Догляд за шкірою обличчя взимку, влітку та в міжсезоння — поради косметолога
Після спекотного, виснажливого літа приємна осіння прохолода або зимовий легкий мороз — справжній порятунок, погодься? Але тільки не для нашої шкіри. Адже різкі погодні зміни здатні спричинити «сюрпризи» на обличчі у вигляді подразнень, лущення і навіть куперозу. Як доглядати за шкірою в різні пори року та вберегти її від пересушування й пошкоджень — розглянемо далі разом із фахівцями Beauty Systema!
Вплив сезонних факторів на стан шкіри
Наша шкіра стає більш чутливою, коли погода проявляє свій вплив у холодні зимові дні. Зима негативно впливає на шкірний покрив, і вона стає більш тендітною, відлущується і стає тоншою, висихає внаслідок ослаблення кровообігу під впливом холодів. У результаті порушується цілісність природного бар’єрного шару, що захищає шкіру, і зменшується кількість шкірного жиру, що збільшує потребу шкіри у волозі. Екзема, що спостерігається в зимові місяці, може виникнути на шкірі з підвищеною потребою у волозі. Крім екземи, з тріщин і ранок на руках і ногах, викликаних сухістю, можуть виходити різні віруси. Таким чином, шкіра, якій важко підтримувати свої захисні функції в холодну погоду, потребує додаткового відновлення.
Наш організм реагує на холодну погоду взимку, щоб запобігти втраті тепла. Серед найпоширеніших проблем зі шкірою, що виникають у холодну погоду, такі захворювання, як сухість шкіри, лущення, екзема та псоріаз. Влітку — надмірне виділення себуму через підвищенні температури, опіки на сонці, пігментація та активне потовиділення.
Догляд за шкірою обличчя взимку
Основні проблеми: сухість, подразнення, лущення
Взимку наша шкіра дуже швидко сохне, тріскається і лущиться, утворюючи ранки обличчі, руках і ногах. Коли вона тріскається, через неї легко проникають віруси. Мікроби, що потрапили в шкіру одного разу, можуть легко спричинити інфекцію. Для профілактики сухості шкіри варто:
- пити багато води;
- рясно зволожувати шкіру;
- зволожувальні засоби на цей період мають містити антиоксиданти, такі як вітаміни А, Е і С;
- приймати добавки з омега-3;
- багато овочів і фруктів;
- вживати зернові продукти.
У зимові місяці приділяй увагу догляду за руками так само, як і за шкірою, оскільки для запобігання тріщинам на руках потрібні ті самі умови. Щоб запобігти розтріскуванню шкіри рук, необхідно регулярно наносити зволожувальний крем, а також уникати миття дуже гарячою водою і милом, яке пошкоджує шкіру.
Як правильно доглядати за обличчям взимку?
У холодну погоду температура змінюється. Людське тіло насилу адаптується до таких змін температури. Тому на шкірі з’являються тріщини і рани. Щоб запобігти утворенню таких ран і тріщин, ось тобі декiлька порад:
- Не приймай душ часто і з надмірно гарячою водою. Це невірно. Дуже гаряча вода зменшує кількість шкірних олій і спричиняє надмірну сухість шкіри. Так можуть з’явитися свербіж, почервоніння, суха екзема.
- Живи шкіру кремоподібними засобами після душу. Вони мають бути кремоподібними, а після душу шкіру слід змастити зволожувальним лосьйоном.
- Захищай шкіру й від зимового сонця — авжеж, ми про засоби із SPF, так-так. І обов’язковою користуйся шапкою, окулярами, рукавичками, шарфом, щоб менше страждати від холоду.
- Слідкуй за вустами. Губи слід зволожувати зволожувальним кремом та бальзамами для догляду за губами багато разів на день. Таким чином можна запобігти їхньому розтріскуванню і висиханню.
- Здорове харчування. Слідкуй за тим, щоб вживати достатню кількість чистої води. Додатково вводь в раціон фрукти та овочі, стеж за тим, щоб вони були свіжими.
- Тримай вовняний і синтетичний одяг подалі від шкіри, аби зменшити сухість та алергічні реакції.
- Зміни починаємо з очищування. Якщо влітку обираємо засоби з кислотами, то в зимовий період може знадобитися чергування з м’якшим очищенням без кислот. Для сухого типу шкіри підійде молочко для вмивання від Holifrog або очищувальний поживний засіб з медом. Для жирного типу шкіри — достатньо м’якого гелю або пінки для вмивання. З настанням перших холодів варто придивитися до засобів, які посилюють природні захисні властивості шкіри. На зміну легким, зволожувальним продуктам, віддаємо перевагу живильним засобам із щільними текстурами та багатим вітамінним комплексом. Наприклад, є варіанти для проблемної шкіри, Оскільки восени та взимку шкіра потребує пом’якшення, глибокого зволоження та живлення, віддавай перевагу тим кремам, до складу яких входять натуральні олії, вітаміни А, С, Е, а також гіалуронова кислота. Поживний крем-інтенсив теж підійде. Не тільки влітку, а й взимку не переставай користуватися сонцезахисними засобами. Щоразу перед виходом на вулицю, нанось крем із принаймні SPF 15. Якщо взимку у тебе з’являється чутливість і шкіра стала реактивною — додай вітамін К, пантенол чи центелу.
