Як правильно зберігати косметику, щоб вона служила довше?
Від нашої улюбленої косметики залежить якість волосся і шкіри, насиченість і стійкість макіяжу і, звичайно ж, наш настрій. Щоб улюблені продукти служили довго і зберігали свої найкращі властивості, важливо знати правила їх зберігання. Експерти Beauty Systema готові поділитися з тобою секретами довговічності косметики та доглядових засобів. Запам’ятовуй та зберігай!
Базові правила зберігання косметики
Місце для зберігання важливе!
Улюблену косметику найкраще зберігати в прохолодному і сухому місці. Не залишай косметичку в місцях з високою температурою та вологістю, наприклад, у ванній кімнаті або на підвіконні під сонячним світлом. Ідеальна температура для зберігання більшості косметичних засобів — це звичайна кімнатна, від 15 до 25 градусів.
Косметика не любить високу вологість: вона може призвести до розмноження бактерій та псування упаковки. Тому зберігай свої доглядові засоби в закритих шафах або ящиках, подалі від джерел вологи.
Звертайте увагу на упаковку
Обов’язково закривай упаковку після використання, щоб туди не потрапляло повітря і волога, які можуть зіпсувати продукт. Не нехтуй терміном придатності, який вказано на продукті. Прострочена косметика нерідко спричиняє алергічні реакції, подразнення або просто пересушує шкіру. А ще косметичні засоби бажано зберігати в оригінальній упаковці, бо саме вона часто містить інформацію про правильне використання та умови зберігання.
Як організувати зберігання?
- Згрупуй косметику за категоріями: засоби для догляду, декоративна косметика та парфумерія. Так простіше знайти потрібний продукт і не влаштовувати безлад.
- Для зручності використовуй спеціальні контейнери або органайзери для косметики. Вони допоможуть зберегти порядок і захистять продукти від пошкоджень.
Умови зберігання для специфічних продуктів
Креми та сироватки краще зберігати в темному місці, щоб уникнути впливу світла. Якщо в інструкції продукту його радять зберігати в холодильнику, обов’язково так і роби.
А, наприклад, для збереження улюблених парфумів головне унеможливити пряме потрапляння сонячного світла на флакон, адже воно руйнує структуру навіть найякіснішого складу. Найвдалішим місцем зберігання для парфумерії буде шафа, в якій немає зайвої вологості та перегріву повітря. А що стосується інших засобів?
Терміни придатності та правильне зберігання доглядової косметики
Розглянемо особливості зберігання доглядової косметики, якою найчастіше користуються дівчата.
- Креми для обличчя, рук, тіла та сонцезахисні засоби. У середньому після відкриття вони зберігаються до одного року. Але якщо в них є органічні компоненти, то не більше шести місяців. Тримати креми найкраще в темному і сухому місці.
- Гелі та пінки для вмивання. Зберігають свої властивості до 12 місяців після відкриття. Їх допустимо зберігати у ванній кімнаті, але потрібно щільно закривати кришку, щоб у них не проникало повітря, волога і мікроби з навколишнього середовища.
- Тоніки та сироватки для обличчя. Зберігаються до 12 місяців. Тримати їх потрібно в сухому темному місці.
- Скраби та пілінги для обличчя. У середньому після відкриття зберігаються 7-8 місяців. Але якщо є натуральні компоненти, термін використання не повинен перевищувати 3-5 місяців. Можна зберігати у ванній кімнаті.
- Міцелярна вода. Зберігається від 6 до 12 місяців. Тримати її потрібно в сухому темному місці.
- Патчі та маски для обличчя. Тканинні маски та гідрогелеві патчі можна зберігати в холодильнику. А зволожувальні засоби кремової текстури краще тримати за кімнатної температури в темному місці. Патчі зберігаються близько 8 місяців після відкриття, а маски — до 1 року.
- Шампуні, кондиціонери. Після розкриття досить довго зберігають свої властивості — від року до двох. Можна зберігати у ванній кімнаті, але потрібно щільно закривати кришки.
