Чому взимку потрібні засоби з центелою, пантенолом і зеленим чаєм?
Взимку підвищується чутливість шкіри не тільки через зовнішні чинники (вітер, мороз, сніг), але й через використання активів для роботи з пігментацією чи іншими проблемами. Якщо чутливість була й до зимового періоду, то 100% в холодну пору такій шкірі треба запастися не тільки відновлюючими засобами, але й баночками з компонентами для її заспокоєння. При чутливості шкіра може реагувати на різноманітні чинники дискомфортними відчуттями — почервонінням, свербіжем, появою запалення, а при нанесенні засобів догляду — печінням. Часто чутливість йде в тандемі з різними дерматологічними патологіями — акне, розацеа, атопічний дерматит. Чутливість є вроджена та набута, тому будь-який тип шкіри може стати чутливим. Якщо вона набута, перше що треба зробити — зрозуміти через що ця чутливість з’явилась. Поки не скорегуєш цей момент, баночки з заспокійливими компонентами можуть не допомогти тобі. Які засоби обирати та які компоненти шукати — розповідають експерти Beauty Systema.
Як заспокоїти шкіру взимку
Серед факторів-провокаторів, які можуть підвищити чутливість шкіри є:
- неправильний догляд (агресивні умивалки, використання засобів на основі простих спиртів, використання високих концентрацій кислот, зловживання активами та неправильне їх поєднання);
- негативний вплив навколишнього середовища (UV-випромінювання, мороз та інше).
Далі розглянемо основні рослинні витяжки для роботи з подразненою шкірою.
Центелла азіатська
Центелла — це один із найстаріших інгредієнтів у косметиці. Багато століть нею лікували рани. Але не всяка центелла гідна бути в складі косметики: шукайте в складі Hydrocotyle asiatica або Centélla asiática (яка росте в Індії та ПСА) — це саме та класична центелла, яка матиме ефект, усе решта — це щитолистники, які особливою користю похвалитися не можуть.
Центелла — це історія для будь-якого типу шкіри, яка за потреби зніматиме запалення, але може використовуватися і як профілактика. Є ще седативний ефект — це означає, що вона допомагає прийти до тями шкірі, яка зазнала стресу (алкоголь, сонячні опіки, забагато солодкого, замало сну), і розслабляє тургор шкіри. Тут відмінно працюють засоби з wow-ефектом: патчі з центеллою або нічні маски. До стресу можна зарахувати ще й проживання в мегаполісах і містах з «так собі» кліматом та екологією.
І ще один ефект — імуномодулювальний — полягає в тому, що вона стимулює шкіру на самовідновлення: покращується кровообіг, посилюється постачання киснем, колір обличчя стає рівнішим, а шкіра — більш пружною. Ця рослина не тільки загоює, а й стимулює вироблення колагену.
Центелла (Centella asiatica extract) заспокоює, регенерує шкіру, має протизапальний ефект, підсилює мікроциркуляцію в шкірі, що важливо в аспекті роботи з постакне. Шукай в цьому випадку засоби з приставкою Cica. Крім того, центелла корегує сухість, лущення за рахунок зволоження, навіть має дренажний ефект. Якщо твоя шкіра чутлива, почни з очищення з центелою. Далі в якості проміжного продукту — тонер з центелою чи сироватка. Або ж якщо ти любиш мінімалізм в догляді з баночок, обирай крем з центелою.
Зелений чай
Зелений чай нині є одним із найважливіших інгредієнтів багатьох косметичних засобів і засобів для догляду за шкірою (не лише корейських, до речі). Для цього є вагомі причини, бо це не лише супер корисний напій, а й надзвичайно важливий для шкіри компонент. Зелений чай виготовляється особливим способом із листя чаю Camellia Sinensis, у якому чайне листя не ферментується. З цієї причини майже всі активні інгредієнти, присутні у свіжому листі, зберігаються.
Насправді, нові наукові дослідження показують, що навіть регулярне вживання зеленого чаю робить шкіру більш стійкою до впливів навколишнього середовища. Здебільшого це пов’язано з високим вмістом антиоксидантів і високою концентрацією амінокислот, поліфенолів (вторинних рослинних речовин), вітамінів і кофеїну. Антиоксиданти відіграють важливу роль у боротьбі з так званими вільними радикалами, які сприяють прискореному старінню шкіри. Вільні радикали частково утворюються самим організмом під час різних метаболічних процесів, але частково вони також створюються шкідливими зовнішніми впливами, як-от цигарковий дим, токсини довкілля, забруднення повітря, УФ-випромінювання або стрес.
Поліфеноли, своєю чергою, захищають твою шкіру під час прийняття сонячних ванн і борються з руйнівною дією сонячних променів. Крім того, зелений чай містить протизапальні та антибактеріальні інгредієнти, які заспокоюють почервонілі, подразнені та запалені ділянки шкіри, а також надають лікувальну дію на прищі.
