Особливості кислотного пілінгу для обличчя в домашніх умовах
Щодня з нашої шкіри відлущуються мільярди зроговілих лусочок. Якби цього не відбувалося, шкіра постійно мала б блідий, тьмяний вигляд, а заодно «порадувала» тебе прищами і лущенням. Така собі перспектива, правда? Вона не стане реальністю, якщо час від часу робити пілінг — найкраще з періодичністю, встановленою косметологом, або за потреби шкіри. Давай разом зануримося в світ пілінгів та навчимося робити їх в домашніх умовах!
Що таке кислотний пілінг
Пілінг (від англ. to peel — «знімати шкірку») — загальна назва у косметології методів хімічного (наприклад, за допомогою кислот), механічного (із застосуванням скрабів) і лазерного впливу для часткового або повного видалення рогового або глибших шарів епідермісу. Основні задачі пілінгу:
- прискорення оновлення клітин шкіри;
- поліпшення її зовнішнього вигляду;
- вирівнювання тону і рельєфу шкіри.
Для чого потрібен кислотний пілінг?
Кислотний пілінг — одна з найефективніших процедур для поліпшення якості, відтінку і рельєфу шкіри, тому в клініці її можуть запропонувати для проведення в рамках:
- корекції ознак старіння в програмах anti-age;
- боротьби з акне;
- програми освітлення шкіри та усунення пігментації;
- програми усунення важких рубцевих змін, слідів акне;
- комплексу заходів щодо зменшення пор;
- підготовки шкіри до інших косметологічних процедур.
Як обрати кислотний пілінг для обличчя?
Кислоти, потрапляючи на шкіру, послаблюють зв’язки між роговими лусочками і прискорюють їхнє відлущування. У відповідь на стрес шкіра запускає процеси оновлення. Тож важливо правильно підібрати засіб з урахуванням типу та особливостей саме твоєї шкіри.
Види кислот для пілінгу: AHA, BHA, PHA
У складах для хімічного пілінгу використовують різні кислоти, такі як альфа-гідроксикислоти (АНА) — гліколеву, молочну, мигдальну, яблучну, винну, лимонну; бета-гідроксикислоти (ВНА) — саліцилову. АНА-кислоти використовують для роботи на поверхні шкіри для вирівнювання її рельєфу. Пілінг з використанням засобів, що містять високі концентрації компонентів, проводять тільки професійні дерматологи в салонах і клініках.
Популярні й інші кислоти, що виконують адресні завдання. Наприклад:
- Азелаїнову призначають у разі порушень пігментації і для боротьби з прищами.
- Койєва має інтенсивну освітлювальну дію.
- Піровиноградна допомагає зменшити саловиділення, бореться з бактеріями.
- Ферулова здатна захищати від ультрафіолету, є антиоксидантом.
- Фітинова використовується для поверхневого пілінгу зрілої шкіри та освітлення.
РНА-кислоти мають найбільший розмір молекул та можуть використовуватись для дуже чутливої шкіри, шкіри з куперозом та розацеа (в стадії ремісії) на щоденній основі. Мають легку відлущуючу дію, але також стимулюють регенерацію, вироблення колагену та еластину, покращують рельєф шкіри тощо.
Домашній пілінг за допомогою косметичних засобів — завжди поверхневий. Склад таких засобів ретельно обдумують і роблять максимально щадними. Категорії б’юті-продуктів на основі АНА- і ВНА-кислот при цьому можуть бути різними: гелі, креми, маски, лосьйони. У деяких засобах зустрічаються хімічно синтезовані кератолітичні компоненти.
Рекомендації щодо вибору пілінгу для різних типів шкіри
Засоби для пілінгу обирай за типом шкіри. Для жирної шкіри підійдуть пілінги-скатки з додаванням кислот і лосьйони. Загалом, така шкіра допускає досить активне відлущування і гарно реагує на процедури. Нормальна шкіра добре переносить будь-які засоби, головне — не перестаратися і дотримуватись інструкцій косметолога або рекомендацій на самому засобі. Чутливу шкіру краще не травмуй скрабами і не тери. Тут будуть оптимальні лосьйони та креми. Для сухої шкіри обирай м’які текстури, такі як крем і гоммаж. Також, як варіант, зверни увагу на нічні маски та сироватки.
Як користуватися кислотним пілінгом у домашніх умовах?
Після того, як ти, красуне, обереш кислоту під свій запит, обов’язково потрібно дотримуватись таких рекомендацій від дерматолога-косметолога Beauty Systema:
- перш ніж розпочати процедуру пілінгу, шкіру необхідно очистити, а далі дотримуватися інструкції на упаковці продукту.
