Для чого потрібен вітамін С у косметиці?
Вітамін С у кожної з нас асоціюється з цитрусовими фруктами, які вирізняються високою користю для організму і яскравим зовнішнім виглядом. Такою ж яскравою і сяючою може стати твоя шкіра, якщо в косметиці для обличчя буде присутній цей компонент! Адже такі чинники, як недосипання, стрес, неправильне харчування, шкідливі звички та різні чинники довкілля, можуть призвести до тьмяності шкіри, вона матиме млявий і в’ялий вигляд. Зараз у тренді ефект glass skin — «блискуча і прозора, як скло, шкіра». Домогтися такого результату можна за допомогою антиоксидантів у догляді. Вітамін С — один із них!
Що таке вітамін С і його вплив на шкіру
Косметичний вітамін С також називають аскорбіновою кислотою або L-аскорбіновою кислотою, загальна формула якого: C6H8O6. Ця речовина розчинна у воді і природним чином синтезується більшістю тварин, за винятком мавп і морських свинок. Люди також не можуть синтезувати її самостійно, тому вони приймають віт. С разом із їжею.
Аскорбінова кислота являє собою білий кристалічний порошок без запаху з характерним кислуватим смаком. У харчовій промисловості використовується як стабілізатор, антиоксидант і регулятор кислотності E300. Фармацевти та лікарі рекомендують вживання вітаміну С як засобу, що зміцнює структуру клітин усього організму. Саме він позитивно впливає на якість природного процесу вироблення колагену.
Косметика, що містить вітамін С, є ефективним інструментом для поліпшення стану шкіри жінок різного віку. Косметичні засоби, такі як креми, сироватки або маски, призначені для зовнішнього застосування, підтримують природне вироблення колагену. Завдяки їм можна також:
- зупинити ріст бактерій, що спричиняють акне та неестетичні ураження шкіри,
- боротися з ефектом втомленої, тьмяної шкіри,
- поліпшити тонус шкіри,
- зміцнити стан кровоносних судин і підшкірних капілярів,
- заспокоїти запалення, зміну кольору і почервоніння,
- протидіяти старінню шкіри, спричиненому УФ-променями.
Що спричиняє дефіцит вітаміну С?
Вітамін С швидко виводиться з організму з сечею, тому люди, які погано харчуються і не вживають аскорбінову кислоту, часто борються з:
- анемічним зовнішнім виглядом (блідість шкіри, слабкість),
- ранами і шрамами, що важко гояться,
- надмірним рівнем холестерину в крові (характерним симптомом є потовщення повік),
- варикозним розширенням вен,
- рецидивуючими застудними захворюваннями.
У разі гострої нестачі вітаміну С виникає цинга. Характерними симптомами цього захворювання є запалення ясен і втрата зубів.
Користь вітаміну С для шкіри
З моменту відкриття аскорбінової кислоти угорським біохіміком Альбертом Сент-Дьордьї минуло вже 85 років. Промисловці все ще знаходять нове застосування вітаміну С, властивості якого також були визнані в косметиці та індустрії краси. L-аскорбінова кислота має дуже широкий спектр дії. Сполука має дію:
- антиоксидантну,
- антибактеріальну,
- нейтралізуючу,
- освітлювальну.
Вітамін С також прискорює процес загоєння ран і позитивно впливає на зовнішній вигляд і загальний стан шкіри. Завдяки йому клітини твоєї шкіри повільніше старіють і стійкіші до шкідливого впливу різних видів збудників.
Переваги використання вітаміну С в догляді за шкірою
Омолоджувальний ефект вітаміну С оцінили як виробники косметики, так і косметологи. Аскорбінова кислота знайшла застосування в різних видах інвазивних і неінвазивних омолоджувальних процедур.
Дуже часто замість вітаміну С косметологи використовують у процедурах його похідні, наприклад: водорозчинний аскорбіл глюкозид або аскорбілпальмітат. Обидві сполуки також виявляють антиоксидантні та освітлювальні властивості. Їхньою суттєвою перевагою є також те, що вони піддаються процесам окислення набагато повільніше, ніж вітамін С.
Форми вітаміну С в косметиці
Завдяки своїй різнобічній дії вітамін С знайшов широке застосування в косметичній промисловості та індустрії краси. Часто компонент можна знайти в косметиці для догляду за шкірою та волоссям:
- регенерувальні та живильні лосьйони і креми,
- вітамінні сироватки,
- косметичні ампули,
- маски,
- освітлювальні праймери,
- кускове і рідке мило,
- гелі для вмивання,
- губні помади, бальзамі для губ,
- шампуні та кондиціонери.
Аскорбінова кислота, безсумнівно, є одним із найцінніших інгредієнтів омолоджувальних кремів для обличчя, рук і всього тіла. Вона також використовується у виробництві високоякісної веганської косметики, тобто продуктів, що не містять речовин тваринного походження.
