Як підібрати тональний крем під колір шкіри
Тональна основа — це база, своєрідна підложка для твого макіяжу, який вирівнює тон шкіри, приховує недоліки та виконує захисні функції. Вона оберігає шкіру від вітру, коливань температури і дощу. За допомогою тонального крему ти можеш досягти гармонійного, красивого тону шкіри. Найголовніше — обрати правильний відтінок, щоб після нанесення обличчя не виглядало, як маска. Тож, красуне, давай разом з експертами Beauty Systema дізнаємось, як коректно обрати тональний крем, який підійде саме тобі, та які є нюанси в цьому процесі.
Короткий огляд ключових понять: підтон шкіри, відтінок
Визначення відтінку і підтону шкіри
Перед вибором тонального засобу нам з тобою варто розібратися з такими поняттями як “відтінок шкіри” та “підтон”. Отже, відтінок шкіри визначається за кількістю меланіну. По іншому ти могла чути це як визначення фототипу по Фітцпатріку (колись у тестах чи журналах для дівчат). Тож якими вони бувають?
Скандинавський або кельтський тип
Цьому фототипу характерна дуже світла шкіра, часто з ластовинням, а також руде чи світле волосся. Люди з таким типом вкрай чутливі до ультрафіолетового випромінювання. Навіть при короткочасному перебуванні під сонцем відсутність належного захисту може викликати опіки.
Світлошкірий європейський фототип (нордичний або арійський)
Ця група також відрізняється світлою шкірою. Волосся зазвичай має світло-русявий або каштановий відтінок, а очі — виключно світлі: сірі, зелені або блакитні.
Середньоєвропейський
До цього типу відносять людей, які мають смагляву шкіру та темно-русяве або каштанове волосся. Зазвичай, їхні очі світло-карі. Такі люди швидко засмагнуть, але тривале перебування на сонці може призвести до опіків.
Південноєвропейський або середземноморський
Цей фототип має оливкову шкіру без ластовиння і темне або чорне волосся. У людей з середземноморським типом часто бувають карі або чорні очі. Вони швидко засмагають і завдяки своїй пігментації вкраї рідко мають сонячні опіки, а засмага тримається досить довго.
Середньосхідний або індонезійський
До цього типу відносяться люди, що мають темно-коричневу, або смагляву шкіру, темні очі та чорне волосся. Вони здатні комфортно переносити тривале перебування на сонячних променях і рідко отримують опіки.
Афроамериканський
Цей фототип мають люди, у яких темна шкіра, чорне волосся і темні очі. Підтон шкіри може бути теплим, холодним або нейтральним. Незалежно від насиченості кольору шкіри, підтон впливає на загальний відтінок. Прохолодний підтон включає блакитні й рожеві відтінки, теплий — жовтуваті, персикові та золотисті, а нейтральний проявляється тоді, коли відтінок не визначається, і шкіра виглядає натурально.
Як зрозуміти, який підтон у тебе? Порада від лікаря-дерматолога Beauty Systema:
- Отже, подивись на вени. Якщо вони мають синюватий відтінок, ти, швидше за все, маєш прохолодний підтон. Зелені вени мають володарки теплого підтону. Але, насправді вони не зелені, просто ти дивишся на синій колір через жовтий, а таке поєднання дає зелений (згадуй тут шкільні уроки малювання). Краще це перевіряти на внутрішній частині руки: шкіра тут прихована від сонця і майже не засмагає, тому відтінок буде максимально наближений до реальності. Волосся та колір очей і волосся також слугують гарною підказкою. У власниць блакитних, зелених, або сірий очей – холодний.. А теплий буде у дівчат з карими і бурштиновими очима. Каштанове і руде волосся — найчастіше ознаки теплого підтону. Платиновий, попелястий чи світло-русявий колір волосся — підтон найчастіше холодний.
Як правильно вибрати тональний крем за кольором шкіри
Обираючи відтінок тональної основи важливо пам’ятати, що її варто нанести не на звичне зап’ястя, а на лінію підборіддя, щоб уникнути помилок при підборі кольору.
- Шкірі, яка має холодний підтон, підходять рожеві відтінки тональних засобів.
- Нейтральному типу підійде увесь натуральний спектр — бежеві, пісочні й світло-бежеві відтінки.
- Золотисті та абрикосові відтінки ідеально підійдуть володаркам шкіри з теплим підтоном.
І запам’ятай, якщо різниця відтінку тоналки та твоєї шкіри понад 2 тони – купувати її не потрібно. А якщо виявилося два підходящих відтінки, краще обрати світліший.
Обираємо тональний крем за типом шкіри: поради для всіх типів
Обираючи тональну основу, варто враховувати і тип шкіри. Різні типи вимагають різних засобів, наприклад:
- Для жирної шкіри підійде матуюча основа, яка містить інгредієнти для поглинання вологи. Якісний матуючий крем допоможе на тривалий час позбавити вас жирного блиску. Рекомендується також користуватися пудрою, щоб закріпити мейкап.