- використовувати кислотний засіб починай поступово;
- нанось його тільки на суху шкіру обличчя;
- після нанесення кислоти почекай 15-20 хв і вже тоді нанось наступний засіб;
- всі кислоти бажано використовувати ввечері;
- використовуй в догляді засоби, що відновлюють захисний бар’єр шкіри та працюють з мікробіомом. Наприклад, допомогти тобі із цим зможе зволожуючий крем з пробіотиками Dr.Ceuracle, що активно насичує шкіру, має пробіотики (що працюють з мікробіомом) та ламелярну структуру, яка відновлює шкіру. також зверни увагу на засіб від RejudiCare, що надає комплексне зволоження та відновлює шкіру. На ранок можна додати засоби, що працюють з мікробіомом: тонер з комбучею гіалуронову кислоту, тому не тільки зволожує, але й відновлює та заспокоює шкіру. А омолоджувальна сироватка від Manyo має насичений склад пробіотиків і пептидів, що відновлюють імунітет шкіри і зменшують реактивність.
- на ранок обов’язково використовуй SPF-засіб. Крем з SPF можна і потрібно використовувати в будь-який час року, навіть взимку в сонячні дні, аби уникнути пігментації.
Корисні лайфхаки під час пілінгів:
- Додатково під час процедури вдома ти можеш розчин для пілінгу нанести й на кисті рук, що також сприятиме гарній ексфоліації та омолодженню шкіри. Але, подібний трюк не можна робити з саліциловою кислотою!
- У жінок найслабше місце, що видає її вік, це шия і зона декольте — саме там насамперед з’являються зморшки і провисає шкіра. Високовідсоткові пілінги з гліколевою кислотою хоч і не досягають дермального шару, але опосередковано впливають на нього, посилюючи синтез гіалуронової кислоти, еластину і колагену. Так ось під час проведення пілінгу можна розширити область нанесення розчину і на зону декольте. Але треба враховувати, що і очищати, і знежирювати цю зону теж треба ретельно.
Що наносити після кислотного пілінгу?
Як ти вже знаєш, головна твоя задача після пілінгу — зволожити свою шкіру та захистити її від сонця! Тож тут не нехтуємо цими кроками і ретельно обираємо класні та дієві засоби. Що радить наш фахівець?
- Якщо ти обираєш саме змивний кислотний пілінг, обов’язково після нього використовувати засоби для її заспокоєння та відновлення. Тому шукай тонери або сироватки, що містять пантенол, біфідобактерії, центеллу, комбучу, зелений чай, кераміди тощо. Ситуація: ти ввечері використала пілінг-сироватку з AHA 30% та BHA 0,5% кислотами Cuskin Dr. Solution (працює з рельєфом шкіри, освітленням, постакне, пігментацією, зморшками), після того, як змила засіб, на вологу шкіру наносиш сироватку з керамідами та центеллою на відновлення (має кераміди та центеллу) і закриваєш це все кремом. Ось так виглядає активна робота зі шкірою, а потім її грамотне відновлення та заспокоєння від кислот.
Переваги та ризики кислотного пілінгу
Кому підходить процедура і які можуть бути протипоказання
У сучасній косметології перевагу віддають саме поверхневому пілінгу — м’якому поступовому відлущуванню рогового шару епідермісу. Показання для такого пілінгу:
- нерівномірна пігментація;
- акне та розширені пори, жирний блиск обличчя;
- мелазма;
- ознаки фотостаріння;
- поверхневі зморшки.
Проте, засоби треба підбирати лише релевантні для твого типу та стану шкіри! Наприклад, якщо шкіра суха, подразнена, з активними висипаннями, є ранки — кислоти можуть лише додатково викликати подразнення і зробити гірше. Тому, якщо не знати, як правильно працювати з ними, можна отримати зовсім протилежний ефект.
Є й інші обмежувальні фактори:
- непереносимість кислот;
- пошкодження шкіри, такі як подряпини, садна, порізи, прищі;
- алергія;
- екзема;
- герпес;
- зневоднення шкіри.
До побічних, але очікуваних ефектів також можемо віднести почервоніння, легке поколювання, яке стухає, загострення висипів (якщо працюємо з акне).
Як уникнути помилок і побічних ефектів
- Користуватися пілінгом з кислотами можна 1-2 рази на тиждень. З обережністю застосовуй ці продукти під час підвищеної сонячної активності та не забувайте про косметику з SPF не менше 30.
- Не забувай, що пілінг — сезонна процедура, його рідко проводять влітку і за вираженої інсоляції, інакше ризик гіперпігментації практично 100%.
- Якщо після використання кислот у тебе виникає печіння, свербіж, біль, почервоніння, яке тримається занадто довго та супроводжується лущенням — потрібно припинити використовувати активні засоби.
Як правило, після курсу пілінгу можна очікувати таких результатів:
- вирівнювання рельєфу шкіри;
- зменшення пор;
- розгладження дрібних зморшок;
- свіжий і здоровий вигляд шкіри.
Переглянь свою рутину, чи є в догляді вище рекомендовані відновлючі компоненти, і чи ти правильно використовуєш кислоти. Головне — не поспішай! Швидше — не означає краще. Чекаємо тебе на консультацію!