Кофеїн також має протизапальну дію, наприклад, у разі втомлених, подразнених очей і темних кіл. Як простий домашній засіб, ти можеш заварити два чайних пакетики із зеленим чаєм, дати їм охолонути і покласти на закриті очі на 10 хвилин.
Властивості зеленого чаю
- Зелений чай зволожує і відновлює шкіру. Одна з важливих функцій зеленого чаю — це боротьба з сухістю шкіри та живлення шкіри. Він відновлює шкіру і надає їй природного і здорового вигляду.
- Зелений чай перешкоджає старінню шкіри. Він має яскраво виражений антиоксидантний ефект. Екстракт зеленого чаю гальмує процеси старіння шкіри, тому забезпечує шкірі хороший антивіковий догляд, а також відновлює пружність шкіри.
- Зелений чай заспокоює шкіру, знімає подразнення, тому це ще й гарний помічник для проблемної шкіри та шкіри, схильної до акне. Також він забезпечує боротьбу з чорними цятками і висипаннями. Підходить особливо власницям жирної та комбінованої шкіри.
Засоби з пантенолом
Дослідження засвідчили, що формула з пантенолом посилює ефект від антивікових кремів і запобігає першим ознакам старіння шкіри. А його відновлювальні властивості поширюються не тільки на шкіру, а й на волосся. Одна з головних властивостей пантенолу, як ми вже неодноразово говорили, — зволоження, причому навіть у глибоких шарах шкіри. Тобто пантенол здатний прибрати сухість і лущення, з якими взимку ми стикаємося регулярно. При цьому він не тільки зволожує шкіру, а й посилює її бар’єрну функцію і допомагає підтримувати природний баланс вологи.
Інша властивість пантенолу, про яку складно здогадатися, — омолоджувальна. Вітамін В5 стимулює вироблення колагену та еластину — білків, які відповідають за еластичність і пружність шкіри. Ба більше, пантотенова кислота (вітамін В5) необхідна для синтезу коензиму А — енергетичного ферменту, який бере участь у всіх процесах регенерації.
Загоєння і протизапальна дія — одні з більш очевидних властивостей пантенолу. Вітамін В5 бере участь у процесах регенерації, тому прискорює загоєння ран і опіків, а завдяки своїй здатності протидіяти бактеріям ще й бореться з акне. Взагалі, B5 — компонент усіх живих організмів. Тому сама назва пантенол у перекладі (від грецького слова pantothen) означає «скрізь». Коли ти наносиш крем з пантенолом у складі, він проникає через ліпідний бар’єр (невидиму оку плівку на поверхні шкіри) і перетворюється на пантотенову кислоту. Завдяки цьому він і здатний впливати навіть на глибокі шари шкіри.
Продукти, у формулі яких є пантенол або пантотенова кислота, зазвичай використовують для відновлення шкіри, усунення відчуття сухості та зневоднення.
Інші компоненти для заспокоєння шкіри
- Мадекассосид (Madecassoside) — активна молекула центелли, тому також володіє заспокійливими та регенеративними властивостями.
- Азулен (Azulene) — витяжка з ромашки, яка володіє потужною заспокійливою та протизапальною дією і дає косметиці ніжно-блакитний відтінок.
- Бісаболол (Bisabolol) — заспокійлива, протизапальна та регенеративна дія.
- Алое вера (Aloe Barbadensis Leaf Juice) — заспокоює шкіру, проте багатьом не подобається через липкість, яку залишає.
Проте не одні рослинні витяжки заспокоюють шкіру, сюди ж відносять і пептиди:
- Calmosensine (Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester). Він впливає на реактивні рецептори шкіри та знижує їх поріг чутливості.
- Купер трипептид (Copper tripeptide-1) — знижує чутливість шкіри, має протизапальну дію, а також зменшує рубці та фотопошкодження шкіри.
- Альбатрелус та канабідіол також є гарними помічниками в цій справі.
Крім чутливої шкіри, всі ці компоненти чудово вписується у схеми лікування акне з активними лікуючими засобами. Підходять, зазвичай, всім, проте дивчаткам-алергікам варто бути обережними з косметикою на основі рослинних витяжок.Рідко, коли в косметиці вказують концентрації заспокійливих компонентів, проте є правило — якщо компонент на початку складу, його міститься найбільше в засобі, і це буде основна дія (це правило не стосується пептидів чи ретинолу). Тому концентрація може бути різна від 20 до 92%, і чим вища концентрація, тим більше компонент буде заспокоювати. Тому шукай перераховані вище компоненти на початку складу. І, взагалі, звертайся до дівчат в Beauty Systema — ми допоможемо тобі із вибором засобів!