Як захистити губи від обвітрювання: поради експертів та найкращі засоби
Обвітрені губи — проблема цілорічна, і не тільки в дівчат. Вона може виникнути і взимку, і навесні, і влітку. Як позбутися її, як швидко впоратися з неприємністю, і що взагалі робити, щоб наші вуста мали якомога кращий вигляд? Розберемо основні особливості догляду за губами разом з нашими експертами!
Чому губи обвітрюються
Шкіра на обличчі в кілька разів тонша, ніж на тілі. Там її захищає одяг, до того ж на ній є сальні залози і себум, які допомагають протистояти перепадам температур і сонцю — точніше, UV-випромінюванню. Губам пощастило менше — шкіра на них більш вразлива, дуже тонка, і сальних залоз ніяких немає. Ледь що — з’являються сухість, лущення, тріщинки. Чому так відбувається? Є низка причин — впливають і зовнішні чинники, і, звісно ж, внутрішні.
Зовнішні причини
- Погода — точніше, реакція нашої шкіри на холод, дощ, вітер або спеку тощо тощо. Влітку губи обвітрюються все ж рідше, ніж взимку і в міжсезоння, якщо ти не в екстремальному поході, звісно. Високо в горах, наприклад, вуста обвітрюються швидше і сильніше.
- Шкідливі звички — серед них і куріння, і звичка облизувати губи, і бажання постійно щось гризти (ручку, зубочистку). Деякі лікарі схильні думати, що просто так ніхто губи не облизує — роблять це, тільки якщо на губах відчувається якийсь дискомфорт, сухість і подразнення. Як би там не було, часто проводячи по них язиком, ми погіршуємо ситуацію. Тож слідкуй за цим!
- Неправильний догляд — точніше, його відсутність. Красиві губи потребують зволожувального та живильного догляду. Регулярне скрабування, живлення та захист — ось три кити успіху на шляху до доглянутих губ!
Внутрішні чинники
- Нестача вітамінів — зокрема, вітамінів групи В може якраз проявлятися лущенням на губах і навколо них, «обвітреністю».
- Дефіцит «хороших» жирів — тієї ж омега-3, що міститься в рослинній олії та рибі.
- Алергічні реакції — на що саме, доведеться розбиратися з лікарем. Це може бути як їжа, так і косметика.
- Зневоднення — можливо, ти банально дуже мало п’єш рідини.
- Захворювання — герпес, атопічний дерматит, навіть банальне ГРВІ та нежить висушують губи, і вони виглядають «обвітреними».
- Наслідки лихоманки і лікування антибіотиками — від того й іншого губи буквально пересихають.
І навіть якщо температура та інші прояви хвороби давно минули, губи ще довго оговтуються. Варто тобі тільки вийти на вулицю, як вони моментально обвітрюються.
Захист губ взимку
Якщо ти зустрічала позначку на бальзамах чи помадах “з УФ-захистом”, то не переживай, це не маркетинг. Вплив сонця, вітру, морозу викликає сухість, лущення та ще більш неприємне — тріщини. Взимку це все гірше, ніж в теплу пору року. Тому досить важливо не тільки піклуватися про красу кольору губ, але й слідкувати за самим станом вуст. Якщо влітку експерти радять приділяти увагу бальзамам з сонцезахистом, то взимку обирай ті ж самі захисні бальзами, але додатково з компонентами на відновлення та живлення. Суха слизова губ схильна до подразнень і запалення в подальшому. Анатомічно шкіра губ тонка та делікатна, не має потових і сальних залоз і реагує на будь-які подразники.
Окрім холоду та сонця, не варто забувати про сухе повітря в кімнаті під час опалювального сезону, а також звичку облизувати губи, прикусувати під час стресів — як ми казали раніше, цього треба позбавлятися. А також постійне використання декоративної косметики для губ теж впливає на стан губ. Не забувай, що з віком теж збільшується сухість не тільки шкіри, але й губ, тому догляд важливий в будь-якому віці.
Зволожувальні помади, бальзами, блиски для губ, сироватки, олійки, маски та скраби — у боротьбі з обвітреністю всі засоби дієві, якщо вони містять вітаміни, рослинні олії, гідрофіксатори та сонцезахисні фільтри. Вони ж чудово підходять і для профілактики пошкоджень поверхні губ.
Підготовка до макіяжу на губах
Важливим є підготовка губ до мейкапу. Ось основні принципи:
- За 15 хвилин до помади нанось бальзам і дай йому увібратися. Замість матових помад, обирай відтінкові бальзами чи блиски.
- Якщо полюбляєш використовувати бальзами з імітацією об’єму, то взимку ці компоненти — ментол, кориця й перець — можуть подразнювати шкіру.
- По закінченню дня зніми залишки помади своїм засобу для демакіяжу і зроби живильну маску для губ на ніч.
Профілактика обвітрювання губ: загальні поради
Загальні рекомендації, щоб попередити сухість губ:
- Пити достатньо води. Якщо організм зневоднений, це буде відображатися і на стані шкіри та слизової губ. Тому нормальна гідратація теж має вагоме значення.
- Якщо на губах є кірочки — не намагайся їх зідрати, щоб додатково не травмувати слизову.
- Не зловживай матовими помадами, особливо якщо після них немає відновлюючих процедур для губ.
- Не забувай за додаткове використання зволожуючих масок та скрабів для підтримки здорового вигляду губ.
- Пам’ятай: твоя помада — це тільки твоя помада, не мами або подруги, адже це теж як засіб особистої гігієни!
- Чим більше ароматизаторів у помаді — тим гірше для твоїх губ. Всі хімічні з’єднання, так чи інакше впливають на стан вуст і можуть пересушити їх.
- Кратність використання бальзамів визначається за твоєю потребою. Якщо губи сухі, то 3-5 разів на день зволожувати губи — це нормально. Наприклад, після кожного прийому їжі та перед виходом на вулицю.
- Очищення від декоративної косметики теж грає роль — не потрібно інтенсивно терти помаду чи використовувати мило.
Ось ще один лайфхак від експерток Beauty Systema:
- Коротке правило: якщо ти хочеш захистити губи від вітру та морозу, обирай засоби на основі вазеліну або бджолиного воску. Якщо губи сухі і потріскані — потрібно відновити їх завдяки церамідам, сквалану, олії ши або ламелярної емульсії. Але на зиму ми радимо обирати бальзами з двома компонентами із вищевказаних.
Якщо губи вже обвітрені, з тріщинами та кірками, кровоточать та болять, в цьому випадку треба звернутися до спеціаліста за підбором більш інтенсивних лікувальних засобів, адже звичайного догляду може не вистачити для відновлення. Звертайся до нас, аби зробити твої вуста ще більш спокусливими!