Догляд за шкірою обличчя влітку
Холодні температури, сильні вітри спричиняють зневоднення шкіри, роблячи її подразненою. Так, вихід на вулицю після тривалого перебування в приміщенні з опаленням впливає на стан кровоносних судин, спричиняючи почервоніння, появу розширених капілярів. Тим часом як у спекотних і вологих умовах (наприклад, у тропічних країнах або в сауні) потові залози виробляють більше поту, зберігаючи шкіру вологою та блискучою, що в деяких випадках призводить до утворення вугрів.
Догляд за обличчям влітку: основні завдання
Під час підбору засобів для догляду за шкірою влітку необхідно враховувати не тільки вплив провокувальних чинників, а й реакції різних ділянок шкіри обличчя на них. Які задачі?
- Регулювати роботу сальних залоз у Т-зоні. Саме влітку активність найбільш підвищена, що призводить до закупорки і надалі до висипань.
- Регулярне усунення гіперкератозу, який неминуче з’являється на всіх ділянках шкіри обличчя. Потрібен засіб, що ефективно і делікатно працює і не пересушує шкіру всього обличчя.
- Зволоження шкіри — важливо стежити за водним балансом шкіри, попереджаючи її зневоднення.
- Захист шкіри від сонця — запобігає зневодненню, фотостарінню і появі пігментації.
Ось, які засоби радять фахівці Beauty Systema для введення в літню доглядову рутину:
- Влітку шкіра більше піддається УФ-випромінюванню, отже, треба більше антиоксидантів — вітамін С, зелений час, ресвератрол. Тому в ранковій рутині потрібно мати ці засоби — освітлюючу антиоксидантну сироватку, сироватку з вітаміном С або ж освітлюючий тонер. Жирний тип шкіри потребує більш якісного очищення від шкірного сала за допомогою спеціальних гелів та умивалок. Додатково потрібно більше відлущування шкіри — з цим може справитися ензимна пудра або пілінг. Також для якісного очищення пор і себорегуляції рекомендуємо додати глиняні маски. Для себорегуляції жирному типу влітку більше знадобляться засоби з ніацинамідом в комбінації з цинком. Нехтувати зволоженням шкіри не треба, просто варто обрати свою форму засобу. Гелеві форми влітку більше сподобаються жирному типу. Сухий тип шкіри влітку почувається менш вибагливо, ніж жирний, тому достатньо буде м’якого зволоження, легкого злущення (на основі РНА-кислоти або молочної) та зволоження.
Влітку шкіру потрібно живити чи зволожувати?
Якщо взимку головне завдання крему — живити та захищати від холоду, то влітку шкіра потребує переважно зволоження. Якщо за хронологією: шкіру необхідно зволожувати протягом дня, а ввечері забезпечувати поживними компонентами. А все тому, що в другій половині дня відновлювальні процеси уповільнюються. За допомогою спеціальних засобів можна їх прискорити, зробивши процес боротьби зі старінням ефективнішим.
Догляд за шкірою обличчя навесні та восени
Восени та навесні з’являється низка чинників, які впливають на стан епідермісу:
- Зміна клімату. Температура починає змінюватися, а клімат стає або холодним і вітряним, або вологим і теплим. Ці зміни чинять негативний вплив на шкіру, оскільки холодне повітря і вітер висушують її, роблять більш чутливою.
- Зниження вологості. Низька вологість восени призводить до дегідратації, чим викликає сухість, лущення, дискомфорт. Епідерма, позбавлена достатньої вологи, також більш схильна до подразників і зовнішніх агресорів.
- Зміна сонячної активності. Зі зменшенням денного світла, шкірний покрив отримує менше природного захисту від ультрафіолетових (УФ) променів. Це сприяє загостренню проблем із пігментацією та старінням епідермісу. Треба продовжувати захищати епідерміс від УФ-випромінювання, навіть в осінні місяці.
- Вплив опалення. У багатьох регіонах опалення починає працювати восени, що істотно знижує вологість повітря в приміщеннях. Таке повітря посилює проблеми із сухою шкірою, викликає подразнення.
Як вводити кислоти та ретинол в свій догляд восени?
- переглянь своє очищення, аби воно не містило агресивних засобів (sodium laureth sulfate);
- в догляді мають бути відновлюючі компоненти: кераміди, пантенол, сквален, ламелярна емульсія;
- використовуй ретинол тільки у вечірній період, поступово вводячи його в догляд;
- якщо шкіра суха і подразнена — спочатку віднови її, а потім використовуй кислоти чи ретинол.
Якщо хочется додаткового зволоження в догляді, разом з релаксом — додай в догляд маски:
Піклуватися про свою шкіру треба незалежно від пори року, погоди та настрою! Чекаємо на тебе в Beauty Systema — давай створимо тоби ідеальний догляд разом!