Гліколева кислота: потужний інгредієнт для зимового оновлення шкіри
Гліколева кислота — одна з АНА-кислот, що має найменший молекулярний ланцюг. Саме це дає їй змогу краще проникати в шкіру і надавати виражений кератолітичний, зволожувальний і протизапальний ефект. Гліколева кислота найчастіше використовується як незмивний ексфоліант для шкіри. Крім того, вона посилює вироблення колагену в шкірі, тим самим додатково зволожує її. На відміну від скрабів, які є абразивними і можуть викликати подразнення шкіри, гліколева кислота зазвичай діє набагато м’якше й ідеально підходить для догляду за шкірою взимку, коли шкіра може бути більш схильною до чутливості. Давай детальніше розглянемо речовину та засоби з нею разом з Beauty Systema!
Що таке гліколева кислота
Гліколева кислота — це альфа-гідроксикислота з маленькою молекулою. У природі вона міститься в цукрових буряках і винограді. У косметиці вже давно використовують синтезовану в лабораторії гліколеву кислоту: так вона виходить чистою та ефективною. Завдяки маленькій молекулі гліколева кислота добре працює з гіперкератозом, а ще досить швидко й агресивно відлущує шкіру. Через це вона чудово підходить для щільної жирної шкіри і пілінгу тіла.
Які проблеми вирішує гліколева кислота?
- Нерівні тон і текстура шкіри. Гліколева, як і інші кислоти, руйнує зв’язки між омертвілими частинками шкіри, після чого вони швидше злущуються, а шкіра стає гладкою та сяючою. Косметика з гліколевою кислотою чудово підходить і для відлущування шкіри тіла, більш щільної та менш чутливої. Особливо рекомендується гліколева кислота в догляді за шкірою з гіперкератозом.
- Зморшки і пружність шкіри. Гліколева кислота підвищує синтез колагену в шкірі. Цей білок відповідає за пружність і щільність, завдяки йому дрібні зморшки стають менш вираженими.
- Пігментація і постакне. Дослідження показали, що засоби навіть із 5% гліколевої кислоти зменшують ознаки фотостаріння, зокрема пігментні плями. Так само добре вона працює і з пігментацією після висипів — постакне.
- Відлущування шкіри голови. Погане очищення скальпа — одна з причин себорейного дерматиту. Якщо ти користуєшся стайлінг-засобами та/або віддаєте перевагу м’яким і безсульфатним шампуням, очищення може бути недостатньо. Гліколева кислота (особливо в поєднанні з саліциловою) відмінно справляється з очищенням шкіри голови, а також сприяє тому, щоб шкіра голови довше залишалася чистою.
Особливості використання косметики для різних типів шкіри
Для жирної та проблемної шкіри
У цьому випадку гліколева кислота працює найкраще. Вона регулює жирність шкіри, зменшує кількість запалень, допомагає зробити тон і рельєф рівнішими. Щодня можна використовувати тоніки і сироватки з 4-10%-вою гліколевою кислотою і слабокислим pH 5-5,5. Якщо відсоток вищий, а pH нижчий, то краще наносити засіб кілька разів на тиждень, щоб не перевідлущити шкіру і не порушити захисний бар’єр.
Для сухої та чутливої шкіри
Через маленьку молекулу гліколева кислота агресивніша, ніж інші AHA. Засоби з нею не завжди добре підходять для сухої шкіри, а чутливу вони і зовсім часто подразнюють.
Для сухої і чутливої шкіри краще обирати косметику з іншими кислотами, наприклад молочною і мигдальною.
Для нормальної шкіри
Цей тип зазвичай добре реагує на всі AHA, якщо немає якоїсь індивідуальної непереносимості. Гліколева кислота вирівняє тон шкіри, попрацює з її рельєфом і текстурою. Слабокислі тоніки і сироватки можна використовувати раз на день, якщо шкіра добре реагує на таку рутину.
У домашньому догляді
Це можуть бути сироватки, тоніки, креми і домашні пілінги. Під час вибору засобу зверніть увагу на ці дві характеристики:
- Відсоток гліколевої кислоти. У чистому вигляді оптимальний відсоток гліколевої кислоти в домашньому засобі — 4-10%. У такому разі вона відлущує омертвілі клітини шкіри, але не порушує захисний бар’єр.
