Маски для відновлення: секрети їх застосування вдома
Живлення, зволоження і захист — основні елементи догляду, яких потребує шкіра обличчя в зимовий період. Все тому, що різкі перепади температур (вулиця-приміщення), мороз, сильний вітер, сухе повітря негативно позначаються на її стані. Щоб у холодний період шкіра обличчя не лущилася, не покривалася плямами і не тріскалася, важливо регулярно використовувати маски для обличчя різної дії. Розповімо про їхні види та можливості разом з експертами Beauty Systema!
Як працюють маски для обличчя
Маски — це додатковий спосіб відновити або зволожити шкіру, проте не основний. Маски бувають різні: тканинні, змивні, гідрогелеві або нічні. І маски, як и будь-які інші засоби, мають свою сезонність. Якщо влітку тобі круто буде заходити матуюча маска, то взимку краще підійде зволожуюча чи відновлююча маска. Буває так, що не вистачає основного догляду для зволоження взимку, або є потреба додаткового зволоження при лікуванні акне чи застосуванні ретинолу. Велика увага тут приділяється зволоженню та відновленню шкіри через те, що суха і подразнена поверхня дає більше запалень, чутливості та різних дерматитів. Тому іноді банальна корекція зволоження — і людина не відчуває дискомфорту на шкірі. Треба тільки обрати потрібний засіб!
Види масок для зимового догляду
За формою розрізняють такі маски:
- Кремові — в основному призначені для багаторазового використання, наносяться на 20 хвилин на суху очищену шкіру, а потім змиваються водою. Використовуються як зволожувальний і живильний догляд, що й потрібно шкірі взимку.
- Маски-скраби містять відлущувальні частинки, які м’яко очищають забруднені пори. Важливо, щоб активні компоненти таких складів не були агресивними, і вже через кілька застосувань забруднення в порах нейтралізуються, стане значно менше чорних цяток, запалень, вугрів, тон обличчя вирівняється. Також застосування сприятливо позначається на пружності та еластичності шкіри. Такі засоби також дають змогу живильному/зволожувальному/захисному крему краще проникати в шари шкіри.
- Тканинні маски — зручні мобільні засоби для догляду, які можна взяти з собою всюди. Спосіб дії такої косметики досить простий: тканинна основа просякнута певним складом, у якому висока концентрація активних речовин. Усе в сукупності сприяє проникненню компонентів у глибокі шари шкіри і дає змогу діяти в потрібний спосіб (зволожувати, живити, надавати омолоджувальний або протизапальний ефект).
Крім того, є ще гелеподібні (звуження пор, зняття запалення, підсушування), колагенові з ліфтинговим ефектом, альгінатні (протинабряковий і ліфтинговий ефекти), плівкові маски для обличчя. Як кажуть, на будь-який колір та смак! Все, що тобі треба — обрати ідеальний варіант для себе!
Які маски обрати взимку
Насамперед потрібно відштовхуватися від загальної проблеми (несприятлива погода) і типу твоєї шкіри, щоб і захистити обличчя від впливу низьких і перепадів температур, і додатково вирішити конкретну проблему. Загалом за способом впливу на шкіру виробники пропонують як універсальні, так і вузькоспеціалізовані склади: зволоження, живлення, ліфтинг, відбілювання, звуження пор, тонізація, зігрівання, судинне кровообіг, омолодження, боротьба з висипом вугрів. Але оскільки взимку нам особливо важливі живлення, зволоження і захист, то говоритимемо про конкретні склади для конкретного типу шкіри з урахуванням проблеми і погодних умов.
- Для сухої шкіри, стан якої взимку тільки погіршується, рекомендовані зволожувальні маски.
- Для жирної та схильної до утворення акне підійдуть очищувальні глиняні склади, які можуть діяти як точково (обробка проблемних зон), так і як засіб для глибокого очищення пір, позбавлення від надлишків сала, створення матуючого ефекту.
- Власницям нормальної шкіри слід звернути увагу на універсальні маски, які тонізують, живлять, зволожують шкіру і роблять тон обличчя рівним. Так зимовий захист буде забезпечено комплексно.
- Якщо у тебе чутлива шкіра, то несприятливі погодні умови тільки посилюють її чутливість і викликають алергічні реакції. У цьому разі рекомендовані склади із заспокійливими компонентами, наприклад, алое вера, огірком, морською айстрою, — вони знімають почервоніння і запалення.
- Для комбінованої шкіри підходять відразу кілька масок. Річ у тім, що при такому типі дерми якісь ділянки обличчя будуть сухішими, якісь — жирнішими. Можна, наприклад, використовувати очищувальну маску на Т-зоні, на інші нанести зволожувальний склад.
