Як боротися з пухнастістю волосся?
Наелектризоване, пухнасте волосся, що стирчить — популярна проблема багатьох дівчат. Ми маємо гарну новину: її можна вирішити. Друга новина — робити це треба правильно. Джерелом проблеми часто виступають жорстка водопровідна вода, неправильно підібраний догляд, а також початковий стан волосся. Спробуй виключити всі фактори ризику і ретельно доглядати за волоссям. Як саме — розбираємося далі разом з експертами Beauty Systema.
Причини пухнастості волосся
Відбувається це під впливом зовнішніх чинників:
- занадто часте фарбування й освітлення;
- процедури хімічної завивки або хімічного випрямлення волосся;
- укладання термоприладами і сушка феном без термозахисту;
- використання засобів догляду, що не відповідають потребам вашого типу волосся;
- тривалий вплив ультрафіолету, жорсткої водопровідної, морської або хлорованої води;
- неакуратне розчісування, тугі зачіски з металевими шпильками і невидимками.
Вплив пористості та структури волосся
Поверхневий шар волоса — кутикула — складається з кератинових лусочок. Щільно прилягаючи одна до одної, вони утворюють природне і гладке захисне покриття. Якщо лусочки кутикули підняті, волосся може стати пористим і пухнастим.
Пушіння може бути вродженим у людей з закрученим, кучерявими або злегка хвилястими локонами. Але іноді цілісність шару кутикули порушується і у власниць прямого волосся.
Вплив погодних умов (вологість, сухість)
Уся поверхня волосини покрита мономолекулярним шаром унікальної жирної кислоти — 18-метилейкозанової (F-шар). Це надає йому гідрофобності, перешкоджає втраті води. А її нестача знову ж таки призводить до пушіння. Парадокс: надлишок вологи ззовні (дощ, сніг) дає той самий ефект.
Є ще внутрішній шар — кортекс. Будова кортексу і міцні дисульфідні зв’язки між структурами визначають форму і текстуру волосся. Зокрема — чи буде воно пушитися.
Вплив випрямлячів і фена
Гаряче укладання — одна з найчастіших причин, чому сильно пушиться волосся. Якщо ти не можеш відмовитися від використання стайлеру, плойки або фену, як мінімум, перш ніж укладати волосся, нанось термозахист. Використовувати гребінець також слід з обережністю: занадто активно розчісуючи локони або стягуючи їх у тугий пучок, ти можеш легко їх пошкодити.
Недостатній догляд і неправильна косметика
За пухнастим волоссям завжди потрібен особливий догляд. Багатьом досі здається, що шампуні та бальзами для волосся розрізняються тільки флаконами, а за складом практично ідентичні. Але, це не так. Як ми і казали раніше, використовуй засоби, які підходять для твого типу волосся. Ба більше: фарбування, хімічна завивка, плавання в хлорованій воді — найпопулярніші процедури, які можуть призвести до пошкодження волосяної кутикули. І тут теж врятує в першу чергу коректний догляд!
Основні способи боротьби з пухнастістю волосся
Неслухняні пухнасті пасма, що вибиваються із зачіски, дуже дратують і псують навіть ретельно продуманий образ. Ось загальні рекомендації, як прибрати «пухнастість» волосся в домашніх умовах від дівчат з Beauty Systema.
Правильне використання засобів для догляду
- Щоб уникнути сухості волосся, використовуй шампунь зі зволожувальними компонентами в складі. Наприклад, є гарні засоби від Davroe. Також, засоби догляду мають бути у вигляді крему або олії та — увага! — містити силікони. Вони обволікають кожну волосину. Це дає змогу домогтися візуальної гладкості. Але, якщо ти використовуєш такі засоби, ретельно промивай волосся, щоб силікон не накопичувався і обтяжував його. До речі, креми-детанглери несуть в собі захисну, пом’якшуючу, кондиціонуючу дії. Наприклад, засіб від Davroe — багатофункціональний незмивний рятивник, що відновлює, зволожує та запобігає ламкості волосся.
- Кондиціонер або бальзам-ополіскувач — найважливіший засіб, щоб не пушилося волосся. Він пригладжує лусочки кутикули, волосся виглядає гладким і блискучим. Нанось його після шампуню, по всій довжині волосся, не чіпаючи коріння.
Посічені кінчики починають пушитися першими. Краще відразу припинити цю діяльність: доглядайте за кінчиками волосся і зістригайте їх регулярно за необхідності. Для кінчиків підходять масляні або силіконовмісні незмивні засоби, що містять силікони, які розгладжують саме кінці.