Стабільні форми вітаміну С в косметиці
Вітамін С буває кислим (нестабільний) та некислим (стабільний). В чому різниця? Розповідає дерматолог-косметолог Beauty Systema:
- Кислий вітамін С (Ascorbic Acid або L-Ascorbic Acid) не підходить чутливій шкірі, шкірі з активним запаленням, і ця форма нестабільна. Тобто, при контакті з киснем або сонячним випромінюванням молекула руйнується і не виконує правильну функцію на шкірі. Але при цьому кисла форма вітаміну С дає кращі і швидші результати, ніж стабільна. Тому засіб повинен зберігатися у темній або не прозорій герметичній тарі (бажано з помпою, а не піпеткою), щоб не було доступу кисню та світла. Як зрозуміти що засіб окислився? Він змінює колір — від яскраво-жовтого до коричневого. В цьому випадку використовувати вітамін С вже не можна.
Є декілька класних варіантів засобів з кислою формою вітаміну C. Наприклад, сироватка Purito Pure Vitamin C Serum має 5 % кислої форми вітаміну С, а також ніацинамід та глутатіон додатково, що більш прицільно працюють на освітлення шкіри. Засіб від Rejudicare, окрім вітаміну С, має в складі ще й саліцилову кислоту, тому підійде жирній, проблемній шкірі з неактивними запаленнями.
Зі стабільним вітаміном С менше нюансів і підходить навіть чутливій шкірі. Стабільні форми не окислюються, можуть бути в прозорій тарі з помпою. Крім того, деякі форми стабільного вітаміна С виконують додаткові функції — протизапальну, зволожуючу тощо. Сюди відносять:
- Аскорбіл фосфат натрію — Sodium Ascorbyl Phosphate. Окрім антиоксидантної дії, чинить також протизапальну дію та бореться з бактеріями, які викликають висипання. Тому краще підійде саме для жирної, проблемної шкіри. До прикладу, ця сироватка додатково має органічну сполуку сірки, тому виявляє ще й протизапальну дію. Або ж засіб від Needly допоможе стати шкірі більш свіжою та сяючою.
- Аскорбіл Фосфат Магнію — додатково має зволожуючі властивості, тому підійде для сухої та чутливої шкіри. Яскравим прикладом є засіб від Circadia.
- Tetraisopalmitate — дуже добре проникає в глибокі шари шкіри, а отже дає більш виражену антивікову роботу. Гарним прикладом є сироватка, де вітамін С поєднаний із вітаміном Е, до речі.
Як правильно наносити аскорбінову кислоту на обличчя
Засоби з додаванням вітаміну С призначені для різних типів шкіри, їх можна використовувати вдень і вночі. Регенерувальну та освітлювальну дію можна отримати за умови їх регулярного щоденного застосування. Дуже важливим фактором, що впливає на дію вітамінних кремів, є правильна підготовка епідермісу. Шкіра має бути ретельно очищена, щоб корисні речовини змогли проникнути глибоко в клітини.
З чим не можна поєднувати вітамін С у косметиці
- Ретинол і вітамін C — одні з найпопулярніших інгредієнтів. Обидва борються з вільними радикалами, стимулюють вироблення колагену, освітлюють шкіру, позбавляють зморшок, надають сяючого і здорового вигляду. Але разом їх поєднувати не варто: ретинол краще працює за рН 5,5-6, а вітамін С — за рН 3,5 і нижче. Продукт, у якому є і ретинол, і вітамін С, не даремний, але його ефективність буде знижена порівняно з тим, як ці інгредієнти працюють окремо.
- Ніацинамід повністю нівелює омолоджувальні властивості вітаміну С. І все це супроводжується почервонінням. Часто це подразнення помилково сприймається як реакція на вітамін С.
- Також вітамін С не потрібно комбінувати з пептидами міді (copper peptides). Обидва компоненти часто входять до складу різних антивікових засобів. Якщо в складі сироватки є мідні пептиди, а в кремі — вітамін С, вони нейтралізують дію один одного.
Поради щодо вибору продуктів
Варіантів косметики із вітаміном С, як ти бачиш, красуне, безліч. Ось, що радять наші фахівці додатково:
- Якщо тобі треба зволоження, освітлення, антивіковий вплив — зверни увагу на антиоксидантний серум! Тут є 3-0 етил аскорбінова кислота — 3-0-Ethyl Ascorbic Acid. Це одна з найновіших форм аскорбінової кислоти. Також засіб має здатність подавлювати ріст бактерій та чинити протизапальну дію. Деякі дослідження підтвердили, що ця форма висвітлює пігментацію ефективніше, ніж арбутин та інші форми вітаміну С. Ще можемо порекомендувати освітлюючу сироватку від Holifrog — 15% стабільної форми вітаміну С, транексамова кислота, глутатіон, ніацинамід — все те що потрібно для роботи з пігментацією. І гарний засіб із пептидом, що виконує ботуліноподібну функцію — впливає на зморшки і має антивіковий ефект.
Записуйся до нас на безкоштовну консультацію, і ми з радістю підберемо для тебе ідеальний засіб та відповімо на всі додаткові питання. До зустрічі в Beauty Systema!