- Зимовий догляд за віковою шкірою має включати маски з вмістом антиоксидантів, які розгладжують і поліпшують еластичність шкіри, а також мінімізують появу зморшок.
Рекомендації по використанню масок
Експерти Beauty Systema рекомендують шпателем або пензлем наносити маску 2-3 рази на тиждень, проте орієнтуйся на власні потреби шкіри. Якщо треба частіше або рідше – все на твій розсуд та залежно від стану обличчя. Нічні маски наносяться на ніч за 1-2 години до сну, щоб засіб встиг увібратися в шкіру і не залишився на подушці, вони зазвичай не змиваються. Тканинні чи гідрогелеві наносять на шкіру на 10-15 хвилин, після чого знімають маску і похлопуючими рухами вбивають в шкіру залишки есенції, не змиваються також. Маски, що змиваються, залишають на обличчі на 10-15 хвилин, потім вони змиваються і далі ти приступаєш до своєї звичної рутини. Всі маски можна тримати в холодильнику і за рахунок охолоджуючої дії вони дають дренажний ефект, що дуже актуально для тих, хто схильний до набряків.
Всі маски наносяться на очищене, трохи вологе обличчя. Якщо у твоєму догляді є тонер чи сироватка, для глибокого зволоження та відновлення шкіри можна нанести засіб на шкіру перед маскою. Частіше за все маски використовують ввечері, щоб відновити шкіру від впливу UV-випромінювання, вітру чи снігу, і підготувати її до наступного дня. Протягом ночі поживні речовини відбудовують шкіру та надають оксамитову м’ягкість на ранок!Як ти вже зрозуміла, зимовий догляд за шкірою має відрізнятися від літнього і весняного — змісти основний фокус на живлення, зволоження, щоб не допустити основних сезонних проблем (простіше зробити профілактику, ніж розв’язувати проблеми, що з’явилися). Але навіть якщо щось пішло не так, ситуацію виправлять зимові маски для обличчя. Вся справа в текстурі, формулі — дія буде швидкою, що важливо, якщо вас мучить дискомфорт. Накопичувальний ефект теж є, якщо користуватися засобами регулярно або робити їх курсом. Чекаємо на тебе в Beauty Systema для підбору масочок на всі випадки життя!
Інші записи
24.04.2025
Весняне оновлення: як вибрати шампунь для фарбованого волосся після зимового догляду
Після зими шевелюра має ослаблений, тьмяний і ніби втомлений вигляд. Що з цим робити? Як же доглядати за волоссям і...
22.04.2025
Як правильно зберігати косметику, щоб вона служила довше?
Від нашої улюбленої косметики залежить якість волосся і шкіри, насиченість і стійкість макіяжу і, звичайно ж, наш настрій. Щоб улюблені...
17.04.2025
Як підготувати шкіру до використання кислот у догляді
Кислоти — одні з найактивніших компонентів догляду. Вони допомагають боротися з проблемою акне, комедонами, розширеними порами, тьмяним кольором обличчя і...
15.04.2025
Що таке глибоке очищення шкіри голови і коли його робити?
У гонитві за красивим волоссям ми дбаємо про його блиск і густоту, але забуваємо про основу, від якої залежить головне...
10.04.2025
Чи потрібен догляд за шкірою шиї та декольте?
Ми забезпечуємо належний догляд обличчю, але про шкіру шиї та декольте інколи забуваємо. Цим ніжним і делікатним ділянкам інколи добре,...
08.04.2025
Догляд за руками в холодну пору року
З настанням холодів шкіра наших рук помітно змінюється: стає грубшою, з’являються лущення, тріщини і як бонус — неприємне відчуття стягнутості...
03.04.2025
Філософія мінімалістичного догляду: чи потрібні тобі 10 етапів рутини?
Культура споживання зараз досягла небувалих висот, це можна побачити і в б’юті-індустрії. Скільки у тебе вдома стоїть засобів для догляду...
01.04.2025
Сезонні зміни догляду за шкірою: що потрібно додати до beauty рутини?
Усім нам хочеться бути красивими незалежно від пори року та погоди за вікном. Навіть якщо ти вже обрала доглядову лінію,...
27.03.2025
Як відновити пошкоджене волосся після фарбування або хімічної завивки
Через що проходить твоє волосся під час фарбування? Воно напитується хімічними речовинами та пігментами, які згодом можуть зруйнувати структуру волосини....
25.03.2025
Як захистити волосся від термовпливу?
Захист від впливу гарячих інструментів — це гарна ідея для підтримки здоров’я твого волосся. Кожна з нас використовує електричні інструменти...