У прикореневій зоні досить важко позбутися пухнастості, особливо якщо це короткі «антенки», що стирчать. Тут краще використовувати легкі фінішні сухі олії або нежирні креми, щоб не обтяжити волосся і не забруднювати шкіру голови. Також в нагоді будуть очищуючі маски.
Дбайливе сушіння й укладання волосся
У професіоналів Beauty Systema є кілька додаткових хитрощів для ідеальної гладкості навіть дуже пухнастого волосся. Бери їх на замітку!
- У процесі сушіння феном стане в пригоді насадка-концентратор: вона дає змогу правильно спрямовувати потік повітря, розгладжуючи кутикулу, — не від кінчиків до коріння, а згори донизу.
- У дні з піковими значеннями вологості атмосферного повітря тривалу гладкість волоссю забезпечать фен і круглий гребінець. Нанось надійний термозахисний засіб, як слід просушіть волосся, після чого приступай до процесу випрямлення: відтягуй кожне пасмо гребінцем і просушуй феном.
- Нехай розчісування буде дбайливим. Перш ніж братися за щітку, нанось на волосся незмивний догляд, що розгладжує: сироватку, олію, експрес-кондиціонер або спрей. До речі, гребінці краще юзати антистатичні, з якісного пластику, карбону, нейлону або силікону.
- Вдала стрижка вирішує безліч проблем. Досить прибрати посічені кінчики або всю пошкоджену довжину — волосся одразу стане більш слухняним і красивим. У домашніх умовах ефект підтримують розгладжувальні засоби.
Методи усунення пухнастості в домашніх умовах
Як швидко прибрати пухнастість волосся за 5 хвилин
Щоб зменшити пухнастість волосся, використовуй шампуні з поживними та зволожувальними інгредієнтами, такими, наприклад, як гліцерин. Він зволожує і створює захисне покриття на пасмах. А щоб утримати вологу у волоссі одразу після душу, нанесіть незмивний засіб з оліями. Олія буквально огортає волосся, розгладжує його. Включіть у догляд за пухнастим волоссям обов’язково живильну або розгладжувальну маску.
Є маленький лайфхак: якщо ви дотримувалися всіх порад, але непокірні пасма продовжують стирчати в різні боки, позбутися «пухнастості» волосся допоможе простий трюк. Розпиліть лак для волосся на чисту щіточку від туші для вій або зубну щітку і злегка пригладьте волосся.
Ще одна порада! Можна замінити бавовняну наволочку на шовкову. Волосся буде буквально ковзати по ній, що запобігатиме його сплутуванню.
Олія для волосся — SOS-засіб, який можна використовувати не тільки вдома, а й протягом дня, якщо волосся раптово почало пухнастим.
Як підібрати термозахист для волосся
Використовуй термозахист завжди. Це допоможе зберегти волосся від перегріву та пересушування, тим самим й уникнути пухнасті волосся після укладання. Застосовуй термозахист на вологе волосся безпосередньо перед укладанням. Це може бути як формат сироватки термозахисту або у вигляді спрею з додатковим ефектом від електризації.
З приводу термозахиста:
- Обирай засіб з ефектом фіксації, якщо хочеш добре укласти волосся.
- Якщо волосся схильне до пухнастості — обирай термозахист з ефектом антистатика.
- Бажано уникати в складі термозахисту спиртів.
- Для сухого волосся підійдуть засоби з силіконами. Вони здатні утримувати вологу у волоссі і надати їм доглянутий зовнішній вигляд.
Особливості щоденного догляду за пухнастим волоссям
Гаряча вода провокує розкриття лусочок, а це призводить до того, що волосся пушиться після миття. Що робити? Не потрібно вмикати холодну воду і мерзнути під душем. Вода має бути теплою, але не гарячою.
Коли розтираєш мокре волосся рушником, це може пошкоджувати кутикулу. Краще зробити із рушника «тюрбан» і почекати, поки він вбере вологу. Якщо ти сушиш волосся феном, нагадуємо, обов’язково спрямовуй струмінь повітря зверху вниз, у напрямку росту волосся. При сушці феном важливо чередувати прохолодне і тепле повітря, замість постійного прогрівання гарячим повітрям. Фен має сушити за рахунок потоку повітря, а не темпаратури. Максимальна сушка має бути на середній температурі.
Чекаємо на тебе в Beauty Systema, аби підібрати найкращі засоби для твоєї шевелюри!