — ретиноїдів). Цей компонент давно й успішно застосовується в косметиці, призначеній в першу чергу для корекції вікових змін:
- зморшок;
- зниження щільності тканин;
- пігментних плям;
- нерівного рельєфу;
- грубості та шорсткості;
- тьмяності, втрати сяйва.
Крім того, він використовується в лікування акне і для позбавлення від слідів постакне.
Як починати використовувати ретинол
Щоб процес адаптації пройшов комфортно, у випадку з цим активним інгредієнтом слід дотримуватися правила «чим менше, тим краще». Що маємо на увазі?
Період введення ретинолу, в якому ми поступово збільшуємо кількість днів застосування, проводимо на засобах з мінімальною концентрацією. Для старту підійдуть засоби з 0,1-0,3% ретинолу. Умовно, базова схема введення ретинолу в домашній догляд матиме такий вигляд: крем з 0,1-0,3% ретинолу використовуємо спочатку 1 раз на тиждень, потім, за 2 тижні застосування, використовуємо 2 рази на тиждень, за 2 тижні починаємо застосовувати засіб 3 рази на тиждень і так далі, доводимо до щоденного використання. Щойно скінчиться крем з 0,1-0,3%, вибираємо разом з косметологом крем з 0,4-0,6% ретинолу. Приблизно через 4-6 місяців доходимо до концентрації ретинолу 1%.
Існує також поняття «сходи ретинолу», що передбачає поступове збільшення регулярності:
- 1-2 тиждень — раз на три дні,
- 3-4 тиждень — раз на два дні,
- З 5 тижня — щодня.
Курс використання ретинолу — мінімум 6 місяців. За цей період проходить етап впровадження компонента в домашній догляд, поступово підвищується концентрація і вже є перший помітний ефект від застосування. Детальніше про особливості введення ретинолу у свій догляд та його дію ти можеш прочитати тут.
Ретинол взимку: особливості
Міф про те, що косметику з ретинолом можна використовувати тільки в зимовий період, заснований на тому, що застосування ретинолу підвищує фотосенсибілізацію шкіри. Простими словами, застосування ретинолу робить шкіру більш чутливою до сонячного світла, що загрожує гіперпігментацією. Так, багато хто рекомендує активно використовувати його в холодну пору року, але проблема вирішується швидко і просто: перед виходом на вулицю завжди використовуй сонцезахисні засоби. Цього достатньо, щоб не допустити появи небажаної пігментації, а приємним бонусом стане ще й профілактика фотостаріння, про яку ми так багато говоримо. Тож, можна не чекати листопада і низької сонячної активності, щоб починати застосування косметики з ретинолом. Починати треба тоді, коли треба, і під доглядом фахівця.
З огляду на фотосенсибілізуючі властивості ретинолу, логічний домашній догляд будується на схемі «ретинол ввечері — зволоження + SPF вранці». Якщо ти відчуваєш, що косметика з ретинолом «сушить» шкіру, можна наносити поверх ретинолу ще й зволожувальний крем. Робити це треба через 30-40 хвилин після нанесення ретинолу.
І ще одне правило: після нанесення ретинолу ретельно вимий руки! Це базова безпека під час застосування активних косметичних засобів. Нічого нового, але нагадування не буде зайвим. Щоб випадково не занести залишки косметики в очі та інші слизові, мий руки після нанесення ретинолу на шкіру обличчя, шиї, декольте.
Ретинол та домашній догляд
Наносити ретинол можна на все обличчя, однак під час використання в області навколо очей рекомендується уникати лінії росту вій.
Як і в інших речовин з потужною активною дією, у нього є свої особливості. Почнемо з того, що під час першого використання стан шкіри візуально може погіршитися, перш ніж ти побачите перші позитивні результати. Найважливіше тут — не зупинятися на півдорозі, а продовжувати розпочатий курс лікування/догляду. Крім того, як ми вже казали, у складі косметики цей компонент доступний у різних формах і концентраціях, тому в разі виникнення небажаної реакції легко підібрати інший варіант.
Ретинол не можна поєднувати з вітаміном С, кислотами, ензимами, пептидами в одній рутині. Якщо хочеш використовувати кислоти або ензими, то можна використовувати на ранок або ввечері, коли немає ретинолу. Виключенням є засоби, в яких відразу поєднані ці компоненти в одній банці — наприклад, потужна антивікова дія в комбінації ретинолу та пептидів.
Тому не забувай відновлювати захисний бар‘єр та підтримувати мікробіом шкіри. В цьому допоможуть пребіотики, кераміди, заспокійливі компоненти (наприклад алоє, центелла, зелений чай).
Який би не був широкий спектр використання ретинолу, не забувай, що використовувати його під час вагітності, лактації — заборонено. Якщо виникає сильна чутливість, почервоніння, сухість і подразнення — ретинол відставляємо в сторону, відновлюємо шкіру і тільки потім повертаємося до нього.
Ретинол може стати потужною підмогою у розв’язанні багатьох проблем: від вугрового сипу і розширених пор до зморшок, втрати пружності та пігментних плям. Хоча його дія добре вивчена, на різній шкірі він може поводити себе абсолютно по-різному, тому підбір відповідного засобу необхідно доручити фахівцям, особливо, якщо йдеться про системне застосування. Зверніться до фахівців Beauty Systema для складання системи і графіка догляду: виходячи з твоїх потреб, тобі зможуть підібрати зручну форму і дадуть рекомендації щодо застосування — тобі залишиться тільки спостерігати за приємними змінами і насолоджуватися ефектом!