- pH засобу. Це водневий показник кислотності. Що нижча цифра, то вища кислотність засобу. Цей показник навіть важливіший, ніж відсоток. У засобі може бути 20% гліколевої або будь-якої іншої кислоти, але за pH 6 – нейтрального — він працюватиме гірше, ніж 4% за pH 4,5. Для щоденного догляду краще вибирати засоби з pH 4,5-5. У домашніх пілінгів pH може бути нижчим — до 2,5%.
Рекомендації щодо використання косметики з гліколевою кислотою
Перед вводом і під час користування гліколевою кислотою варто працювати над зволоженням, захисним бар‘єром та мікробіомом шкіри. В цьому допомагають пробіотики — bifida ferment lysate, Galactomyces Ferment Lysate, Saccharomyces/Rice Ferment Lysate filtrate, Lactobacillus ferment lysate, Saccharomyces/Xylinum Black Tea Ferment (kombuchka).
Робоча і безпечна концентрація в домашніх засобах для щоденного застосування — 4-10%. У разі пілінгів концентрація може бути вищою — до 20%. Починати краще із засобу з невеликим відсотком гліколевої кислоти кілька разів на тиждень, інакше можна пошкодити шкіру і зробити її більш чутливою.
Якщо шкіра не чутлива, резистентна — гліколеву кислоту можна використовувати кожен вечір. Якщо шкіра чутлива, радимо використовувати засіб 2-3 рази на тиждень. Цю кислоту треба використовувати тільки ввечері і на сухе обличчя! Як і ретинол, вводити потрібно поступово, уникаючи зони навколо очей, і активно зволожувати шкіру.
Гліколева кислота підвищує чутливість шкіри до сонця, тому не забувай використовувати санскрін. Чекаємо на тебе в Beauty Systema для підбору дієвих засобів!
Інші записи
24.04.2025
Весняне оновлення: як вибрати шампунь для фарбованого волосся після зимового догляду
Після зими шевелюра має ослаблений, тьмяний і ніби втомлений вигляд. Що з цим робити? Як же доглядати за волоссям і...
22.04.2025
Як правильно зберігати косметику, щоб вона служила довше?
Від нашої улюбленої косметики залежить якість волосся і шкіри, насиченість і стійкість макіяжу і, звичайно ж, наш настрій. Щоб улюблені...
17.04.2025
Як підготувати шкіру до використання кислот у догляді
Кислоти — одні з найактивніших компонентів догляду. Вони допомагають боротися з проблемою акне, комедонами, розширеними порами, тьмяним кольором обличчя і...
15.04.2025
Що таке глибоке очищення шкіри голови і коли його робити?
У гонитві за красивим волоссям ми дбаємо про його блиск і густоту, але забуваємо про основу, від якої залежить головне...
10.04.2025
Чи потрібен догляд за шкірою шиї та декольте?
Ми забезпечуємо належний догляд обличчю, але про шкіру шиї та декольте інколи забуваємо. Цим ніжним і делікатним ділянкам інколи добре,...
08.04.2025
Догляд за руками в холодну пору року
З настанням холодів шкіра наших рук помітно змінюється: стає грубшою, з’являються лущення, тріщини і як бонус — неприємне відчуття стягнутості...
03.04.2025
Філософія мінімалістичного догляду: чи потрібні тобі 10 етапів рутини?
Культура споживання зараз досягла небувалих висот, це можна побачити і в б’юті-індустрії. Скільки у тебе вдома стоїть засобів для догляду...
01.04.2025
Сезонні зміни догляду за шкірою: що потрібно додати до beauty рутини?
Усім нам хочеться бути красивими незалежно від пори року та погоди за вікном. Навіть якщо ти вже обрала доглядову лінію,...
27.03.2025
Як відновити пошкоджене волосся після фарбування або хімічної завивки
Через що проходить твоє волосся під час фарбування? Воно напитується хімічними речовинами та пігментами, які згодом можуть зруйнувати структуру волосини....
25.03.2025
Як захистити волосся від термовпливу?
Захист від впливу гарячих інструментів — це гарна ідея для підтримки здоров’я твого волосся. Кожна з нас використовує електричні інструменти...
Товари
₴3680
₴5050
₴3680
₴5050
₴3680