- Сухій та нормальній шкірі підходять креми з оліями та вітамінами, адже їх необхідно додатково зволожувати. Рекомендуємо обирати тоналки, які мають ефект сяйва. Проблемній, а також жирній шкірі крем з таким ефектом може підкреслити блискучі ділянки, в той же час, сухій шкірі він послужить ідеальною основою для бездоганного макіяжу. Спробуй засоби з керамідами, які допоможуть відновити й зволожити шкіру. Додатково можна використовувати також пудру для обличчя.
- Комбінований тип — це наявність обох проблем на обличчі, але на різних його ділянках. Для дівчат з комбінованою шкірою наші косметологи і візажисти радять купувати два види тональної основи і використовувати обидва. Пудра також вітається. Для власниць проблемної, жирної шкіри підійдуть ВВ крем із екстрактом центелли Purito Cica Clearing або засіб від Dr. Ceuracle. Якщо шкіра схильна до розацеа і тебе турбує легке почервоніння — твій варіант СС-крем і зелений пігмент, який перекриває легке почервоніння шкіри.
- Проблемна шкіра. Якщо твоя шкіра схильна до запалень, тональний крем має бути некомедогенним. Тобто таким, що не забиває пори та не провокує нових висипів. Компоненти, яких ми рекомендуємо уникати у разі проблемної шкіри в тональних основах та ВВ кремах:
- Mineral Oil
- Polyethylene
- Beeswax та інші типи wax
- Paraffinum Liquidum
Рекомендації з вибору тонального крему в магазині та онлайн
Більшість брендів у рамках однієї лінії тональних кремів пропонують від 10 до 15 різноманітних відтінків. Це дозволяє легко підібрати відповідний колір для будь-якого типу шкіри. Найсвітліші відтінки часто позначаються назвами на зразок “порцеляновий” або “слонова кістка”, тоді як найяскравіші можуть мати назви “карамельний”, “персиковий” та “пісочний”.
Якщо тональний крем представлений у прозорій упаковці, це не завжди гарантує, що відтінок, який ти бачиш, буде таким же на шкірі.
Не забувай, що неправильно підібраний тональний крем може зіпсувати навіть найідеальніший мейкап. Тому важливо ретельно обирати – сучасні засоби мають формули, що практично зливається з кольором шкіри, ефективно маскуючи навіть найменші недоліки. Ось кілька порад від фахівців Beauty Systema:
- У палітрах тональних засобів світлі відтінки позначаються меншими числами (наприклад, 01, 1 або 100), тоді як темніші — більшими (наприклад, 06, 6 або 600). Літери C, W і N у назвах відтінків означають холодний (cold), теплий (warm) і нейтральний (neutral) підтони. Деякі палітри використовують маркування P, Y і N, де P — рожевий (pink), Y — жовтий (yellow), а N — нейтральний.
Шкірі, що має холодний підтон підійдуть рожеві відтінки, для нейтрального — натуральні бежеві, пісочні та світло-бежеві відтінки, а золотисті та абрикосові — володаркам шкіри з теплим підтоном.
Не забувай, що під час вибору крему слід враховувати не лише тип і колір шкіри, а й пору року. Існує поширена помилка, що якщо тональний крем добре ліг на шкіру, ним можна користуватись в будь-який час року. Насправді, з приходом жаркого літа, дівчина повинні оновлювати не лише гардероб, але й вміст її косметички
Тональну основу треба ретельно підбирати відповідно до сезону. Влітку ідеальним буде легкий зволожуючий крем з темнішим відтінком, тоді як “зимовий” крем повинен містити живильні компоненти з більш звичайним нейтральним кольором.
Не забувай, що штучне освітлення може спотворювати відтінок тонального крему. Тому важливо підбирати його лише при природному денному світлі. Під штучним освітленням колір може виглядати ненатурально. Якщо у тебе на шкірі час від часу з’являються прищики, краще вибирати холодний відтінок з оливковим підтоном. В літній період шкіра стає смуглішою завдяки засмазі, тому відтінок крему може бути на тон темнішим, ніж взимку.
Поради з нанесення тонального крему
- Крем необхідно наносити при денному освітленні, шкіра має бути чиста та добре зволожена.
- Найзручніше це робити за допомогою пензля або спонжа, щоб домогтися рівномірного та гладкого покриття, а також економно витрачати засіб. Вартими уваги також є тональні кушони, для яких не потрібно додатково купувати спонж.
- Не забудь, що фінальним штрихом має бути ретельне розтушовування, особливо в зонах переходу від обличчя до шиї, підборіддя та внутрішніх куточків очей. Якщо твоє вбрання має відкриту зону декольте, треба обробити й цю ділянку, щоб уникнути видимих переходів між різними відтінками шкіри.
Чекаємо на тебе в Beauty Systema, аби разом підібрати найкращі тональні засоби для твоєї шкіри!