Догляд за волоссям у домашніх умовах
Хтось скаже «довга коса — дівоча краса». Але ми-то знаємо, що справжня дівоча краса — це добре зволожене волосся будь-якої довжини і кольору, що має здоровий блиск і ніяких посічених кінчиків! Як усього цього домогтися за допомогою домашнього догляду, і як правильно доглядати за волоссям — розбираємося разом з Beauty Systema!
Значення правильного догляду за волоссям у домашніх умовах
Салонні процедури мають потужний реанімуючий ефект і справді покращують зовнішній вигляд волосся, але в повсякденному житті нам, дівчатам, потрібні рішення, що дають змогу «грати в довгу». Без ґрунтовного домашнього догляду, підібраного саме під твій тип волосся, воно швидко втрачатиме блиск і сяйво.
Універсальна схема для власного салону краси вдома — це 5 етапів: відлущування шкіри голови, очищення, кондиціонування, термозахист, екстра-догляд.
Правильне миття волосся
Вода для миття волосся має бути теплою, адже занадто висока температура може спровокувати надмірне виділення себума, а низька — сильний спазм судин. Мити голову можна і щодня, і раз на кілька днів — знову ж таки, тут все залежить від твоїх потреб і відчуттів. Але, волосся завжди потрібно мити двічі, особливо тим, у кого жирна шкіра голови: перший захід відлущує мертві клітини, другий — очищає від залишків себуму, пилу, засобів для стайлінгу.
Як правильно мити голову вдома?
- нанеси на вологі долоні невелику кількість шампуню і спінь його;
- рівномірно розподіли пінну масу по шкірі голови.
- намилювати волосся по всій довжині не потрібно — піни на коренях достатньо. Помасажуй хвилину-дві подушечками пальців шкіру голови, або скористайся спеціальними щітками — масажний ефект також гарантований! Така щіточка допоможе якісно очистити шкіру голови, а також покращує кровообіг і стимулює ріст волосся.
- шампунь потрібно ретельно змити, волосся промокнути рушником і тільки після цього нанести маску або кондиціонер, відступаючи від коренів на 1-1,5 см, на 5-10 хвилин (точний час дивись в інструкції на упаковці) і гарненько, але дбайливо, промити волосся ще раз.
До речі, невелика порада від дерматолога-косметолога Beauty Systema:
- Для попередження пересушування волосся на мокре волосся до миття можна наносити кондиціонер. Після нанесення, не змиваючи кондиціонер, мий голову як зазвичай.
Як правильно обрати шампунь?
За сухого типу шкіри голови обирай легкі очищувальні шампуні та чергуй їх із шампунями для середнього промивання (дивись за станом шкіри голови, погодою і сезоном). Використання безсульфатних шампунів позитивно впливає на шкіру такого типу. Нормальному типу шкіри голови буде достатньо середньо промиваючих шампунів.
А ось власницям жирного типу краще зробити акцент у домашньому догляді на засобах із глибоким очищенням.
Спеціально для тебе наші дівчатка в Beauty Systema підібрали кілька варіантів шампунів різного ступеня очищення. Насправді вибір шампунів для різних типів шкіри голови дуже великий, і наші консультанти залюбки допоможуть вибрати відповідний для щоденного догляду. Що рекомендуємо насамперед?
- Серед легких промиваючих зверни увагу на цей шампунь від бренду Lola.
- Такі шампуні можуть містити в назві «co-wash» (ковошинг). Тож, зважай на те, що на жирній шкірі такі шампуні можуть викликати відчуття немитості, не до кінця очищеної шкіри голови, — нагадує дерматолог-косметолог Beauty Systema.
- Серед середньо промиваючих ми можемо виділити заспокійливий шампунь від Rated Green, живильний шампунь від Curlyshyll і відновлювальний шампунь від Lola. Підказка від дерматолога-косметолога Beauty Systema:
- Ці шампуні підходять для чутливої, схильної до запалень, нормальної та сухої шкіри голови. Вони піняться середньо, тому щоб отримати достатньо піни, треба брати більшу кількість шампуню.
- А ось кілька варіантів шампунів, що добре промивають: захист фарбованого волосся від Rated Green, відновлювальний шампунь від DSD de Luxe і відновлювальний шампунь від бренду Dr.Forhair. Вони підходять жирній шкірі голови для миття на кожен день, але краще чергувати із засобами для середнього промивання.
Не варто забувати про відлущування шкіри голови, використовуючи пілінги та скраби — це допоможе ретельніше очистити її від надлишку себуму та залишків засобів для стайлінгу. Лови рекомендацію-пораду від дерматолога-косметолога Beauty Systema:
- Скраб підійде лише жирному типу, не чутливій шкірі голови, без подразнень, запалень і висипань. Наприклад, цей засіб має не лише абразивні частинки скрабу, а й саліцилову кислоту, що ідеальний match для жирного типу шкіри. Пілінги працюють м’якше, ніж скраби, тож радимо засоби, що включають саліцилову кислоту або комбінацію АНА-кислот із саліциловою. Нагадаємо, що вона ефективно працює з надмірною жирністю шкіри голови та сальними пробками. Для сухого типу краще обирати мікс гліколевої та молочної. Якщо твоя шкіра голови чутлива або тобі не підходять засоби з кислотами — рекомендуємо спробувати ензимні пілінги. Щодо частоти використання пілінгу: жирній шкірі голови — 1 раз на тиждень, сухій — 1 раз на 2 тижні, нормальній — 1 раз на півтора тижні.