Перестаньте користуватися продуктом, якщо змінився його запах, колір або текстура. Це може свідчити про псування засобу, тому краще не ризикувати і придбати новий.
Терміни придатності та правильне зберігання декоративної косметики
Зберігати декоративну косметику потрібно в темному і сухому місці. Практично всі продукти добре витримують температуру до +25 °C. Тримати їх у холодильнику можна, але в цьому немає необхідності. Тепер запам’ятовуй терміни придатності декоративної косметики після розкриття.
- Помада для губ. У середньому зберігається до 18 місяців, а блиск для губ — до 12.
- Туш для вій і рідка підводка для очей. Перший продукт при активному використанні висихає вже через 2-3 місяці, а другий — через 3-6. Очі — особливо чутливе місце, не ризикуй занести інфекцію і вчасно міняйте засоби.
- Пудра, пресовані тіні, рум’яна. Розсипчасті продукти зберігаються найдовше: у сухому середовищі бактеріям не так просто розмножуватися. Проте не забувай стежити за терміном придатності. Як правило, такими засобами можна користуватися до 1,5-2 років.
- Тональний крем, рідкий консилер. Усі рідкі та напіврідкі тонуючі засоби зберігаються не більше півроку.
Ми описали терміни придатності та поради щодо зберігання, які актуальні для більшості косметичних засобів. Але потрібно завжди читати рекомендації виробника, адже можуть бути відмінності. Також лови лайфхаки для довгого збереження корисних властивостей косметики:
- Зберігай паперові та пластикові захисні накладки з банок із косметикою, — вони не пропускають зайве повітря та вологу, тож косметика довше тішитиме тебе своїми властивостями.
- Користуйся пензликом, лопаткою для нанесення крему aбо шпателем з баночок, якщо девайс є в комплекті. Так ти не залишатимеш всередині упаковки бактерії та частинки шкірного сала з пальців.
- Щільно закручуй кришки тюбиків, банок і флаконів, щоб косметика не змішувалася, не проливалася і не вбирала зайву вологу.
Як правильно зберігати косметику в подорожах
Кілька порад, як зібрати косметичку і зберігати засоби в подорожах:
- Обирай тільки продукти, якими ти точно будете користуватися у відпустці. Не потрібно брати сім рожевих помад із різним відтінком і стільки ж тушей для вій. Через перепади температур засоби можуть втратити свої властивості, тому краще взяти тільки необхідне. Та, авжеж, це питання вільного місця у багажу.
- Придбай пробники та дорожні флакони. Шампуні, гелі для вмивання та інші рідкі засоби можна перелити в маленькі баночки. Це і місце заощадить, і ти не будеш ризикувати цілим продуктом. Також можна придбати пробники улюблених засобів, а повноформатні залишити вдома.
- Складай косметику в спеціальну косметичку з відділеннями. Нехай кожен тип продукту лежить окремо. Наприклад, якщо потече туш, то вона не забруднить інші засоби. Також використовуй спеціальні гаджети для вмивання, аби не забруднити одяг.
- Поклади рідкі засоби в герметичні пакети, а помаду завжди став вертикально. Перше убезпечить косметичку від протікань, а друге запобіжить пошкодженню і таненню косметики.
- Зберігай засоби в темному місці. У готелі не залишай косметику під сонячними променями, краще одразу прибери у тумбочку або зберігай в косметичці. Якщо відпочиваєш в країні з вологим, спекотним кліматом, продукти можна сміливо прибрати в холодильник.
Правильне зберігання косметики — це запорука її довговічності та ефективності. Дотримуйся простих рекомендацій, продовжуй життя своїм улюбленим продуктам і насолоджуйся ними довше. Дбай про свою косметику так само, як вона піклується про тебе! Користуйся нашими порадами, і нехай косметика робить тебе ще більш щасливою і красивішою! Чекаємо на тебе в Beauty Systema!