Весняне оновлення: як вибрати шампунь для фарбованого волосся після зимового догляду
Після зими шевелюра має ослаблений, тьмяний і ніби втомлений вигляд. Що з цим робити? Як же доглядати за волоссям і допомагати йому в цей непростий період зміни сезонів? Відповідь одна: брати відновлення волосся у свої руки. Але спочатку озброїмося порадами експертів Beauty Systema!
Чому після зими погіршується стан волосся?
Якщо згадати, як проходять наші будні взимку, здивування з приводу весняного стану волосся різко зникає. Негативний ефект справляє буквально все навколо. Причинами погіршення якості волосся найчастіше виступають:
- пересушене радіаторами повітря приміщень;
- збитий режим харчування;
- незручні головні убори;
- перепади температур.
І ось, здавалося б: холодна пора року вже минула, а проблеми з волоссям нікуди не поділися. Що нас турбує навесні найбільше?
- ламкість (обламуються під час розчісування);
- сухість (проявляється в електризації та неслухняності);
- посічені кінчики;
- підвищена жирність шкіри голови;
- свербіж, лупа, активне випадання волосся;
- тьмяність;
- посилення пористості.
Перечекати невдалий період не вийде: якщо не піклуватися про шевелюру зараз, до літа її проблемний стан тільки посилиться. Краще не втрачати час і почати регулярний догляд за волоссям за правилами і лайфхаками від профі. Ми зібрали корисні поради від фахівців Beauty Systema, завдяки яким до волосся повернеться здоров’я, а весна не буде затьмарена примхами зачіски.
Порада 1. М’яке, але ефективне очищення
Здоров’я волосся починається з миття голови. Трихологи одностайні: навесні потрібно переходити на м’які очищувальні формули, які знімуть забруднення і надлишок шкірного жиру зі шкіри голови та коренів, але не пересушать довжину. Такі засоби можуть бути навіть з похідними сульфатів, за умови що склад пом’якшений зволожувальними та живильними добавками. Або застосовуй спеціальний шампунь для фарбованого волосся. Його делікатні компоненти ефективно видаляють себум і залишки засобів стайлінгу, не пошкоджуючи ліпідного шару волосистої частини шкіри голови. Безсульфатні аналоги м’яко очищають, не змиваючи барвник із волосся. До речі, під час миття масажуй тільки шкіру голови, уникаючи тертя довжини та кінчиків. Це допоможе уникнути пошкодження локонів і вимивання пігменту.
Порада 2. Усі сили на зволоження!
Тьмяність волосся, сухість і посіченість кінчиків сигналізують про брак вологи. Найімовірніше, щільне прилягання частинок кутикули порушено мікротравмами волосини, а в результаті молекули води тут надовго не затримуються. На щоденній основі допоможе догляд зі зволожувальними інгредієнтами і ліпідами: перші притягнуть до себе вологу, а другі не дадуть їй випаруватися завчасно.
І ще один закон правильного зволожувального догляду: якщо ти віддаєш перевагу чистим натуральним оліям, попередньо змочуй волосся, інакше олія його підсушить.
Головне завдання зараз – розгладити кутикулу, яка після затяжної зими поводиться як решето: пропускає, але не утримує життєво необхідну волоссю вологу. Щоб лусочки кутикули щільніше прилягали одна до одної, треба ввести у догляд хоча б один дієвий косметичний засіб з позначкою «для неслухняного волосся».
Порада 3. Маска є обов’язковою
Живильні маски з оліями, керамідами, амінокислотами та безліччю інших корисних речовин зазвичай використовують раз на тиждень. Але зараз у нас екстрена ситуація! Частіше міняй кондиціонер на маску і спостерігай, як пасма оживають, знову стають еластичними і сяючими. Однак, за бездумне перегодовування поживними речовинами шевелюра також спасибі не скаже. Маска обов’язково має відповідати типу волосся, його структурі та бажаному ефекту. Зволожувальні, легкі емульсії підходять для пофарбованих і освітлених пасом. Тонувальні маски також допомагатимуть утримувати яскравість кольору.
Порада 4. Табу на домашні рецепти
Сучасна дівчина чудово знає, якими засобами відновити втомлене волосся: звісно ж, професійними і підібраними під конкретну проблему. Але на шкіру голови ми часом наносимо дивовижні речовини: наприклад, харчові олії, які заважають природному відлущуванню скальпа, або маски з активними алергенами – медом, коньяком, гірчицею… На цьому тлі ополіскування волосся розчином оцту в домашніх умовах взагалі має вигляд маленької «витівки». А наслідки такого специфічного домашнього догляду за пофарбованими й ослабленими після зимових стресів пасмами та шкірою голови очевидні: починається активне випадання волосся, може змінитися колір, з’являються лущення, свербіж, лупа та інші неприємності, аж до хімічних опіків.