Більше засобів для шкіри голови ти можеш знайти тут.
Підбір доглядової косметики (кондиціонери, маски, олії)
Якщо шампунь обирають за типом шкіри голови, то маски, кондиціонери та олії — з огляду на проблеми самого волосся (сухе, ламке, фарбоване, кучеряве, посічене).
Сухе, пошкоджене й тонке волосся особливо потребує живлення, тому важливо уникати його пересушування. Власницям такого волосся обов’язково потрібно використовувати додаткові засоби догляду за волоссям: кондиціонери, маски, олії, сироватки, незмивні догляди. Що радять фахівці Beauty Systema?
- Використання кондиціонера – найважливіший етап у догляді. Його головне завдання – зберегти вологу у волоссі, щоб воно не було ламким і тьмяним. Особливо це важливо для сухого волосся. Рекомендуємо під час нанесення розчісувати вологе волосся з кондиціонером, поки не почне з’являтися піна. Також можеш «жмакати» або «вбивати» засіб у волосся, щоб закріпити ефект. Змиваємо через 5-10 хвилин. Для любителів ефекту гладкості, блиску, важкості і згладженості кінців рекомендуємо відновлювальну живильну маску CURLYSHYLL Nutrition Support Treatment або відновлювальну маску-кондиціонер для пошкодженого волосся Dr.FORHAIR, вони круто живлять пошкоджене волосся зсередини. З незмивного догляду радимо придивитися до спреїв, кремів та олій. Для попередження ламкості та ущільнення тонкого волосся рекомендуємо багатофункціональний спрей, який виконує ще й функцію термозахисту. Креми для ущільнення теж добре впливають на дуже тонке волосся, яке взагалі не тримає форму або, наприклад, легке, як пух. Незмивні олії дають волоссю блиск і ефект «склеювання» посічених кінчиків, розгладження і захист від пухнастості, роблячи його м’яким і доглянутим.
Волосся після миття не потрібно люто терти рушником, щоб висушити, а тільки акуратно промакувати. Обов’язково використовуй стайлери з термозахистом і сонцезахисні спреї в спекотний період року!
Для жирної шкіри голови
Жирному типу волосся додатково потрібна нормалізація роботи сальних залоз. Тут слід звернути особливу увагу на шкіру голови і стан здоров’я. Обирай засоби для догляду саме для жирного типу, мінімізуй використання олій.
Для миття краще використовувати теплу воду, а кондиціонери та маски для волосся наносити на волосся, відступаючи від коренів. Якщо волосся швидко втрачає свіжий вигляд, радимо скористатися сухим шампунем.
Олії, ліпіди, амінокислоти та протеїни, що містяться в масках, добре живлять і зволожують волосся, а олії кокоса, макадамії та плодів арганового дерева допоможуть у глибокому зволоженні.
З професійними порадами наших консультантів вже за кілька кліків ти матимеш детальну схему для правильного домашнього догляду за волоссям і шкірою голови. Під час пошуку на сайті Beauty Systema радимо тобі вибрати всі фільтри-запити щодо стану волосся і зібрати повну колекцію додаткових засобів для догляду.
Сушимо й розчісуємо правильно
Щоб підтримувати здоров’я волосся і шкіри голови, розглянемо стратегічно важливі аспекти домашньої рутини:
- Гребінець, зроблений з полімерного матеріалу — універсальний варіант. Головне, щоб зубчики були еластичними, без загострень і головок на кінцях. Регулярно промивай гребінець із шампунем.
- Спробуй не витирати мокре волосся. Обережно промокни рушником, розділи пальцями й акуратними рухами розчісуй від коренів до кінчиків.
Експерти Beauty Systema рекомендують сушити волосся вже у вологому стані. Під час сушіння феном потрібно чергувати прохолодне і тепле повітря, уникайте перегрівання гарячим повітрям — воно руйнує структуру волосся і робить його пошкодженим. Для курчавого волосся не забувай використовувати насадку «дифузор». Сам фен тримай на відстані щонайменше 10 см від волосся, суши від коренів до кінчиків.
Підсумуємо?
Краса і блиск волосся кожної дівчини безпосередньо залежать від стану організму, якості харчування, рівня стресу, ритму життя. Турбота про себе зсередини насамперед буде найкращим супутником на шляху до здорових, блискучих локонів!
Обирай засоби, відштовхуючись від типу свого волосся і потреб. Якщо помічаєш найменші відхилення, дій на випередження і звертайся за професійною консультацією до лікаря-трихолога. Випадіння волосся, тьмяний колір, ламкість, лупа, себорейний дерматит — усе це привід записатися на прийом до фахівця. Лікар запропонує зробити трихоскопію — базовий метод, що застосовується під час діагностики захворювань шкіри голови та волосся. Дотримуйся рекомендацій трихолога, щоб усунути проблеми, і все буде чудово!
Пам’ятай, домашні процедури з догляду за волоссям мають бути постійними і перетворитися на звичну рутину, як чищення зубів. Тільки за умови регулярності та правильно підібраних засобів можна досягти найкращого ефекту.
Нехай ці прості методи від Beauty Systema допоможуть тобі отримати розкішне і здорове волосся якомога швидше!