Корисні поради від експертів
Ще декілька базових рекомендацій, які допоможуть фарбованому або пошкодженому волоссю не тільки після зими, а й протягом року. Занотовуй!
- Що частіше ми миємо волосся, то швидше вимивається фарба і тьмяніє колір. Часте миття також позбавляє волосся натуральних олій, унаслідок чого воно може виглядати сухим, тьмяним і млявим. Тому експерти радять мити голову не частіше ніж двічі-тричі на тиждень, якщо немає необхідності або індивідуальної потреби робити це частіше.
- Обов’язково витримуй паузу між сеансами фарбування, хоча б від 4 до 5 тижнів.
- Після плавання в басейні волосся стало зеленим? Мабуть, це одна з найпопулярніших б’юті-страшилок. Під впливом хлорованої води фарбоване волосся (особливо світле) справді може в рідкісних випадках змінити відтінок. Тому про всяк випадок у басейні не забувай носити шапочку для плавання.
- Термозахисні засоби необхідні волоссю будь-якого типу, особливо фарбованому. Використовуй термозахист щоразу перед укладанням, щоб мінімізувати вплив гарячого повітря або інструментів.
- Радимо не нехтувати SPF-захистом навіть взимку, оскільки UV-випромінювання може несприятливо позначатися на зовнішньому вигляді волосся.
- Нанось також незмивні засоби, які сприятимуть гладкості й легкості розчісування та захищатимуть від агресивного впливу довкілля і зовнішніх чинників.
Наостанок додамо, що на початку весни не завадить на деякий час відмовитися від термоприладів, щодня практикувати делікатне розчісування і періодично проводити масаж голови. Твої найкращі друзі – природна сушка волосся, м’які рушники та гарний догляд, який завжди можна підібрати в Beauty Systema!
Інші записи
22.04.2025
Як правильно зберігати косметику, щоб вона служила довше?
Від нашої улюбленої косметики залежить якість волосся і шкіри, насиченість і стійкість макіяжу і, звичайно ж, наш настрій. Щоб улюблені...
17.04.2025
Як підготувати шкіру до використання кислот у догляді
Кислоти — одні з найактивніших компонентів догляду. Вони допомагають боротися з проблемою акне, комедонами, розширеними порами, тьмяним кольором обличчя і...
15.04.2025
Що таке глибоке очищення шкіри голови і коли його робити?
У гонитві за красивим волоссям ми дбаємо про його блиск і густоту, але забуваємо про основу, від якої залежить головне...
10.04.2025
Чи потрібен догляд за шкірою шиї та декольте?
Ми забезпечуємо належний догляд обличчю, але про шкіру шиї та декольте інколи забуваємо. Цим ніжним і делікатним ділянкам інколи добре,...
08.04.2025
Догляд за руками в холодну пору року
З настанням холодів шкіра наших рук помітно змінюється: стає грубшою, з’являються лущення, тріщини і як бонус — неприємне відчуття стягнутості...
03.04.2025
Філософія мінімалістичного догляду: чи потрібні тобі 10 етапів рутини?
Культура споживання зараз досягла небувалих висот, це можна побачити і в б’юті-індустрії. Скільки у тебе вдома стоїть засобів для догляду...
01.04.2025
Сезонні зміни догляду за шкірою: що потрібно додати до beauty рутини?
Усім нам хочеться бути красивими незалежно від пори року та погоди за вікном. Навіть якщо ти вже обрала доглядову лінію,...
27.03.2025
Як відновити пошкоджене волосся після фарбування або хімічної завивки
Через що проходить твоє волосся під час фарбування? Воно напитується хімічними речовинами та пігментами, які згодом можуть зруйнувати структуру волосини....
25.03.2025
Як захистити волосся від термовпливу?
Захист від впливу гарячих інструментів — це гарна ідея для підтримки здоров’я твого волосся. Кожна з нас використовує електричні інструменти...
20.03.2025
Переваги гідрогелевих патчів для очей
Ніжна шкіра в зоні навколо очей потребує делікатного щоденного догляду. У зв’язку з тим, що в цій зоні практично немає...
Товари
₴450
₴915
₴823
₴820
₴450
₴915
₴823
₴820